Jak naprawdę naprawdę przeskanować bibliotekę multimediów w Banshee?


12

Wprowadziłem kilka zmian, aby śledzić informacje na liście odtwarzania kolejki systemu plików Banshee, i wyglądało to ładnie. Jednak pole Artyści (na środku ekranu) zawierało stare informacje (tak jak przed moją edycją).

Myślałem, że to się naprawi, jeśli wybiorę Tools -> Rescan Media Library. Dostałem krótką wiadomość ze statusem „100% ukończenia”, jednak lista wykonawców (która została zmodyfikowana i zmieniona) pozostaje niezmieniona.

Nie mam pojęcia, co to znaczy i jak naprawdę ponownie przeskanować bibliotekę.

Odpowiedzi:


9

Najpierw musisz usunąć plik, który zapisuje informacje o bibliotece, ten plik to:

~/.config/banshee-1/banshee.db

Następnie możesz skanować multimedia w Banshee i będziesz mieć wszystkie nowe metadane.


1
To podejście działa, ale w tym czasie stracisz również swoje listy odtwarzania. Pamiętaj, aby je wyeksportować przed usunięciem pliku bazy danych. Możesz je ponownie zaimportować po odtworzeniu bazy danych.
rudivonstaden

Miałem sytuację, w której moje ponowne skanowanie biblioteki muzycznej zatrzyma się po około 100 do 150 - pole informacyjne w rogu zniknęło szybko. Usunąłem swoją bibliotekę muzyczną, zrobiłem to i uruchomiłem ponownie z nową biblioteką - a następnie zaimportowałem. Sukces! Dziękuję Ci! (Nie miałem żadnych list odtwarzania do zapisania).
Mei

jeszcze nie działa… fajny pomysł.
Patrick Mutwiri

2

Ścieżki w kolejce systemu plików nie są technicznie częścią biblioteki multimediów. To po prostu sposób kolejkowania utworów bez konieczności ich importowania. Po zaktualizowaniu metadanych może być konieczne ich „zażądanie”.


2
Nie rozumiem, co rozumiesz przez „nie są technicznie częścią biblioteki mediów”. Jeśli nie są, to czy to oznacza, że ​​jedynym sposobem na usunięcie niepoprawnych (nieaktualnych) danych w Banshee jest usunięcie wszystkich ścieżek z Biblioteki multimediów i zaimportowanie do niej ponownie lokalizacji plików? Czy możesz prosić o opracowanie? I daj mi znać, jak ich zażądać po aktualizacji. Dziękuję bardzo za odpowiedź na moje pytanie!
Avetik Topchyan

Szanuję programistów za robienie wielu rzeczy, ale nie aktualizowanie metadanych plików, jeśli zmieniona sygnatura czasowa pliku wygląda wyraźnie jak błąd.
Victor Sergienko

2

Przekonałem się, że ponowne skanowanie nie „niczego” znajduje w Banshee 2.0. Jeśli jednak ponownie zaimportujesz bibliotekę multimediów (w obszarze media / importuj media), zaimportowane zostaną tylko nowe pliki. Nie dostaniesz duplikatów, ponieważ porównuje import z istniejącymi plikami.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.