Czy istnieje klient RDP, który może współpracować z konfiguracją z dwoma monitorami?


8

Mam konfigurację serwera Windows Hyper-V Server. Na serwerze Hyper-V mamy zainstalowany Windows 7 Pro 32 Bit. Na Ubuntu jest domyślnie wyposażony w klienta RDP Remmina . Podoba mi się domyślny klient RDP, ale nie mogę używać z nim dwóch monitorów. Oba monitory są zainstalowane w moim 32-bitowym systemie Ubuntu 13.10. Oba monitory działają świetnie w systemie Ubuntu, po prostu potrzebuję ich do współpracy z klientem RDP. Czy jest jakiś inny klient RDP, który będzie działał z dwoma monitorami? Czy mogę skonfigurować remmina do pracy z nimi obiema?

Odpowiedzi:


5

Możesz biegać rdesktop -flub biegać rdesktop -f <width>x<height>.

-fa

Włącz tryb pełnoekranowy. To zastępuje menedżera okien i powoduje, że okno rdesktop całkowicie pokrywa bieżący ekran. Tryb pełnoekranowy można przełączać w dowolnym momencie za pomocą Ctrl-Alt-Enter.

-g Geometria pulpitu (SxW). Jeśli geometria jest słowem specjalnym „workarea”, geometria zostanie pobrana z rozszerzonego menedżera okien ze wskazówkami właściwości _NET_WORKAREA z okna głównego. Geometria może być również określona jako procent całego ekranu, np. „-G 80%”.

Ostatnio czytałem o FreeRDP . Powinienem wspierać multimonitory, ale nie mam z tym żadnych doświadczeń.


Mam multimonitor i żadna z tych opcji nie działa. -fzużywa oba ekrany; -g 90% tworzy masywnie szerokie okno. Jedynym sposobem, w jaki mogłem go uruchomić, było jawne używanie -g 1800x1080i unikanie trybu pełnoekranowego.
rjh

To pozwala ci rozciągać okno na wiele monitorów, ale nie pozwala ci używać prawdziwej obsługi wielu monitorów, jak robi to FreeRDP, więc nie sądzę, że powinna to być akceptowana odpowiedź.
Reinier Post

2

Będziesz musiał skompilować FreeRDP ze źródeł, ponieważ obsługa wielu monitorów jest dostępna tylko w wersjach> = 1.1.

Odwiedź tę stronę, aby uzyskać instrukcje i listę zależności kompilacji.

Następnie będziesz mógł rozpocząć połączenie z terminala takiego jak ten:

xfreerdp /multimon /u:username /v:server_hostname:server_port

To jest odpowiedź z 2014 roku; xfreerdp dołączony do mojego Ubuntu 18.04 obsługuje to.
Reinier Post
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.