Dlaczego Menedżer aktualizacji nie używa wskaźników?


11

Informowanie o aktualizacjach systemu wydaje się idealnie pasować do wskaźnika (może pojawić się lub zmienić kolor, gdy pojawią się nowe aktualizacje). Zamiast tego mamy irytujące okienko wyskakujące, które wymaga natychmiastowej uwagi. Nie mogę sobie wyobrazić, że nikt wcześniej o tym nie myślał i nie wydaje się to trudne do wdrożenia, więc zakładam, że musi być za tym jakiś powód?


Chcę tylko powiedzieć, że się zgadzam ... i nie, nie znam procesu myślowego stojącego za tym ...
TheXed

Możliwy duplikat? Możesz wyłączyć domyślne okienko
fossfreedom

Dzięki, ale wciąż jestem ciekawy, dlaczego nie jest to ustawienie domyślne i dlaczego nie zostało przeniesione do wskaźników (jest to ikona na pasku zadań).
Adam Byrtek

Odpowiedzi:


2

Jest wskaźnik w 11.04. Pokazuje szary dla sugerowanych aktualizacji i czerwony dla krytycznych aktualizacji. Działa w klasycznym Gnome, a także w Unity. Nie pamiętam, czy było to w 10.10, czy nie.

Menadżer aktualizacji

Powiadomienie o aktualizacjach to ikona przypominająca słońce na środku. Jest to faktycznie wyświetlane, ponieważ mam otwarty menedżer pakietów, ale opcjonalna ikona aktualizacji jest taka sama. Pokazuje się na czerwono, gdy pojawiają się krytyczne aktualizacje. Nie widzę żadnych ustawień w aktualizacjach, które kontrolują, czy to ma być wyświetlane, czy nie jestem pewien, dlaczego jestem pewien, dlaczego go nie widzisz. Jestem ustawiony na automatyczne pobieranie, instalację ręczną, ale to nie powinno mieć znaczenia.


Używam 11.04 i wciąż otrzymuję wyskakujące okienko. Czy możesz dołączyć zrzut ekranu?
Adam Byrtek,

Dziękuję i głosowałem. Wygląda jednak na to, że musiałeś go skonfigurować ręcznie (patrz link foofredom).
Adam Byrtek

Nie przypominam sobie, żebym to robił ... to może być ustawione w ten sposób, ponieważ aktualizowałem, zamiast instalować świeże przez ostatnie pół tuzina wydań.
Nerdfest

1

Obecnie tworzę aplikację, która robi dokładnie to, o co prosiłeś, głównie dlatego, że zarządzanie aktualizacją ubuntu nie jest dla mnie zadowalające:

Link do zrzutu ekranu

Możesz pobrać źródła z Launchpad (Zewnętrzne pliki do pobrania). Jest na wczesnym etapie rozwoju i może nadal zawierać błędy. Ale to działa dla mnie :-)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.