Do czego służy plik /etc/init/failsafe.conf?


8

Po co dokładnie jest /etc/init/failsafe.conf? Wyłączyłem liczniki uśpienia w moim plikuafeafe.conf, co przyspiesza uruchamianie. Czy są jakieś wady? Jedyne, co mogłem wymyślić, żeby się rozejrzeć, to opis z tego linku, który narzeka, że ​​czas oczekiwania nie jest wystarczająco długi.

Myślę, że [30] jest naprawdę za mała. Zabezpieczasz się tylko przed przypadkiem, gdy użytkownik miał wpis w / etc / network / interfaces, w którym urządzenie zostało usunięte lub nie jest podłączone. To bardzo rzadki przypadek. Zwiększenie limitu czasu do 60 sekund zmniejszyłoby prawdopodobieństwo fałszywie dodatniego wyniku i wczesnego uruchomienia rc-sysinit. (Tj. Przypadek, w którym połączenie trwało 35 sekund).

Wewnątrz samego pliku failafe.conf stwierdza się sam

# The point here is to wait for 2 minutes before forcibly booting
# the system. Anything that is in an "or" condition with 'started
# failsafe' in rc-sysinit deserves consideration for mentioning in
# these messages. currently only static-network-up counts for that.

Nie wierzę, że rc-sysinit zależy od sieci.

Jakie cele /etc/init/failsafe.confsłuży?


pherricoxide.wordpress.com/2012/11/01/… rc-sysinit może nie zależeć od sieci, ale wydaje się, że Upstart tak.
ikt

Odpowiedzi:


4

Jednym z celów aplikacji failafe.conf jest zapobieganie problemom takim jak ten z wolnymi serwerami DHCP: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/ifupdown/+bug/838968

Nie powinieneś hakować wyłącznika czasowego. Problemem jest prawdopodobnie to, że masz auto [ifname]linię w pliku / etc / network / interfaces dla interfejsu, który nie otrzymuje adresu. Zdarza się to często, jeśli instalujesz za pomocą połączenia przewodowego, a następnie przestajesz używać tego połączenia przewodowego na rzecz innego (np. Wlan).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.