Jaki jest odpowiednik locale-wszystkie z Debiana?


8

W Debianie mogę mieć pakiet zależny od locales-alltego, czy wszystkie ustawienia narodowe są zainstalowane / dostępne. W Ubuntu nie ma takiego pakietu.

Kiedyś miało to, belocs-locales-*co wydawało się robić to samo; alternatywnie można polegać na różnych pakietach lokalizacyjnych (np. tylko de+ en+ frdla większości Europy Zachodniej, która ma ograniczone zastosowanie; czasami oprogramowanie w rzeczywistości wymaga wszystkich standardowych lokalizacji). Te pakiety zniknęły między odpornym a precyzyjnym, AFAICT.

Więc w jakim pakiecie Ubuntu mogę Dependsmieć wszystkie dostępne lokalizacje?

Edycja: to nie to samo co localespakiet, który jedynie zapewnia pliki danych potrzebne do wygenerowania ustawień narodowych; samo zainstalowanie locales-allpakietu w Debianie powoduje natychmiastowe udostępnienie tych ustawień narodowych i wszystkich z nich. (W ostatnich wersjach zawiera paczkę, która również oszczędza dużo miejsca.) W ten sposób użytkownik nie ma pokrętła, w którym mógłby (przypadkowo) wyłączyć niezbędne ustawienia narodowe.


Nie sądzę, aby w Ubuntu istniał odpowiednik. Jednym z powodów, dla których locale-all nie jest zawarte w archiwum Ubuntu, może być konflikt ze sposobem, w jaki system pakietu językowego Ubuntu radzi sobie z tworzeniem ustawień regionalnych (ale to tylko przypuszczenie). Z ciekawości: Jaki program wymagałby natychmiastowego dostępu do wszystkich obsługiwanych lokalizacji?
Gunnar Hjalmarsson

@GunnarHjalmarsson kilka rodzajów aplikacji internetowych: Znam taki, który używa ustawień narodowych systemu dla i18n po stronie serwera i znam taki, w którym występują niewyjaśnione awarie, które po prostu znikają podczas instalacji locales-all. Mój obecny „wyzwalacz zapytać” to pakiet zawierający rzeczy, które zależą od jednego konkretnego ustawienia narodowego, ale używanie nie localeswchodzi w rachubę, ponieważ inne pakiety lub lokalny administrator mogą wyłączyć ustawienia regionalne później, jeśli włączę je przy użyciu np. Ustawień debconf.
mirabilos


Zauważyłem. Dodałem zadanie dla langpack-locales , które moim zdaniem jest właściwym pakietem Ubuntu.
Gunnar Hjalmarsson

Odpowiedzi:


4

Znalazłem następujące rozwiązanie na https://docs.moodle.org/dev/Table_of_locales

   sudo ln -s /usr/share/i18n/SUPPORTED /var/lib/locales/supported.d/all
   sudo locale-gen

1
Być może tak. Ale nie mogę tego zrobić w pakiecie. (Patrz wyżej: bez możliwości ponownego wyłączenia tego przez użytkownika (z wyjątkiem odinstalowania mojego pakietu lub ustawień ln -sf
narodowych

1

Chyba, że ​​czytam twój błąd, to właśnie localesteraz.

Jest to część minimal^wymagań zadania, a także ubuntu-minimalbezpośrednio, więc należy to zawsze zainstalować. Nie powinieneś polegać na niczym, aby zagwarantować jego obecność, ale jeśli potrzebujesz czegoś, wybierz ubuntu-minimallub czegoś innego, to również zależy od ubuntu-minimal. To całkiem rozsądne domyślne.


Patrząc na zawartość Debianalocales-all widzę wiele takich plików, które nie znajdują się w standardowym localespakiecie Ubuntu (patrz dpkg -L locales):

/usr/lib/locale/am_ET/LC_ADDRESS
/usr/lib/locale/am_ET/LC_COLLATE
/usr/lib/locale/am_ET/LC_CTYPE
/usr/lib/locale/am_ET/LC_IDENTIFICATION
/usr/lib/locale/am_ET/LC_MEASUREMENT
/usr/lib/locale/am_ET/LC_MESSAGES/SYS_LC_MESSAGES
/usr/lib/locale/am_ET/LC_MONETARY
/usr/lib/locale/am_ET/LC_NAME
/usr/lib/locale/am_ET/LC_NUMERIC
/usr/lib/locale/am_ET/LC_PAPER
/usr/lib/locale/am_ET/LC_TELEPHONE
/usr/lib/locale/am_ET/LC_TIME

I przeszukiwane packages.ubuntu.com podobnych plików i nie mógł znaleźć żadnych. Oznacza to, że albo nie są spakowane, mają drastycznie różne nazwy, albo wyodrębniają się podczas instalacji (rzadko, ale możliwe).

Jedynym wyjątkiem widzę są instalowane przez locales libc-binw /usr/lib/locale/C.UTF-8/.


Ooo, mogłem mieć pieniądze na wydobycie. localesPakiet zawiera locale-genaplikację, która generuje te rodzaje plików. Zobacz wiki, aby uzyskać więcej informacji na temat ustawień regionalnych .


2
Tylko localespakiet jest nie wystarczy - to prawda, ze locale-genmogę wygenerować konkretne lokalizacje, ale to nie zastąpi locales-allco sprawia, że wszystkie z nich dostępne bez potrzeby uruchamiania dodatkowego polecenia (i bez użytkownik jest w stanie następnie ręcznie wyłączyć te lokalizacje ponownie) . Dotyczy to również Debiana.
mirabilos

0

Wiem, że to stare pytanie, ale czy próbowałeś zainstalować wszystkie pakiety językowe za pomocą apt-get? Mógłbym rozwiązać podobny problem, w którym potrzebowałbym wielu różnych lokalizacji na serwerze i rozwiązałem go sudo apt-get install language-pack-*. Pobrał wszystkie pliki (około 2 GB po zakończeniu rozpakowywania) i wygenerował wszystkie dostępne ustawienia narodowe.


Dzięki, ale to nie jest spójne rozwiązanie, zwłaszcza że muszę to wyrazić jako zależność od pakietu, a nie jako interaktywną rzecz, a pakiet językowy to znacznie więcej niż tylko ustawienia regionalne.
mirabilos
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.