Może partycjonować obrazy (.img), montowane bezpośrednio pod Linuxem


Odpowiedzi:


10

Jeśli jest to surowy obraz partycji, taki jak dd, to montaż jest prosty

# mount -t fstype -o loop,ro image.dd /mntpoint

-t fstypeVfat mogą być opcjonalne, to będzie albo ext3 lub cokolwiek partycja jest, czasami można zamontować zrozumieć to na własną więc spróbuj pozostawiając go w pierwszej kolejności. I rooznacza tylko do odczytu.

Jeśli jest to obraz dysku z wieloma partycjami, który jest nieco trudniejszy, użyj kpartx i tworzy mapowania dla każdej partycji, którą następnie montujesz.

Więcej informacji, przykładów itp. Można znaleźć na stronie http://www.forensicswiki.org/wiki/Mounting_Disk_Images

Ale jeśli masz na myśli coś w rodzaju obrazu systemu osadzonego bootloadera Das U-Boot, może to wymagać narzędzi takich jak dd i mkimage pakietu u-boot-tools, aby wyodrębnić system plików (jeśli taki istnieje), a następnie zamontować go. Jest raczej zaangażowany, zobacz ten link, aby uzyskać informacje: http://www.isysop.com/unpacking-and-repacking-u-boot-uimage-files/


2
mount -o ro,loop,offset=32256 nandc.img nandc

1
Przypuszczam, że ten fragment pokazuje, w jaki sposób można zamontować jedną partycję, gdy nandc.img jest obrazem dysku. offset=Część może być obliczona z fdisk: jeśli fdisk -l nandc.imgmówi Units = ... = 512 bytesi Device=nandc.img1 / Start=126, przesunięcie pierwszej partycji jest potem 126*512=32256.
Jokester
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.