Kopia / wklej jak w kitu


24

Od wieków używam Putty podczas pracy z serwerami * nix i naprawdę przyzwyczaiłem się do metody kopiowania i wklejania: wybierz, kliknij lewym przyciskiem myszy - aby skopiować, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy - aby wkleić.

Jak ustawić terminal Ubuntu w ten sam sposób? Widzę, że istnieje konfiguracja skrótów, ale nie pozwala mi ustawić potrzebnych kluczy. Ctrl+ Shift+ C, Ctrl+ Shift+ Vtylko hamuje moje palce.

Wiem, że jest menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, ale nie potrzebuję tego.


Czy istnieje powód, dla którego nie instalujesz Putty w Ubuntu i po prostu zamiast terminala?
Rinzwind

Świetny pomysł - po prostu spróbowałem, ale to nie zadziałało. Zasadniczo klawisze różnią się w Linuksie i nie kopiują się na lewej myszy i nie wkładają się na prawo. W rzeczywistości nie znalazłem żadnego sposobu kopiowania / wklejania na kit w Linuksie :-D
BarsMonster

Próbowałem szpachli pod ubuntu i wygląda okropnie. Klucze również nie są takie same jak kit do okien.
Abhijeet

bardzo dziwne ... ponieważ za każdym razem, gdy korzystałem z Ubuntu ... ta kopia wklejania jest tam domyślnie ... w terminalu ... w przeglądarce .. wszędzie
abhishek

Odpowiedzi:


20

Jestem przyzwyczajony do tej funkcji, dlatego używam Ubuntu. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć terminal i wpisać ssh myserver.gov.

W przypadku bardzo szybkiego kopiowania i wklejania:

 • Wybierz tekst do skopiowania
 • Kliknij środkowym przyciskiem, aby wkleić
  • Kliknięcie środkowym kliknięciem to kółko myszy (lub oba przyciski myszy)

Działa z dowolnym tekstem do wyboru w systemie operacyjnym: w terminalu, przeglądarce, ...


2
+1 Pamiętaj jednak, że robiąc to bardzo szybkie kopiowanie i wklejanie , skopiowany tekst nie jest kopiowany do schowka. Zasadniczo możesz wklejać i kopiować myszą, gdy twój schowek zawiera wyniki z ostatnich Ctrl+C.
Andrejs Cainikovs,

4
+1, ale miałem problem z interpretacją tej odpowiedzi. Różnica między PuTTY a terminalem Ubuntu polega na tym, że do wklejenia używasz środkowego kliknięcia zamiast prawego kliknięcia.
Waylon Flinn,

Zauważ, że to nie działa między maszynami wirtualnymi, ponieważ nie używa bufora schowka. Z tego powodu trzymam się PuTTY i unikam terminala GUI na moich maszynach wirtualnych.
Will Bickford,

17

Terminal Ubuntu (gnome-terminal) ma tę funkcję. Po prostu używa środkowego kliknięcia, aby wkleić zamiast prawego kliknięcia.

W podsumowaniu:

 • Wybierz tekst do skopiowania
 • Kliknij środkowe miejsce, w którym chcesz je wkleić

1
Byłoby miło mieć środkowe przyciski myszy w 2016 roku :)
Paweł Cioch

3

Można to rozwiązać za pomocą jednej z 2 metod:

 1. Korzystanie z wersji linuksowej PuTTY:

  Klikając oba przyciski Touchpad, zasymulowałem środkowy przycisk. Odkąd użyłem dystrybucji Linux Mint, nie miałem aktywowanej symulacji środkowego przycisku.

  (Najnowsza wersja evdev, wersja 2.5, zmieniła domyślny kod emulacji środkowego przycisku myszy. Ta zmiana wyłączyła emulację środkowego przycisku myszy, klikając lewy i prawy przycisk myszy) Musiałem włączyć ją ręcznie:

  Włączanie emulacji środkowego przycisku myszy, dodając to do fragmentu xorg.conf:

    Section "InputClass"
      Identifier "middle button emulation class"
      MatchIsPointer "on"
      Option "Emulate3Buttons" "on"
    EndSection
  
 2. Korzystanie z wersji Windows PuTTY:

  (Wolę tę metodę, ponieważ nie muszę zmieniać ustawienia dystrybucji jak Xorg, tylko ustawienia Wine w celu połączenia z portami szeregowymi konsoli):

  Ponieważ Wine obsługuje porty com poprzez łącze do urządzenia (tj. /dev/ttyUSB0), W ~/.wine/dosdevicesfolderze, łącze to zostanie utworzone w następujący sposób, w celu zaktualizowania konfiguracji profilu wina:

  ln -s /dev/ttyUSB0 ~/.wine/dosdevices/com1
  

  Wolę tę drugą metodę, ponieważ pasta do kopiowania działa zawsze, nie potrzebuje symulacji środkowego przycisku, a sherry na wierzchu ciasta NIGDY nie zawiesza się (czasami PuTTY dla Windows zawiesza się w niektórych instalacjach winXP).

  W przeciwnym razie, jeśli nie potrzebujesz / chcesz zainstalować wina, preferowana jest pierwsza metoda.1

Podobało mi się to proste xterm, więc możesz chcieć tego użyć. Tak działa na moim komputerze. Ubuntu ma domyślnie zainstalowany XTerm i można go uruchomić za pomocą xtermpolecenia.

W rzeczywistości sposób kopiowania i wklejania pracy w PuTTY został modelowany na podstawie xterm. Jak wspomniano na stronie Konfigurowanie PuTTY :

Mechanizm kopiowania i wklejania PuTTY jest modelowany w xterm aplikacji Unix . System X Window używa myszy z trzema przyciskami, a konwencja polega na tym, że lewy przycisk wybiera, prawy przycisk rozszerza istniejący wybór, a środkowy przycisk wkleja.

Windows zazwyczaj ma tylko dwa przyciski myszy, więc w domyślnej konfiguracji PuTTY prawy przycisk wkleja się, a środkowy przycisk (jeśli taki masz) rozszerza zaznaczenie.

Jeśli masz mysz z trzema przyciskami ...


0

Nawet LeftClick + RightClick mogą być użyte do wklejenia zaznaczonego tekstu w dowolnym miejscu w Ubuntu. Chociaż „Kopiowanie” przez proste zaznaczenie jest możliwe tylko w terminalu, „Wklej” LeftClick + RightClick działa dobrze wszędzie w systemie operacyjnym, np .: edytory tekstu.

Dzięki temu jest przydatny podczas pracy z panelami dotykowymi na laptopie, gdy myszy nie ma w pobliżu.

W końcu terminal gnome działa prawie jak kit, z wyjątkiem jednoczesnego kliknięcia Lewy + Prawy dla „Wklej” zamiast prawego kliknięcia.


0

Nie może pomóc w ustawianiu go jak Putty, ale łatwiejszym sposobem myszy niż Ctrl+ Shift+ C, Ctrl+ Shift+ Vlub menu jest wybranie Alt+ Middle-button= skopiuj i Middle-button= wklej


0

Miałem te same problemy podczas używania Ubuntu 14.10 i wcześniejszych: Wklejanie kopii w stylu uniksowym w terminalu nie działa. Rozczarowujące ustawienia domyślne. Oto jednak rozwiązanie (częściowo przypominające podsumowanie moich poprzedników):

2) Aby rozwiązać problem z terminalem, z powodzeniem umieściłem następujące wiersze w moim xorg.conf : (sprawdź, czy /etc/X11/xorg.conf jest dla ciebie odpowiedni. Może być inny dla Lubuntu itp.)

Sekcja „InputClass”

  Identifier "middle button emulation class"

  MatchIsPointer "on"

  Option "Emulate3Buttons" "on"

EndSection

1) Bardzo denerwująca awaria brakującego trzeciego przycisku myszy (tabliczka dotykowa, mysz marmurkowa ) może zostać naprawiona za pomocą „ustawień urządzenia do wskazywania”. Wystarczy zainstalować za pomocą CLI z ustawieniami apt-get install gpointing-device-settings. Następnie wywołaj ustawienia urządzenia gpointing, aby wyświetlić okno GUI.

Prawdopodobnie niektóre kroki wymagają dostępu do sudo lub roota. Zakładam, że wiesz.

Jednak teraz mogę używać unikalnej kopii kopiowania według znaku i środkowego przycisku myszy. Przynajmniej w terminalu. A dla Myszy Marmurowej jest osobny artykuł z wieloma szczegółami konfiguracji.

Mam nadzieję, że to pomoże.

PS: Nie przegap tego

/ubuntu//a/390308/354678

na:

Włącz środkową mysz dla wszystkich użytkowników, zmieniając wartość domyślną w /usr/share/glib-2.0/schemas/org.gnome.settings-daemon.peripherals.gschema.xml

lub po prostu szukaj terminu w duckduckgo.

FF !!

addendum: Tutaj otrzymujemy rzadki i interesujący tekst o tym, jak obsługiwana jest rozdzielczość myszy: https://who-t.blogspot.de/2014/12/building-a-dpi-database-for-mice.html


Section "InputClass"Linia misformatted. Powinien być wcięty 4 spacjami, ale nie jest. Naprawiłbym to sam, ale Stack Exchange blokuje mnie przed wprowadzaniem zmian zawierających mniej niż 6 znaków do wydrukowania.
mpb,

0

Jedynym rozwiązaniem, które działało na moim Dellu pod Ubuntu 16.04, jest: SHIFT+ INSERT. W zależności od programu, CTRL+ SHIFT+ również INSERTmoże działać.

Dzięki /superuser//a/111021/156771

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.