Jak za każdym razem uruchomić Sublime Text z programu uruchamiającego jako root?


Odpowiedzi:


9

Wzniosły tekst powinien mieć .desktopplik /usr/share/applications/o nazwiesublime-text.desktop .

Otwórz i zmień Exec=wiersz, aby zawierał gksu(lub gksudosą takie same) na początku.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz odpnij i ponownie wysublimuj ikonę wysublimowanego tekstu w programie uruchamiającym.

UWAGA: Twoja ścieżka do wzniosłego pliku wykonywalnego prawdopodobnie będzie inna, ponieważ zainstalowałem wersję beta Sublime 3, nie martw się, po prostu dodaj gksu.


1
Używam 14.04 i wysublimowanego tekstu 3, teraz plik .desktopwysublimowany nazywa sięsublime_text.desktop
rails_id

2
nie działało dla mnie, dopóki nie zorientowałem się, że nie gksuzainstalowałem. Prosty sudo apt-get install gksuzajął się tym, a teraz działa zgodnie z oczekiwaniami.
Chris

2

gksudo - jest graficznym sudo. Na przykład nie zobaczysz okna dialogowego Hasło, jeśli uruchomisz polecenie „sudo nautilus” za pomocą Alt + F2. Możesz utworzyć skrypt (plik sh)

#!/bin/bash
gksudo /usr/bin/<your_app>

Następnie

chmod +x <your scrypt.sh>

A następnie uruchom go w Nautilusie (zaznacz opcję „pytaj, co zrobić, otwierając pliki wykonywalne” w ustawieniach)


2

Jak powiedział Seth, Sublime Text powinien mieć plik .desktop w katalogu / usr / share / applications / o nazwie podobnej do sublime-text.desktop .

Następnie możesz go otworzyć i zmienić exec=linię, aby zawierała gksudona początku, więc powinna wyglądać następująco:gksudo <command already there for starting Sublime-text> .

Chociaż automatycznie uruchomi się Podniosły tekst w oknie gksudo, nadal będziesz musiał wprowadzić hasło za każdym razem, co nie jest tym, czego chcesz.

Jednak to, co chcesz, jest możliwe do zrobienia, ale jedyny sposób, w jaki myślę, to wprowadzenie dość poważnego zagrożenia bezpieczeństwa.

Będziesz musiał wyłączyć limit czasu sudo, który pozwala w zasadzie wszystko działać jako sudo, bez twojej zgody, co w zasadzie pokonuje cały cel hasła sudo. Sprawdź to pytanie aby uzyskać pomoc.

Podsumowując, nie wiem, jak zrobić całkowicie bezpiecznie to, co chcesz. Jeśli nie masz nic przeciwko ryzykowaniu swojego systemu, możesz to zrobić, wyłączając limit czasu sudo, ale zdecydowanie nie polecam tego.

Nadal będziesz musiał wprowadzać hasło sudo przy każdym logowaniu, ale wyłączając limit czasu sudo, nie będziesz musiał go wpisywać ponownie, dopóki się nie wylogujesz lub nie uruchomisz ponownie.


Nie mam nic przeciwko wpisywaniu mojego hasła. Chcę tylko, aby automatycznie działało jako administrator. Dziękuję za pomoc
prefekt ford

0

Wiem, że prosiłeś o to za każdym razem, ludzie czytający to, jeśli chcesz uruchomić go tylko raz jako root

sudo subl

Nie używaj. Zobacz komentarze.


Zły pomysł - nigdy nie uruchamiaj aplikacji GUI z prostym interfejsem sudo- może sprawiać kłopoty przy następnym logowaniu - zobacz problemy z.Xauthority
guntbert


Dzięki za poprawienie mnie. Kiedy uruchamiam gksudo subl, chociaż wysublimowany tekst nie uruchamia się.
jalbasri

0

Natknąłem się na to za pomocą wyszukiwarki Google. Wiem, że to nie odpowiada na pierwotne pytanie OP, ale dotyczy każdego, kto użył tego samego zapytania co ja.

Przyjęta odpowiedź nie działała dla mnie. Właśnie uruchomiłem sublimetr z wiersza poleceń za pomocą gksudo.

gksudo /usr/bin/subl


1
Powodem tego jest niepoprawność, a zaakceptowana odpowiedź jest prawidłowa, ponieważ pytanie brzmi: domyślnie aplikacja ma działać jako gksudo. To, co napisałeś, zadziała, aby uruchomić podniosłe jako sudo, ale domyślnie aplikacja nie będzie działać jako sudo, gdy zostanie otwarta za pomocą ikony.
ford prefekt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.