Jakie są odtwarzacze multimedialne (muzyczne i wideo)? [Zamknięte]


70

To pytanie jest obecne ze względów historycznych. Chociaż zachęcamy Cię do zachowania odpowiedzi, pamiętaj, że pytania „dużej listy” nie są ogólnie dozwolone w Ask Ubuntu i zostaną zamknięte zgodnie z FAQ .

Jakie są odtwarzacze multimedialne (muzyczne i wideo)?

Wymień jedno oprogramowanie na odpowiedź, zgodnie z tym postem .


Odpowiedzi:


87

Vlc media player

VLC to darmowy i wieloplatformowy odtwarzacz multimedialny i platforma, który odtwarza większość plików multimedialnych, a także DVD, Audio CD, VCD i różne protokoły przesyłania strumieniowego.

Cechy:

 • Prosty, szybki i wydajny odtwarzacz multimedialny.

 • Odtwarza wszystko: pliki, dyski, kamery internetowe, urządzenia i strumienie.

 • Odtwarza większość kodeków bez potrzebnych pakietów kodeków: MPEG-2, DivX, H.264, MKV, WebM, WMV, MP3 ...

 • Działa na wszystkich platformach: Windows, Linux, Mac OS X, Unix ...

 • Całkowicie bezpłatny, 0 programów szpiegujących, 0 reklam i bez śledzenia użytkownika.

 • Potrafi przeprowadzić konwersję multimediów i streaming.

Ze strony głównej odtwarzacza multimediów VLC .

Zainstaluj za pośrednictwem centrum oprogramowania

Używałem go na drugi dzień, aby odtwarzać filmy 720p 3 jednocześnie na 1 1/2 letniego HP notebook. Wydajność była bezbłędna.

Bardzo zaawansowane dostosowania / ustawienia.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oddzielne okno zawierające listę odtwarzania, przeglądarkę plików, urządzenia zewnętrzne i dostęp do sieci lokalnej, funkcje internetowe (radia, postacasty, kanały telewizyjne Freebox dla zarejestrowanych użytkowników)

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

(Korzystanie ze skór zmniejsza dostęp do niektórych z tych funkcji).

Odtwarzacz multimedialny VLC obsługuje wiele metod kompresji audio i wideo oraz formaty plików, w tym DVD-Video, wideo CD i protokoły strumieniowe. Jest w stanie przesyłać strumieniowo przez sieć komputerową i transkodować pliki multimedialne . (z Wikipedii )

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Może korzystać z rozszerzeń, wtyczek i skórek - do pobrania z addons.videolan.org .

Wśród nich niektóre, które mogą znaleźć napisy do filmów. (Więcej odpowiedzi na ten temat: tutaj i tutaj .)


13
Najlepszy gracz na każdą platformę. Nie da się bez tego żyć. VLC.
Owais Lone

+1. Chociaż wróciłem do Totema z powodu kilku śmiesznych problemów z kolorem.
Umang,

Słyszałem, że domyślna wersja VLC w repozytoriach jest zawsze nieaktualna. Czy istnieje dobry PPA do utrzymywania najnowszego i najlepszego VLC?
teeks99

@ teeks99 - to byłby świetny post z pytaniem.
belacqua

2
* Brak odtwarzaczy wideo w systemie nix. Jeśli VLC jest najlepszy, jesteśmy skazani. To po prostu do bani.
atilkan

31

Clementine Music Player - http://www.clementine-player.org/

Clementine to wieloplatformowy odtwarzacz muzyki. Jest inspirowany Amarokiem 1.4, skupiającym się na szybkim i łatwym w obsłudze interfejsie do wyszukiwania i odtwarzania muzyki.

Zrzut ekranu Clementine


To też jest naprawdę dobre. I całkiem stabilny jak na wersję 0.
Nacho

3
Testowałem wiele odtwarzaczy multimedialnych wcześniej i nadal utknąłem na Winampie bez prawdziwego rozwiązania dla Ubuntu. Clementine importuje moją muzykę niesamowicie szybko w porównaniu do amaroka. Czysty GUI. Ważną funkcję można konfigurować (np. Zachowanie po dwukrotnym kliknięciu albumu). Wbudowana potężna edycja tagów. Jestem fanem. Dziękuję Ci. uczyniłeś mój dzień
Ugo

O ile warto, na moim laptopie roboczym (który ma 8-rdzeniowy procesor i7-6820HQ @ 2,70 GHz i 16 GB pamięci RAM i działał pod kontrolą Ubuntu 16.04, gdy korzystałem z Clementine), odtwarzanie dźwięku Clementine było dość słabe. Dźwięk często (prawdopodobnie raz na każdą piosenkę lub co kilka piosenek) przeskakiwał o sekundę lub dwie
Ben Sandeen

26

MPlayer jest również dobrym wyborem, który stanowi dobry wybór dla skryptów, ponieważ dostarcza informacji zwrotnych przy wychodzeniu (np. Exiting... (End of file)) I pozwala na to zareagować, np. Oznaczyć plik jako odtwarzany.

Jest dostępny w Ubuntu, w różnych smakach (np. mplayer-guiLub tylko mplayer).

Możesz także używać VLC do tworzenia skryptów:

if vlc -f --play-and-exit $FILE | grep 'main playlist: end of playlist, exiting$' ; then
  echo "File played completely."
fi

5
W przypadku Mplayer GUI (Graficzny interfejs użytkownika) polecam SMPlayer. Jest to nowoczesny i kompletny GUI dla Mplayera.
Rodrigo Carvalho

Miałeś na myśli „Graphical”?
Użytkownik

mplayer-guijest (miejmy nadzieję tymczasowo) martwy. Nie budowałby się w oparciu o współdzielone biblioteki kodeków, więc musiałem zostać spakowany. Błąd został już naprawiony, ale teraz pakiety zostały uproszczone, może nigdy nie wrócić.
Oli

19

Banshee - http://banshee.fm/

Korzystając z kilku odtwarzaczy multimedialnych w mojej dużej kolekcji muzycznej, uważam, że jest to jak dotąd najlepszy.

Zrzut ekranu Banshee


Mam bardzo mieszane odczucia co do jakości, wyglądu i funkcji odtwarzacza Banshee. Podsumowując - mógłby (i powinien, prawie musi zostać ulepszony (w końcu Canonical wybrał tego odtwarzacza zamiast Rhythmboksa)). Brakuje przeglądania gatunków (dlaczego?), Niezbyt fajny sposób zarządzania strumieniami radiowymi i / lub audiobooków (bez importu / eksportu) bez ładnej metody odświeżania. Jest wiele fajnych funkcji, ale te niezdolności po prostu psują moje wrażenie. Na wpół ugotowane.
Avetik Topchyan,


16

Smplayer: Świetny interfejs GUI Qt4 dla mplayera

wprowadź opis zdjęcia tutaj

sudo add-apt-repository ppa:rvm/smplayer
sudo apt-get update
sudo apt-get install smplayer smtube

Można pobrać napisy

wprowadź opis zdjęcia tutaj

i może odtwarzać filmy z YouTube zewnętrznie, zmniejszając obciążenie procesora graficznego (zobacz to pytanie) wprowadź opis zdjęcia tutaj

pasek narzędzi jest edytowalny wprowadź opis zdjęcia tutaj

czcionkę napisów, pozycję itp. można edytować wprowadź opis zdjęcia tutaj


Kciuki w górę za SMPlayer. Jak dotąd najlepsza równowaga najbardziej wydajnego (pod względem zużycia pamięci i procesora) i bogatego w funkcje (np. Otwieranie plików ISO, otwieranie dysków DVD, obsługa różnych formatów).
Artur Barseghyan

15

UMPlayer

http://www.umplayer.com/

Frontend dla MPlayera, dobrze zaprojektowany, pozwalający na skórki w locie i dobrze określone preferencje, w tym edytowalne skróty. Podobne do KMPlayera w systemie Windows. Dostępne w Centrum oprogramowania Ubuntu.

domyślna skóra umplayer umplayer nowoczesna skóra


1
Poczekaj ... to zrzut ekranu systemu Windows ...
user10962

Wydaje się, że oprogramowanie nie jest już obsługiwane. @ user10962 Działaj odpowiednio, gdy zobaczysz takie rzeczy, oflaguj, jeśli jest to oprogramowanie tylko dla systemu Windows, lub odpowiednio edytuj, najlepiej zastąp zrzut ekranu.
LiveWireBT

14

Rhythmbox - http://rhythmbox.sourceforge.net/

Kolejny pretendent do zarządzania twoją biblioteką muzyczną, uważam, że jest to trochę kłopotliwe przy tagowaniu mp3, a także nie lubi obsługiwać dużej biblioteki (to znowu moja opinia).

Zrzut ekranu Rhythmbox


Zastanawiam się, jak sprawić, by Rhythmbox tak wyglądał. Wszystkie najnowsze wersje mają szeroki osobny pasek dla suwaka tytułu i postępu.
mikewhith

14

Odtwarzacz audio Deadbeef , który ma wszystkie opisane funkcje: http://deadbeef.sourceforge.net/

zrzut ekranu enzotib

deadbeef z przeglądarką plików

Najnowsze wersje (teraz 0.6.2) jeszcze bardziej zbliżają go do celu, jakim jest stanie się alternatywą Foobar2000 dzięki funkcji „Trybu projektanta”, która umożliwia dodawanie lub usuwanie funkcji. W ten sposób można dodawać główne dodatki, takie jak przeglądarka plików i pasek informacyjny (teksty i biografia).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Więcej wtyczek: http://deadbeef.sourceforge.net/plugins.html


sposób, w jaki obsługuje bibliotekę multimediów i listę odtwarzania, czyni go najlepszym - zainstaluj wtyczkę do przeglądarki plików

Deadbeef jest znacznie lżejszy niż inne odtwarzacze muzyczne z porównywalnymi (ale wciąż gorszymi) funkcjami.11

GNOME Media Player - https://launchpad.net/gnome-media-player

Ten odtwarzacz multimediów obsługuje silniki VLC, XINE i GStreamer do odtwarzania multimediów. Ponieważ niektóre formaty plików działają dobrze tylko na określonym silniku, ten odtwarzacz multimedialny został wykonany z 3 silnikami, dzięki czemu użytkownik może wybrać wymagany silnik wymagany do odtwarzania określonego typu pliku. Posiada również tryb automatycznego wyboru silnika, w którym odtwarzacz automatycznie wybiera najlepszy silnik dla określonego rodzaju odtwarzanego pliku.

Zrzut ekranu odtwarzacza multimedialnego GNOME
7

Jeśli twoje kolekcje muzyczne znajdują się na zdalnym serwerze (bardzo przydatnym do kontrolowania muzyki z dowolnego miejsca w domu), to Music Player Daemon (mpd) jest tam, pełna dokumentacja i lista klientów: mpd


7

Miły i interesujący odtwarzacz multimedialny: Gmusicbrowser . Jego strona internetowa opisuje to jako:

Szafa grająca typu open source do dużych kolekcji plików mp3 / ogg / flac / mpc / ape, napisanych w perlu.

Ma ładny GUI. Domyślny widok pokazuje wykonawców i zespoły z Twojej kolekcji, a dla wybranego elementu pokazuje listę albumów, w tym miniaturę okładki (jeśli jest dostępna). Oferuje również motywy, dzięki czemu wygląda jak Exaile, QuodLibet lub Rhythmbox.

Zrzut ekranu Gmusicbrowser


5

Gnome Media Player jest nowy i nie ma zbyt wielu funkcji, ale tylko do odtwarzania filmów, jest świetny. Obsługuje silniki VLC, Xine i Gstreamer do odtwarzania multimediów. Ma także możliwość przełączania między silnikami oraz tryb automatycznego wyboru silnika, który automatycznie wybiera najlepszy silnik do odtwarzania określonego rodzaju pliku.

Znajduje się w oficjalnych repozytoriach Ubuntu 10.10, więc możesz go wyszukać w Centrum oprogramowania Ubuntu.

W przypadku Ubuntu 10.04 Lucid Lynx zainstaluj go za pomocą następujących poleceń:

sudo add-apt-repository ppa:gnome-media-player-development/development
sudo apt-get update
sudo apt-get install gnome-media-player


5

Beatbox to odtwarzacz muzyki będący w trakcie aktywnego rozwoju dla projektu ElementaryOS.

Oferuje:

 • Automatyczne i ręcznie rozmieszczone listy odtwarzania
 • Wsparcie Last.fm (scrobbler + podobne ścieżki)
 • Kolejka do zabawy
 • Korektor z obsługą ustawień wstępnych i ustawień niestandardowych
 • Zręczny interfejs z 3 widokami

Zrzut ekranu Beatbox


Wygląda na to, że projekt jest zupełnie martwy ...
Jan M.

4

Istnieje GNOME MPlayer, nakładka GTK + na MPlayera. Wśród jego funkcji jest obsługa przyspieszenia sprzętowego i napisów.

zrzut ekranu gnome-mplayer wprowadź opis zdjęcia tutaj


Wspomniano już w tym pytaniu.
ulidtko

1
@ulidtko: nie, jest Gnome Media Player, który jest innym projektem.
André Paramés

3

SMPlayer jest zalecany, ponieważ ma naprawdę dobry interfejs i używa doskonałego MPlayera jako zaplecza. Obsługuje szeroką gamę kodeków i odtwarza praktycznie każdy duży format, jaki na niego rzucasz. Używa Qt i dość dobrze integruje się z pulpitem Ubuntu.

Możesz zainstalować SMPlayer, wyszukując w Centrum oprogramowania lub uruchamiając Terminal i przekazując polecenie:
sudo apt-get install smplayer


3

Zalecam zainstalowanie SMplayera zamiast VLC. SMPlayer obsługuje VDPAU. (Słyszałem, że VLC obsługuje również VDPAU, ale nie znalazłem żadnych PPA z pakietem VLC, który obsługuje VDPAU / VAAPI bez błędów.)

Słownik:

VDPAU : Interfejs API VDPAU umożliwia programom wideo odciążanie części procesu dekodowania wideo i przetwarzania końcowego wideo na sprzęt wideo GPU.

VAAPI : VAAPI to biblioteka oprogramowania typu open source („libVA”) i specyfikacja API, która zapewnia dostęp do akceleracji sprzętowej (GPU) do przetwarzania wideo w systemach operacyjnych Linux i Unix. Przyspieszone przetwarzanie obejmuje dekodowanie wideo, kodowanie wideo, mieszanie podobrazów i renderowanie.


vlc wzdłuż smplayer nie zaszkodzi

A VLC w repozytoriach obsługuje teraz VAAPI / VDPAU.
JonasCz

2

Totem Movie Player (domyślny odtwarzacz filmów w Ubuntu) jest całkiem niezły. Musisz tylko zdobyć wszystkie wymagane kodeki.


2

To jest tylko klient mpd, ale musiałem go opublikować: ncmpcpp . Szybkie, ładne funkcje (biblioteka, automatyczne pobieranie tekstów, menedżer list odtwarzania, edytor tagów) i można ich używać bez X.

zrzut ekranu ncmpcpp


proszę dodać kilka dodatkowych informacji dla zainteresowanych ignorantów takich jak ja


2

Foobnix

http://www.foobnix.com/welcome?lang=en

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Główne cechy odtwarzacza

 • Obsługa CUE (także wv, iso.wv) jest najlepsza pod Linuksem (zavlab)
 • Formaty MP3, MP4, AAC, CD Audio, WMA, Vorbis, FLAC, WavPack, WAV, AIFF, Musepack, Speex, AU, SND ...
 • Konwertuj dowolny format na dowolny (mp3, ogg, mp2, ac3, m4a, wav)
 • Tagi Scrobbler z muzyką i radiem
 • Znajdź i odtwarzaj muzykę i filmy
 • Wyrównywacz
 • Menedżer pobierania muzyki online
 • Skróty
 • Wyświetla okładkę albumu, tekst, wykonawcę zdjęcia
 • Integracja z VKontakte (wyświetlanie wszystkich znajomych i ich muzyki, pobieranie muzyki z grupy vkontakte)
 • Integracja z Last.FM (Show odtwarza najlepsze piosenki, ulubione piosenki, artystów)

i świetne wsparcie dla rosyjskich tagów :-)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.