Chrome i Chromium często zamrażają się podczas nowej instalacji Ubuntu Gnome 13.10


8

Niedawno zainstalowałem Ubuntu Gnome 13.10

Od tego czasu mam wiele problemów zarówno z Chrome, jak i Google-Chrome-stable. Przy mniej więcej co trzecim uruchomieniu pojawia się komunikat „Nie mogę się poprawnie zalogować”. Ale potem działa dobrze.

Po kilku minutach użytkowania niektóre strony nagle ładują się bardzo wolno (zwłaszcza Facebook) i podczas ładowania nie mogę przewijać ani wykonywać żadnych czynności na żadnej karcie (chociaż mogę przełączać karty). Po pewnym czasie całkowicie się zawiesza i muszę wymusić wyjście. (Dzieje się tak niezależnie od tego, czy pojawia się wspomniany wcześniej komunikat, czy nie). Czasami również „Zapisz obraz jako” w ogóle nie działa, nawet po ponownym uruchomieniu.

Oto co dotychczas zrobiłem:

 • Wiele operacji usuwania / instalacji (przy użyciu apt-get purge i usuwania ~ / .config / chromium odpowiednio. ~ / .Config / google-chrome

 • Wyłącz wszystkie dodatki

 • Wyczyść pamięć podręczną / pliki cookie

 • uruchom chrome z logowaniem (patrz poniżej)

 • Sprawdź pamięć: po zawieszeniu zawsze pozostaje około 2 GB pamięci RAM

Ostrzeżenie Gtk pojawia się wiele razy przed awarią, więc myślę, że nie o to chodzi. Jestem również zdezorientowany wiadomością o autouzupełnianiu, ponieważ nie korzystałem z żadnej witryny wymagającej autouzupełniania w momencie zalogowania się do tej awarii.

Byłbym bardzo zadowolony, gdyby ktokolwiek mógł podać mi pomysły, w jaki sposób mogę dalej rozwiązać problem.

  [3899:3899:0223/195734:ERROR:model_association_manager.cc(421)] Passwords   datatype   error was encountered: Association timed out.
  [3899:3899:0223/195734:ERROR:model_association_manager.cc(288)] Failed to  associate models for Passwords
  [3899:3899:0223/195734:ERROR:model_association_manager.cc(421)] Autofill Profiles datatype error was encountered: Association timed out.
  [3899:3899:0223/195734:ERROR:model_association_manager.cc(288)] Failed to associate models for Autofill Profiles
  [3899:3899:0223/195734:ERROR:model_association_manager.cc(421)] Autofill datatype error was encountered: Association timed out.
  [3899:3899:0223/195734:ERROR:model_association_manager.cc(288)] Failed to associate models for Autofill Killed

próbowałeś sudo apt-get install gtk2-engines-murrine:i386zrestartować komputer?
JoKeR


Udało mi się jednak usunąć błędy gtk2 (wydałem komentarz bez „i386”, ale myślę, że wtedy automatycznie wybiera właściwą wersję. Jednak problem nadal istnieje, a komunikat o błędzie jest taki sam jak powyżej.
stebu92

używasz 32-bitowego lub 64-bitowego systemu operacyjnego? jeśli naprawdę jesteś uparty na chromie, mogę polecić ci żelazko , tego właśnie używam, jest również oparte na chromie i obsługuje wszystkie dodatki chromu. I powiedz mi, jak to działa w twoim systemie operacyjnym? Polecam zainstalować go za pomocą gdebinarzędzia.
JoKeR

Odpowiedzi:


1

Uruchom to w swoim terminalu.

echo on | sudo tee /sys/class/net/eth0/device/power/control

To zdecydowanie powinno rozwiązać większość problemów związanych z siecią ... po jego zakończeniu wyjdź z sudo i pociągnij kabel Ethernet lub odłącz się od sieci, do której jesteś podłączony, a następnie wyloguj się, a następnie zaloguj się i połącz. Wszystkie przeglądarki powinny działać, a Ty nie spotkasz się z żadnym rozłączeniem sieci.


Dziękuję, próbowałem tego. Ale zgodnie z oczekiwaniami nie mam problemu z siecią.
stebu92

1

Spróbuj tego:

 • wyloguj google acc
 • Przejdź do ustawień
 • przejdź do opcji zaawansowanej synchronizacji i odznacz autouzupełnianie i hasła

Może pomóc


niestety nie
stebu92

0

Żadna z podanych wskazówek nie rozwiązała problemu, podobnie jak godziny spędzone na googlowaniu. W końcu przeinstalowałem cały system, teraz działa on bezbłędnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.