Jaka jest różnica między Ubuntu Kylin a Ubuntu z domyślnym językiem chińskim?


8

Po przejściu na stronę główną Ubuntu Kylin, raczej nie znajduję znaczącej różnicy między Ubuntu Kylin i Ubuntu z domyślnym ustawieniem języka chińskiego.

Istnieją oczywiście specjalne chińskie aplikacje (na przykład chiński kalendarz księżycowy); ale czy te aplikacje nie mogą być również instalowane na Ubuntu?

Więc jeśli otrzymam Ubuntu, dostosuj go tak, aby zawierał wszystkie te same aplikacje co Kylin, i ustaw chiński jako domyślny język, jaka będzie różnica między nimi?

Jaka była potrzeba Kylin, skoro sam Ubuntu jest tak konfigurowalny?

Nie ma nic złego we wprowadzeniu niestandardowego Ubuntu dla Chińczyków, ale wydaje się, że nie ma powodu, aby uczynić go oficjalnym. Jeśli spojrzymy na inne oficjalne dystrybucje, takie jak lubuntu lub xubuntu, mają one znaczącą różnicę niż ubuntu. To nie jest przypadek z kylin. Przekształcenie Ubuntu w Ubuntu Kylin zajmie tylko 15 minut.


Przynajmniej dla mnie osobiście żadna z odpowiedzi na tej stronie nie zawiera zadowalających informacji. Za dużo opinii, za mało faktycznych badań
Sergiy Kolodyazhnyy

Odpowiedzi:


3

Można go używać tylko jako krajowej dystrybucji. Naprawdę głębokie, nie ma między nimi głównych różnic, tylko po to, by zaspokoić potrzeby chińskiego rządu.

Kylin OS został wcześniej opracowany przez naukowców z National University of Defense Technology w Chinach. Oparty był na FreeBSD i był przeznaczony do użytku przez chińskie wojsko i inne organizacje rządowe. W 2013 r. Rząd chiński osiągnął porozumienie z Canonical w sprawie wydania chińskiej wersji popularnej dystrybucji Ubuntu i będzie ona używana jako narodowy system operacyjny.

Aby uzyskać więcej informacji i sprawdź to .


siedziba @adityapatil Canonical jest w Londynie i nie ma oddziały w USA, Chinach, Brazylii, Tajwanie i Wielkiej Brytanii ,,,
Maythux

Nieco wątpię, aby system pierwotnie opracowany z FreeBSD i przeznaczony do użycia w chińskim wojsku mógł mieć wiele wspólnego z dystrybucją Ubuntu z niewielkimi różnicami w stosunku do innych Ubuntu. Może było o wiele więcej lub oryginalny „Kylin OS” nie jest tak naprawdę związany z Ubuntu Qilin?
Xji

2
Nie, te dwa nie są powiązane, tylko w nazywaniu. Podstawowy system jest inny. Zarządzanie pakietami jest inne. Aplikacje są różne.
Sergiy Kolodyazhnyy

2

ubuntu kylin jest w zasadzie stworzony dla Chińczyków, więc przy każdym oprogramowaniu preferowany jest język chiński, a niektóre domyślne oprogramowanie i frameworki zostały zmienione.

  • niektóre dodatkowe oprogramowanie, takie jak kingsoft office
  • Usługa przechowywania danych w chmurze Kingsoft Kuaipan, wraz ze 100 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej dla każdego użytkownika wkrótce
  • komunikator lotosu
  • chiński kalandr księżycowy
  • youker asystent ułatwiający migrację systemu Windows do ubuntu.
  • dostosowany interfejs

Więcej informacji znajduje się na stronie : http://www.ubuntukylin.com/index.php?lang=en


Powiedziałem już, że zrobienie tego wszystkiego zajmuje tylko kilka minut. Czy jest coś, czego nie można dodać do ubuntu lub zajmuje to dużo czasu? jeśli chodzi o pamięć w chmurze, to tylko alternatywa dla Ubuntu.
Zarejestrowany użytkownik

Daje 100 GB wolnego miejsca dla znajomego
kashminder

1

Myślę, że masz rację; możesz zainstalować standardowe Ubuntu, a potem „zrobić to Kylin”. Jedną z różnic, o których nie wspominasz, jest to, że fcitx jest domyślną strukturą metody wprowadzania w Kylin (zamiast IBus).

Kylin został oczywiście stworzony dla wygody chińskich użytkowników Ubuntu.


nawet fcitx powinien być użyteczny w Ubuntu, prawda? I myślę, że dostosowywanie ubuntu do wyglądu Kylin zajmie 15 minut mniej lub więcej.
Zarejestrowany użytkownik

Mógłbym stworzyć niestandardowe ubuntu z językiem hindi, „kalendarzem shaka” i klawiaturą hindi. Czy może to być oficjalne?
Zarejestrowany użytkownik

@adityapatil: To świetnie, że możesz to zrobić tak szybko. Tak, oczywiście, jeśli chcesz, możesz zainstalować fcitx na standardowej instalacji Ubuntu. Każdy może stworzyć własną dystrybucję, jeśli chce. Nie znam jednak kryteriów „oficjalnego” uznania. Czy jest jakiś szczególny aspekt, który chcesz poruszyć, kwestionując potrzebę dystrybucji Kylin? Czy nie jest dobrze, że tam jest i że są ludzie, którzy starają się, aby był to świetny wybór dla chińskich użytkowników?
Gunnar Hjalmarsson

@adityapatil: Publikowanie tego linku specjalnie dla Ciebie: insights.ubuntu.com/news/… ;)
Gunnar Hjalmarsson

Zasadniczo, Kylin stanowi okładkę nad Ubuntu, dzięki czemu może wydawać się bardziej przyjazny dla chińskich użytkowników.
Zarejestrowany użytkownik

1

Jeśli naprawdę szukasz czegoś, czego nie możesz dostosować do czystej instalacji Ubuntu, aby uzyskać taki sam efekt końcowy jak instalacja Ubuntu Kylin, to nie ma wiele. Tak samo jest w przypadku innych smaków, w których można zainstalować powiązane pakiety i zmodyfikować system, aby osiągnąć to samo. Żeby było jasne, wszystkie smaki używają tych samych repozytoriów, więc pakiety wszystkich smaków muszą być dostępne dla całej rodziny Ubuntu.

Ponadto celem Ubuntu Kylin jest stworzenie obrazu, którego użytkownicy nie muszą instalować i poprawiać, aby uzyskać użyteczny pulpit. Istnieje również wiele więcej niż wybór odpowiedniego zestawu pakietów, aby wymienić tylko kilka:

  • gotowe do użycia: chiński uproszczony jako domyślny język, pokaz instalacji specjalnie zaprojektowany dla Ubuntu Kylin. Tych rzeczy nie można osiągnąć instalując pakiet, ponieważ zmiany muszą być w obrazie ISO.
  • problemy z nadrzędnym: powiedzmy, że występuje problem z lokalizacją, który jest spowodowany nieprawidłowym internacjonalizacją kodu nadrzędnego. Ubuntu Kylin próbuje również naprawić tego rodzaju błędy, aby poprawić ogólne wrażenia użytkownika. Możesz argumentować, że te poprawki będą ostatecznie dostępne w Ubuntu, chcę powiedzieć, że jest coś o smaku, który nie polega tylko na wyborze pakietu.
  • aplikacje skierowane do użytkowników w Chinach: wiele z wymienionych przez Ciebie aplikacji zostało opracowanych lub współtworzonych przez zespół Ubuntu Kylin.

Każdy może zrobić powyższe bez uzyskania statusu smaku Ubuntu, po prostu rozpocznij zupełnie nową dystrybucję i gotowe. Ale projekt Ubuntu nie sprzeciwia się, aby ktoś zaczął smakować, aby osiągnąć te cele, a bycie smakiem oznacza, że ​​Ubuntu Kylin zawsze będzie postępować zgodnie z wytycznymi i zasadami Ubuntu, dobrze grać ze społecznością i pozostać blisko ekosystemu Ubuntu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.