Czy GNOME2 został rozwidlony?


11

Jestem fanem GNOME2 i zastanawiałem się, czy stos GNOME2 został pomyślnie rozwidlony (głównie tylko górny i dolny panel), więc możemy go używać w wersji 11.10, gdy GNOME2 classic zostaje zastąpiony przez Unity 2D. Słyszałem, że mówiono o tym, ale nie słyszałem, czy rzeczywiście zostało to zrobione, czy nie.

Odpowiedzi:


10

Pierwszy projekt służący do rozwidlenia GNOME2, EXDE, nie został zrealizowany. Według naszego własnego bloga: projekt exde zmarł . To miał być „widelec” GNOME2, ale nigdy nie stał się niczym użytecznym.

Na szczęście stare komponenty są wciąż aktualizowane i wciąż jest nadzieja. Planuje się ich utrzymanie przez jakiś czas, ponieważ będą aktualizowane do nowych technologii w GNOME3 (zostało to już w większości zrobione), a także otrzymają kilka nowych funkcji. *

Lepszym rozwiązaniem jest „rozwidlenie” tego nowszego kodu.

** Jak wspomniał Wojox (sugerowałem to, ale nie powiedziałem wprost), trybem zastępczym GNOME3 jest w rzeczywistości panel, który zostanie utrzymany przez jakiś czas. Jest to także „nowszy kod”, o którym mówiłem. *


Kumpel:

Jak wspomniał Perberos, istnieje teraz Mate Deskstop, który radzi sobie całkiem dobrze i jest odbierany przez niektóre dystrybucje.



0

xfce4-panel może jednak używać wielu apletów gnome-panel, więc może być bliżej „rozwidlenia” niż gnome-panel 3.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.