Czy jest bardziej przyjazne środowisko dotykowe?


8

Mam Acer Aspire R7, jest to zamienny laptop / tablet.

Jestem zainteresowany uruchomieniem interfejsu użytkownika, który bardziej przypomina ubuntu touch. Zainstalowałem 13.10 myśląc, że będzie bardziej przyjazny dla dotyku, ale tak nie jest.

Czy jest jakieś środowisko pulpitu lub menedżer okien, którego mogę użyć, który ma bardziej przyjazny dla użytkownika interfejs?

Chciałbym przesuwać, a przewijanie bardziej przypominało Androida lub Windows 8 niż interfejs obsługiwany myszą.


Bro, chcesz GUI na Linuksie?!?! Bluźnierca!
YetAnotherRandomUser

Odpowiedzi:


9

Istnieją trzy interfejsy z obsługą dotykową dla systemu Linux:


1
Mogę się mylić, ale wygląda na to, że wszystkie trzy są minimalistycznym podejściem do systemu operacyjnego. to, co im później to w pełni funkcjonalny system operacyjny z interfejsem dotykowym (pomyśl Windows 8). Chciałbym móc korzystać z laptopa w trybie tabletu bez większego bólu. ale w Ubuntu ekran dotykowy działa jak mysz. co sprawia, że ​​wszystko jest trudne. uruchamianie na nim Androida x86 jest WIELKIE! ale znowu jest to lekki system operacyjny z ograniczeniami, po prostu potrzebuję dobrego interfejsu dla Ubuntu do użytku z ekranem
user246838

1
Zapytałeś specjalnie o środowisko komputerowe, a ja podałem kilka opcji. Jeśli szukasz systemu operacyjnego, to pytanie należy do innej witryny. W każdym razie jedynym systemem dotykowym, który poleciłbym na tym etapie, jest CyanogenMod .
Luís de Sousa

widzę, że nie widzę opcji instalowania twoich sugestii jako środowisk pulpitu, być może tam się
pomyliłem

1
Jeśli masz problemy z instalacją oprogramowania na Ubuntu, otwórz pytanie na ten temat. I nie zapomnij być konkretnym.
Luís de Sousa

1
@ user246838 Żaden z nich nie jest systemem operacyjnym. Też nie są dystrybucjami. Są to wszystkie środowiska pulpitu dla systemu operacyjnego Linux. Możesz zainstalować je na dowolnej dystrybucji. Niektóre z tych stron mają wstępnie zbudowane obrazy oparte na istniejącym systemie operacyjnym z poprawkami ukierunkowanymi na niektóre urządzenia, ale nadal są to tylko Linux z innym DE na górze. Na przykład Ubuntu to zasadniczo Linux + poprawki + UnityDE. Możesz dodać plazmatycznie (lub dowolną DE) do istniejącej instalacji K / L / X / Ubuntu przez ppa, lub możesz zainstalować wersję K / L / X / Ubuntu wstępnie skonfigurowaną z plazmatycznie (lub jakąkolwiek inną DE) ).
amanthethy

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.