Jak zamontować plik .cue?


51

Mam obraz cd, który nie jest .iso, ale .cue. Nie mogę tego zamontować. Używam Ubuntu 10.10 64 bity i wypróbowałem wiele programów. furiosmout mówi tylko, że nie jest to plik obrazu i po prostu nie działał. Znalazłem program (aceton), który może konwertować .cue w .iso, ale mówi, że potrzebuję innych pakietów (do których nie mogłem przyjść). Szukałem łatwego sposobu. Jakaś pomoc?


3
Czy masz plik .bin dołączony do pliku .cue?
ændrük

Tak. Ale jest w domu, więc trochę później spróbuję rozwiązania.
Habkost

Odpowiedzi:


49

Zazwyczaj plik .cue będzie towarzyszył plik .bin, który zawiera rzeczywiste dane obrazu. Jeśli chcesz przekonwertować go na format .iso, narzędzie Iso9660 Analyzer Tool ( apt-get install iat) powinno załatwić sprawę :

iat my_image.bin my_new_image.iso

1
Musiałem napisać, iat --input=my_image.bin --output=my_new_image.iso --isoaby polecenie zadziałało.
Pierre Thalamy,

17

W przeszłości mi to przeszkadzało i nigdy nie znalazłem rozwiązania. Wyruszyłem na odpowiedź i znalazłem ją pod wpływem kaprysu ; instrukcje te pochodzą ze skryptu na tej stronie.

Potrzebujesz pliku .bin, który powinien towarzyszyć plikowi .cue. Zwróć uwagę na rozmiary plików: .bin ma prawdopodobnie kilkaset MB, podczas gdy .cue ma prawdopodobnie mniej niż jeden KB. Jeśli masz duży plik .cue, możliwe, że ma niepoprawną nazwę, więc i tak nie zaszkodzi spróbować:

 1. Zainstaluj fuseiso( sudo apt-get install fuseiso)
 2. Uruchom fuseiso -p image_file.bin /path/to/mounti powinieneś zobaczyć, jak punkt montowania zapełni się plikami. Można to uruchomić jako zwykły użytkownik, a katalog nie musi istnieć.
 3. Po zakończeniu uruchom, fusermount -u /path/to/mountaby odmontować i usunąć fuseisoutworzony katalog .

Mam nadzieję, że to pomaga.


Spróbuję, jak tylko wrócę do domu. Z góry
dziękuję

Próbowałem i dostałem błędy dla .bin / cue płyty CD audio, która została utworzona przez „brasero”. To jest z info fuseiso: „Jednym z głównych ograniczeń obrazów .BIN jest to, że fuseiso nie obsługuje plików .CUE w żaden sposób, i dlatego może działać tylko z pierwszą ścieżką obrazów .BIN. ”
Peter.O

Próbowałem także zamontować .bin stworzony przez brasero i dostać init: wrong standard identifier in volume descriptor 0, skipping... Wygląda to jak fuseiso, nie działa z formatem .bin brasero.
mivk

11

A także bchunk może wykonać tę samą sztuczkę, co iat:

bchunk IMAGE.bin IMAGE.cue ANYNAME.iso

9

Najlepszym sposobem jest użycie cdemu ; Regularnie używam tego narzędzia do montażu par bin / cue. Wygląda na to, że program nie znajduje się w repozytoriach, ale na Launchpad jest dostępna ppa ; możesz go zainstalować, wykonując następujące czynności:

sudo add-apt-repository ppa:cdemu/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install gcdemu cdemu-client

Po prostu prosty sudo apt-get install cdemu, jak sugerowano tutaj , nie działa dla tego ppa. Więcej informacji na temat ppas i sposobu ich używania znajduje się tutaj .

Jak opisano na stronie podręcznika i powtórzono w tym przydatnym artykule , jest prosty w użyciu. Możesz użyć gcdemuGUI lub wydawać cdemupolecenia w terminalu.

Po prostu podaj lokalizację swojej pary cue / bin (oba muszą znajdować się w tym samym katalogu) i uruchom na przykład:

cdemu load 0 /home/mike/isos/Timeshock.cue

Aby sprawdzić, czy został załadowany, uruchom cdemu status, który zwróci:

Devices' status:
DEV  LOADED   FILENAME
0   1     /home/mike/DOS/TIMES/Timeshock.cue
1   0 

Aby zobaczyć przydział urządzenia, wprowadź cdemu device-mapping:

Device mapping:
DEV  SCSI CD-ROM   SCSI generic  
0   /dev/sr2    /dev/sg4    
1   /dev/sr3    /dev/sg5 

Można również cddo /mediai uruchomić ls, aby zobaczyć nowy wpis:

cdrom floppy floppy0 ISOimage Timeshock ZEN STONE

O dziwo, wciąż musiałem kliknąć, aby zamontować je w moim menedżerze plików (Thunar).

Możesz rozładować parę obrazów, określając to samo urządzenie ( 0), które było używane podczas ładowania pary:

cdemu unload 0

Jeśli wystąpią jakiekolwiek błędy lub nie możesz załadować lub rozładować zdjęć, wyloguj się i zaloguj ponownie.


Uwaga dodatkowa: Mogłem uruchomić Timeshock(grę w Pinball), Wineponieważ zamontowany obraz cdemubył widoczny Winejako H: /media/Timeshock. (Gra była wcześniej zainstalowana Wine). Niektóre gry mogą jednak wymagać przypisania D:dysku litery litery Wine.

Możesz także użyć cdemudo wielu innych rzeczy niż tylko montowania par bin / cue, i może być bardzo przydatny dla każdego, kto ma określone potrzeby emulacji dysków lub montowania bardziej nietypowych typów obrazów. Więcej informacji jest dostępnych na oficjalnej stronie , która szczegółowo opisuje dostępne opcje.


1
najbardziej zaawansowane i efektywne rozwiązanie, demoniczny odpowiednik dla systemu Linux.
Le Gluon du Net
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.