Jak zapewnić sobie szybki dostęp do wklejania niektórych popularnych ciągów znaków?


8

Często zdarza mi się, że wklejam te same ciągi do przeglądarki (mam kanał na youtube, a na końcu filmów ciągle zamieszczam te same linki: URL kanału, strona internetowa, e-mail, wideo wprowadzające itp.).

Pomyślałem o utworzeniu pliku tekstowego, a następnie dodaniu go do panelu Unity, ale niestety, gdy widzę sposób, aby dodać do niego edytor tekstu, nie mogę dodać pliku tekstowego, który można otworzyć za pomocą edytora tekstu. Prawdopodobnie mógłbym złożyć skrypt i dodać go do panelu, ale potem uderzyło mnie, że inni ludzie prawdopodobnie mieli tyle samo czasu marnując doświadczenie i prawdopodobnie już znaleźli rozwiązanie.

W idealnym świecie potrzebuję aplikacji, która przechowuje powszechnie potrzebne ciągi, po załadowaniu od razu zaczynałaby się na innych oknach i pozostawała jako taka, miałaby przyciski dla różnych ciągów i byłyby umieszczane w buforze, gdy tylko prasowany. W ten sposób po prostu przypiszę to, czego potrzebuję, do tych przycisków i będę bardzo szczęśliwy.

Jeśli nie ma dobrego rozwiązania, chyba będę musiał je sam stworzyć. W końcu mój kanał dotyczy programowania i prawdopodobnie mogę zrobić wspaniałą lekcję, tworząc takie narzędzie.


Czy mówisz o menedżerze schowka, bo tak rozumiem twój scenariusz - zarządzaj wieloma fragmentami tekstu, które można skopiować bezpośrednio do schowka i wkleić w razie potrzeby ... jeśli tak, sprawdź Diodon askubuntu.com/a/37980/163331
Parto

@ AvatarParto Cóż, nie rozumiem, co masz na myśli przez „Schowka”, dla mnie „Schowka” to po prostu coś, co pozwala ci zobaczyć, co jest teraz w buforach. Nie zawiera informacji i nie przechowuje ich z dnia na dzień. Jeśli o to ci chodzi, to nie, nie o tym mówię.
v010dya

Sooo karteczki? :)
Rinzwind

Właściwie to robi Diodon (właśnie go używam). Mogę skopiować jak hasło, do którego mam dostęp, nawet po ponownym uruchomieniu komputera. Wszystko, co musisz zrobić, to zwiększyć rozmiar historii i zapamięta wszystko, co skopiujesz cntr+club po prostu right click->copy. Jedno kliknięcie na żądany tekst i możesz go wkleić w dowolnym miejscu.
Parto

@Rinzwind Moje ulubione oprogramowanie do karteczek to xpad, po prostu niesamowite. sudo apt-get install xpad
Parto

Odpowiedzi:


7

Można zainstalować autokeyze sudo apt-get install autokey-gtkdla wersji GTK + lub sudo apt-get install autokey-qtdla wersji Qt.

autokeypozwala zdefiniować skróty, które po wpisaniu w dowolnym miejscu w xsession rozwiną się w zdefiniowaną frazę: np. zdefiniowałem skrót xyydla frazy Dziękuję za pomoc . Zaznaczyłem pytanie Zawsze przed wklejeniem tej frazy w autokeykonfiguracji. Odtąd, gdziekolwiek piszę xyyi wciskam spację, pojawia się małe okienko wyskakujące, które mogę wybrać za pomocą klawisza strzałki w dół, ENTERa wpisane xyysłowo zastępuje się wyrażeniem Dziękuję za pomoc .

Jeśli nie zaznaczysz opcji „monit przed wklejeniem”, skrót zostanie zastąpiony natychmiast po naciśnięciu spacji. Możesz także zdefiniować skrypty, na przykład do wstawiania bieżącej daty.

Używam autokey-gtk12.04, który ma niewielki problem, że autokeyikona zasobnika nie pojawia się na panelu. Aby to naprawić, po prostu uruchom dconf-editori dodaj 'Autokey'do tablicy Desktop-> Unity-> Panel-> systray-białej listy . Np. Dla mnie zawierał ['JavaEmbeddedFrame', 'Wine', 'Update-notifier']i zmodyfikowałem go ['JavaEmbeddedFrame', 'Wine', 'Update-notifier', 'Autokey']. Jeśli używasz Unity2D, to nie rozwiąże problemu z powodu błędu w Unity2D. W przypadku Unity2D musisz zmienić tablicę na['all'] na białą listę każdej aplikacji. Po tych modyfikacjach wyloguj się / zaloguj i ikona zasobnika powinna być teraz widoczna.

Nie zapomnij ustawić autokeyuruchamiania po zalogowaniu na karcie Edycja-> Preferencje-> Ogólne .


5

Osobiście znalazłem ClipIt, aby pokryć wszystkie moje potrzeby kopiowania / wklejania.

sudo apt-get install clipit

Dzięki tym kombinacjom skrótów możesz bardzo szybko dostać się do dowolnego elementu wklejania. Ustawiłem Ctrl + Alt + H na „zarządzanie historią”, co pozwala mi natychmiast uruchomić pływające okno, wpisać wyszukiwanie elementu, który chcę wkleić, i wkleić go bezpośrednio w dowolnym oknie, w którym się znajduję (upewnij się, że „Automatycznie wklej wybrana pozycja ”jest zaznaczona w Preferencje> Ustawienia).

Istnieje również szybki dostęp do „Zarządzaj skrótem”, który pokazuje listę 20 ostatnich klipów do szybkiego dostępu. Jeśli elementy, które wklejasz, są często używane, znajdą się w Twojej historii.

Jeśli nie wklejasz ich tak często, możesz użyć funkcji ClipIt „Działania”, aby szybko umieszczać elementy w schowku.

Na przykład w działaniach można dodać:

Action: test
Command: clipit "this is a test line to be pasted"

Następnie możesz uruchomić klawisz skrótu akcji (domyślnie ctrl + alt + a), wybrać tytuł polecenia, a następnie ctrl + v, aby wkleić.

Działa całkiem słodko. Niestety nie opracowałem sposobu automatycznego wklejania akcji do bieżącego okna. Próbowałem potokować do xclip -o, ale to nie działa.


Dobrze, że to opublikowałeś i podoba mi się to, ale wciąż jest to nieco więcej naciśnięć klawiszy, niż bym chciał. Nie bije pliku tekstowego na pasku Unity, co miałoby dodatkową zaletę, że mógłby wejść do Dropbox i zsynchronizować się z kilkoma komputerami.
v010dya

1
Hej Wołodia - tak, byłoby miło, gdybym mógł znaleźć sposób na | i automatyczne wklejanie. Nie zdawałem sobie sprawy, że synchronizacja między maszynami jest problemem. Potencjalnie można to rozwiązać, łącząc konfigurację clipit z folderem dropbox na każdym komputerze - chociaż tego nie testowałem!
alexleonard

1
Przepraszam, nie chciałem powiedzieć, że cross-machine jest problemem, mówię tylko, że jeśli dwie rzeczy wymagają tej samej liczby naciśnięć klawiszy, ale jedna ma możliwość synchronizacji krzyżowej, a druga nie, to ja pójdę z tym, który może. Widzę jednak sens podłączania pliku konfiguracyjnego do skrzynki odbiorczej.
v010dya

Możesz zapisać to dodatkowe naciśnięcie klawisza i automatycznie wkleić ciąg, gdy użyjesz tego polecenia jako akcji: `printf" mytextstring \ nz nowymi wierszami "| clipit && xdotool key ctrl + v`.
Suzana

Cóż, dla poleceń, których będziesz najczęściej używać w terminalu (Unix / Linux), byłoby toxdotool key ctrl+shift+v
Suzana

3

Można to zrobić, tworząc niestandardowy program uruchamiający dla GEdit, aby otworzyć plik tekstowy

 1. Zainstaluj panel gnome. Pakiet zapewnia narzędzie do tworzenia programu uruchamiającego:

  sudo apt-get install gnome-panel --no-install-poleca

 2. Utwórz niestandardowy program uruchamiający za pomocą gnome-desktop-item-edit:

  gksudo gnome-desktop-item-edit / usr / share / applications / --create-new

  2.1 Ustaw typ programu uruchamiającego na Aplikacje

  2.2 Nadaj jej nazwę (np .: Kanał YouTube, ...)

  2.3 Ustaw polecenie nagedit <path to text file>

  • Powyższe polecenie uruchomi gedit (edytor tekstu) i otworzy (lub utworzy) spekulowany plik.

  2.4 Daj komentarz (opcjonalnie)

  2.5 Kliknij OK: p

 3. Wyszukaj nowy program uruchamiający w Dash

 4. Dodaj go do panelu i volia! Zrobiłaś ;)


AKTUALIZACJA: Jeśli chcesz kliknąć, aby skopiować, zainstalujxsel

sudo apt-get install xsel

 • Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami powyżej
 • Zmień komendę w kroku 2.3 na:

xsel --clipboard -i

I masz program uruchamiający kliknij, aby skopiować (UWAGA: nie będzie żadnych danych wyjściowych wskazujących, że skopiowałeś tekst)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.