Ikony pulpitu pojawiają się na niewłaściwym monitorze


8

Mam laptopa z Xubuntu 13.10, a po prawej stronie laptopa znajduje się monitor.

Monitor jest podstawowym: ustawiam opcję „Podstawowy” w edytorze ustawień ( http://www.ubuntubuzz.com/2011/12/how-to-dual-monitor-setup-on-xfce.html ) i I użyj tego ustawienia: xrandr --output HDMI1 - podstawowy - right-of LVDS1 (HDMI1 to monitor, jak się pewnie domyślacie)

Większość ustawień podwójnego monitora jest w porządku: Moje obramowania menu pojawiają się na monitorze, a wszystkie programy również zaczynają się na monitorze.

Moim problemem są ikony pulpitu: kiedy zapisuję nowy plik (np. Obraz w przeglądarce) na pulpicie, pojawia się on z lewej strony laptopa i muszę go przeciągnąć na monitor.

A kiedy zmieniam nazwę ikony, która znajduje się na monitorze, przeskakuje ona na lewą stronę laptopa.

Co jeszcze bardziej denerwujące: co dwa lub trzy dni (musi to być jakiś warunek wyścigu), kiedy uruchamiam laptopa, ikony, które są starannie rozmieszczone na monitorze, pojawiają się po lewej stronie laptopa w jednej linii pionowej, a ja trzeba je przeciągnąć z powrotem i zmienić ich rozmieszczenie.

Czy istnieje inna opcja / ustawienie, w którym mogę ustawić, który jest monitorem głównym, aby ikony na pulpicie również zdawały sobie sprawę, gdzie powinny się pojawić? Jak mogę zapobiec przypadkowemu przesuwaniu się ikon na początku systemu?


Również jeśli wybierzesz „Rozmieść ikony” z menu pulpitu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, pojawią się one na lewym monitorze. Oczekiwane ikony są najpierw umieszczane na głównym monitorze (pole wyboru „Ustawienia wyświetlania”).
Serge

Mam dokładnie ten sam problem na moim Ubuntu 18.04. Czy znalazłeś rozwiązanie tego problemu, @nyx?
jedi

niestety nie :( W pewnym momencie przestałem używać ikon pulpitu, ponieważ było to zbyt denerwujące.
nyx

Odpowiedzi:


3

W trybie rozszerzonego pulpitu komputer widzi wiele monitorów jako jeden duży pulpit. Jeśli menedżer okien umieści ikony pulpitu po lewej stronie, przeskoczą na skrajnie lewy monitor.

Jeśli jednak używasz KDE jako menedżera pulpitu / menedżera okien, możesz użyć „FolderView” jako ustawienia pulpitu. W ten sposób możesz ustawić ikony na dowolnym monitorze dokładnie tak, jak chcesz i pozostaną na swoim miejscu.

Wypróbowałem większość głównych środowisk graficznych, w tym Cinnamon, Gnome 2, Gnome Classic (Gnome-Session-Fallback), Gnome 3, KDE, LXDE, MATE, Unity i Xfce. Spośród nich KDE jest jedynym, którego próbowałem, który pozwala mi używać prawego monitora jako głównego wyświetlacza, a jednocześnie wyświetlać ikony pulpitu na prawym wyświetlaczu.

Jeśli chcesz pozostać przy Xfce, obejściem, którego użyłem w tym środowisku pulpitu, jest instalacja screenletów i użycie screenletu widoku folderów, aby umieścić okno na moim prawym monitorze ustawionym na folder Desktop. W ten sposób widzę ikony znajdujące się po lewej stronie w oknie ekranowym. Dzięki temu ekranowi mogę także otwierać, kopiować, wklejać lub usuwać pliki, które pojawiają się w folderze Desktop.


1

Napisałem, iconicaby rozwiązać ten problem i inne. To będzie:

  • Umożliwiają przenoszenie ikon na dowolny z trzech monitorów
  • Nie cierpi na „zespół utraconych ikon”, który występuje, gdy używane są monitory o wielu rozdzielczościach
  • Sortuj ikony alfabetycznie, alfabetycznie z pominiętym prefiksem „Link do”, sortuj według zmodyfikowanej daty rosnąco lub malejąco daty
  • Zezwalaj na inny rozmiar siatki (kolumny x rzędy) w zależności od monitora, np. Więcej na monitorze 4K niż na monitorze 2K
  • Przycisk Natychmiastowego testu do szybkiego eksperymentowania zmian w kolumnie x zmiany wiersza lub zmiany zarezerwowanej przestrzeni dla monitorowania obszarów lewego, górnego, prawego lub dolnego
  • Przycisk Test będzie trwał przez zdefiniowane przez ciebie x sekund, wyczyści wszystkie okna przed testem i przywróci je po teście
  • Skrypt Bash dla łatwych modyfikacji

Możesz pobrać skrypt na github .

Oto główny ekran:

iconic main menu.png

Odwiedź stronę github, aby zobaczyć ikony, aby zobaczyć wszystkie pozostałe ekrany, objaśnienia i kopię skryptu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.