Jak mogę dobrze wykorzystać stare płyty CD z Ubuntu?


18

Mam sporo starszych płyt CD z Ubuntu, które czekają na wydania, które nie są już obsługiwane. Mają piękne tłoczone metki i rękawy, których nie chciałbym po prostu wyrzucić.

Co mogę z nimi zrobić?

Ubuntu autorstwa Paula Watsona na Flickr


3
Byłoby to świetne jako pytanie społeczności Wiki.
Marco Ceppi

Doskonały punkt To jest teraz wiki społeczności.
ændrük

Odpowiedzi:


9

Użyłbym ich, prawdopodobnie z przezroczystą plastikową powłoką / opakowaniem, jako „zestaw” podstawek do napojów do rozrywki. Miałem kilka starych płyt CD, na których wydrukowałem etykiety (w odpowiednich czcionkach okładek albumów) „This is a Coaster, Vol. I” i „This is a Coaster, Vol. II” itd. Sprawiły, że się uśmiechnąłem czas i dostałem świetne komentarze od gości. Byłby tam w rankingu z zegarem dysku twardego aż do wystroju maniaków.3

eBay!

Mówiąc poważniej, możesz użyć ich do przetestowania starszych wersji, które nadal są obsługiwane pod kątem błędów i tym podobne. Możliwe jest również, że niektóre maszyny mogą nie być w stanie obsłużyć nowszych wersji Ubuntu i byłyby idealne. Lub skorzystaj z nich, aby wybrać się w podróż po linii pamięci i zobaczyć, jak zmieniły się wydania. Możesz też wykazać się kreatywnością i zbudować coś ze wszystkich płyt - kto wie. ;)

Jestem na tej samej łodzi: mam dyski już w 5.10. Mają nawet jakieś płyty 6.10, które nigdy nie dotarły do ​​mas. Powiedziałbym, że zdecydowanie warto się trzymać: nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć.


2

Jeśli wejdziesz w kontakt ze starszym sprzętem, mogą one zostać użyte! Zbudowałem komputery z różnych urządzeń, a posiadanie starszej wersji lub dwóch Ubuntu sprawiło, że było to o wiele łatwiejsze niż próba ustalenia, co dokładnie nie było obsługiwane w nowszych wersjach.


To prawda, ale z drugiej strony w przypadku starszych urządzeń bardziej praktyczne może być użycie innej dystrybucji, która będzie dobrze działać na starszych urządzeniach i która jest nadal obsługiwana przez jej twórców. Na przykład mój przyjaciel dostał starożytny pulpit Gatewaya, wcześniej działający pod kontrolą systemu Windows ME na wyprzedaży nieruchomości, a nawet 9.04 (najstarsza wersja Ubuntu, którą miałem pod ręką) nie działałby dobrze bez graficznych błędów i zamrożenia, więc poszedłem zamiast tego z TinyCore. Jestem za używaniem Ubuntu, kiedy mogę, ale czasami nie jest to po prostu odpowiednie narzędzie do tego zadania.
Christopher Kyle Horton

1

Jeśli masz znajomych lub współpracowników, którzy nigdy nie doświadczyli Ubuntu (ale są otwarci na nowe sugestie), dlaczego nie dać im płyt CD do wypróbowania Ubuntu? Jeśli płyty CD są ładnie oznakowane, zrobią nawet takie samo profesjonalne wrażenie, jakie robi dysk CD z systemem Windows.

Z drugiej strony, jeśli naprawdę chcesz, aby znajomi wypróbowali Ubuntu, dostarczenie samozapalonego obrazu bieżącej wersji może prowadzić do lepszych wrażeń (wsparcie sprzętowe itp.). W takim przypadku możesz nadal używać rękawów.

BTW: Pamiętam także wpis na blogu ze spotkania LoCo, w którym stare płyty CD były rozdawane zainteresowanym gościom. Może w Twojej okolicy jest jakieś wydarzenie towarzyskie lub spotkanie, na którym chcesz rozdać płyty CD?


2
Byłbym ostrożny w rozdawaniu starych płyt CD. Nowi użytkownicy powinni mieć jak najlepsze wrażenia. Jednak podoba mi się pomysł ponownego użycia starych rękawów.
ændrük
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.