Włącz funkcję zastępowania obrazu w LibreOffice


11

Jednym z programów, których często używam w Ubuntu, jest Open / LibreOffice jako część mojej pracy, a konkretnie Draw.

Niedawno zaktualizowałem program do Natty 11.04 (czysta instalacja), co oczywiście oznaczało przejście na LibreOffice. Wiem, że mogę wrócić do OpenOffice, jeśli chcę, ale Oracle wydaje się bardziej interesować prawnikami niż FOSS i jestem pewien, że LO będzie znacznie lepsza w krótkim czasie.

Jedynym problemem, jaki znalazłem podczas przełączania, jest dziwna (irytująca) różnica, która nie wydaje się mieć ustawienia konfiguracji, które mogę zmienić. W OO Kiedy wybiorę obraz i wstawię nowy, „zamieni” on oryginał przy użyciu tych samych wymiarów w LO, to nie jest tak, że obraz jest po prostu dodawany do strony, niezależnie od tego, czy wybierzesz obraz na stronie, czy nie.

Znalazłem rozszerzenie OO, które zapewnia tę samą funkcjonalność

Zmień rozszerzenie obrazu - http://extensions.services.openoffice.org/en/project/ChangePicture

Głównym problemem jest to, że rozszerzenie nie używa „katalogu roboczego” LO, więc musisz za każdym razem przechodzić do właściwego katalogu (ocenzurowane). Ponieważ będę to robił dla 4 zdjęć na dokument i ponad 1000 dokumentów i być może wielu innych w przyszłości, moje zdrowie psychiczne będzie zagrożone.

Więc jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia na temat najprostszego sposobu rozwiązania tego z góry dzięki.

Odpowiedzi:


4

LibreOffice to ten sam pakiet biurowy, który został dostarczony w poprzednich wersjach Ubuntu. Wiele pierwszych ulepszeń LibreOffice to łatki z projektu go-ooo, które były już używane w głównych dystrybucjach Linuksa. Jeśli oczekiwane i optymalne zachowanie zmieniło się z jednej wersji na drugą, jest to regresja i powinieneś zgłosić błąd na ten temat.

Format OpenDocument jest w rzeczywistości spakowanym formatem XML. Może być możliwe napisanie skryptu, aby zastąpić obrazy, ponieważ musisz powtarzać akcję tyle razy.


Dzięki Jeremy będę zgłaszał błąd. Miałem nadzieję, że była to opcja domyślnie wyłączona z pozycji przełączenia na Libre. Próbowałem wcześniej szukać skryptowej / seryjnej edycji dokumentów OO i nic nie znalazłem, jeśli masz jakieś przykłady, czy możesz upuścić link?
Allan

Przepraszam, nie znalazłem żadnych linków ani tego nie zrobiłem. Właśnie wskazałem, że jest możliwe, że dobry scripter jest możliwy.
Jeremy Bicha

2
bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/libreoffice/+bug/761597 Błąd odnosi się do Impress, ale wygląda na to, że błąd jest w istocie, przez co wpływa na wszystkie części pakietu Libre Office.
Allan

2
Chciałbym dodać, że zgłoszony błąd LO został zgłoszony na podstawie raportu LP: bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=36486
Glutanimate
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.