Usuń kalendarz z pulpitu KDE


8

Na moim pulpicie jest kalendarz, nie wiem, jak się tam dostał, co to jest ani jak go usunąć.

Jest to widoczne w lewym górnym rogu na tym zrzucie ekranu: http://i.imgur.com/rQF13dV.png

Jakakolwiek pomoc dotycząca tego, co to jest lub jak ją usunąć, byłaby naprawdę mile widziana!

Odpowiedzi:


5

Hacky rozwiązanie, które działało dla mnie, podobny problem, kalendarz przykleił się do pulpitu Kubuntu bez „x”, aby usunąć widżet.

Poszedł do System Settings, aby pogrupować Workspace Appearance and Behavior, wybrać Workspace Behavior, wybrać Workspace, przełączyć Workspace Typena Netbook, poczekać chwilę na zmianę ekranu, a następnie przełączyć z powrotem na Desktop.

Po tej zmianie w tę iz powrotem kalendarz przyklejony do mojego pulpitu zniknął! :)


Używanie KDE pod Funtoo tutaj. Ta odpowiedź pomogła mi :-).
Nikos Alexandris,

Zaletą tego rozwiązania jest to, że pozostałe widżety przetrwały nietknięte. Dzięki.
AtomHeartFather

3

Miałem ten sam problem z Linux Mint. Właśnie pojawił się kalendarz i nie można go usunąć tak jak innych widżetów na pulpicie. Oczywiście kliknęło coś, gdzieś to dodać, ale nie mam pojęcia, co to było.

Udało mi się go pozbyć, klikając pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierając: „Ustawienia folderów”. Następnie zmieniłem układ widoku z „Folderu” na „Domyślny pulpit”, a następnie kliknij Zastosuj.

Byłem wtedy w stanie przełączyć się z powrotem do „Folderu”, ponieważ mój układ widoku i wszelkie ustawienia utworzone przez kalendarz zostały wyczyszczone.

Przepraszamy, to wygląda na włamanie, ale zadziałało dla mnie. Jestem pewien, że jest gdzieś ustawienie, które po prostu je usuwa, ale tak jak ty nie mogłem go znaleźć.


2
Nie jestem pewien, dlaczego głosowałem za odrzuceniem tej odpowiedzi, ale byłoby pomocne, gdyby ktoś mógł zostawić komentarz do wyjaśnienia. Oczywiście nie zamierzam udzielać odpowiedzi, które są uważane za nieprzydatne, więc niektóre wskazówki byłyby świetne. Odpowiedź, którą udzieliłem była szczera i udzielona w dobrej wierze.
Stephen Simpson

Twoja odpowiedź na temat przełączania „czegoś” zainspirowała mnie do spróbowania zmiany rzeczy, jednocześnie sprawdzając ustawienia systemowe. Dodałem sztuczkę, która zadziałała dla mnie.
Brady Trainor

0

To jest ze strony userbase.kde.org

Jak usunąć widżety?

Jeśli są w panelu, kliknij widżet prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Usuń to .... Jeśli widżety znajdują się na pulpicie, masz różne opcje:

Jeśli najedziesz na nie kursorem, kliknięcie X na uchwycie apletu spowoduje ich usunięcie; Jeśli korzystasz z okna dialogowego Dodaj widżet, możesz kliknąć ikonę symbolu minus obok nazwy widżetu, aby go usunąć.

Na tej stronie znajduje się również kilka informacji dotyczących widżetów.

Przydatne może być również sprawdzenie ogólnych ustawień widżetów. Ustawienia plazmy

Aby zobaczyć widżety zainstalowane w systemie i gotowe do użycia, otwórz Eksploratora widm plazmy, otwierając Przybornik pulpitu w prawym górnym rogu ekranu i wybierając Dodaj widżety, otwierając Przybornik panelu najdalej po prawej stronie w Panelu i wybierając Dodaj widżety lub klikając prawym przyciskiem na pulpicie i wybierając Dodaj widżety z menu kontekstowego. Aby umieścić widżet na pulpicie, po prostu przeciągnij go z Eksploratora widżetów na pulpit. Aby umieścić widżet w panelu, najpierw otwórz Przybornik panelu, a stamtąd otwórz Eksplorator widżetów (kliknij Dodaj widżety), znajdź widżet, który chcesz dodać, i przeciągnij go do żądanej pozycji w panelu.

Wreszcie jest to link ze stron pomocy Ubuntu. CustomizeKubuntu Proszę spojrzeć na sekcję w odniesieniu do stylów, w których mówi;

Styl widżetu to wtyczka lub mały program, który instruuje KDE, jak wyświetlane są widżety.

Mam nadzieję że to pomoże.


1
Dzięki @qman. Jednak jeśli oryginalny plakat miał ten sam problem co ja, nie było „X”, aby usunąć aplet, tak jak zwykle. Może to być dziwne, ale nie jestem pewien, ale kalendarz nie zachowywał się jak zwykły widżet.
Stephen Simpson

1
Widziałem w twoich linkach „rzucić” plazmę lub coś takiego, uruchom ponownie, co wydaje się obiecujące, ale najpierw znalazłem inną zhackowaną metodę, ale pomyślałem, że wspomnę o tym w następnym narzędziu do rozwiązywania problemów.
Brady Trainor

0

Mogłem to wyczyścić, po prostu zabijając i ponownie uruchamiając pulpit:

killall plasma-desktop && plasma-desktop &

(Spowoduje to ponowne uruchomienie pulpitu, ale aplikacje powinny nadal działać)

Zdarza mi się to, gdy panel zostanie przesunięty na lewą lub prawą stronę ekranu, a następnie zmieni się na tyle, aby na panelu pojawił się kalendarz. Po zmniejszeniu rozmiaru panelu wydaje się, że widżet dołącza się do pulpitu zamiast go całkowicie usuwać.


0

Miałem podobny problem, ale widżet, który próbowałem usunąć, znajdował się w moim panelu. Miałem zduplikowany przełącznik obszaru roboczego, ale żadna z odpowiedzi nie działała dla mnie. Jednak zamieszczona tutaj odpowiedź brzmiała :

na końcu panelu znajduje się nerkowiec, kliknij go lewym przyciskiem myszy, a panel rozszerzy się, aby pokazać dodatkowe opcje - pozwoli to również kliknąć prawym przyciskiem myszy i usunąć z niego widżety


0

Byłem w stanie kliknąć winowajcę prawym przyciskiem myszy i wybrać „Usuń ten zegar cyfrowy”.

Wygląda na to, że zadziałało.


0

Rozwiązałem to przez jeden z tych (nie wiem który):

  1. kliknięty czas w panelu głównym
  2. włączony / przeniesiony / wyłączony monitor w Ustawieniach ekranu

Witamy w Ask Ubuntu! Jeśli uda Ci się ustalić, który z nich rozwiązał problem, zaktualizuj swoją odpowiedź.
Andrea Lazzarotto
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.