xte wywołane z xbindkeys nie działa


8

Próbuję skonfigurować xbindkeysw Kubuntu, ponieważ mam nową mysz z kilkoma niepotrzebnymi przyciskami. Próbowałem powiązać klawisz F5 z przyciskiem logo systemu Windows na mojej myszy, który zidentyfikowałem jako c: 134.

Niestety nie działa. Oto, co robię w .xbindkeysrc

"xte 'key F5'"
  c:134

To nie działa. Jeśli jednak piszę w terminalu: sleep 10; xte 'key F5'i przełączam do innego okna, po 10 sekundach klawisz F5 zostanie poprawnie emulowany (na przykład odświeży bieżącą stronę przeglądarki).

Nie jest to również problem z identyfikacją klucza. Ten będzie poprawnie uruchomić Kate.

"kate" 
  c:134

Naprawdę nie rozumiem, dlaczego xte nie emuluje klucza!

Jakieś sugestie?


To jest problem z działaniem xbnidkeys, obawiam się. Za pomocą klawiatury możesz naprawdę mocno uderzać w klawisze i działa, ale nigdy nie próbowałem tego z przyciskami myszy. Można spróbować xdotool(bardzo podobny do XTE) lub dokonać skrypt z twoich xtepoleceń i wywołać które z xbindkeys.
Seth

Nie rozumiem, dlaczego naciśnięcie klawisza różni się od naciśnięcia przycisku myszy. Mogę uruchomić Kate za pomocą przycisku myszy, ale nie mogę wysłać F5 do aktualnie skupionego okna. W każdym razie próbowałem zarówno xdotool, jak i wstawienia polecenia xte do skryptu, ale żadne nie działa.
Palantir

Odpowiedzi:


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.