Jak stabilny jest BTRFS w Ubuntu? [Zamknięte]


8

Widzę wpisy opisujące BTRFS na Ubuntu 12.04 ma pewne obawy związane głównie z dojrzałością produktu BTRFS. Czy mamy już dostępny system 13.10, czy system plików BTRFS jest niezawodny?


1
fajny fakt: btrfs nie jest już uważany za niestabilny ( btrfs.wiki.kernel.org/index.php/Main_Page#Stability_status ) i będzie domyślny w opensuse 13.2 ( news.opensuse.org/2014/03/19/development -dla-13-2-kick-off ). sugeruje to, że niedługo może pojawić się na Ubuntu :) Czy ktoś bardziej wykwalifikowany niż Google może powiedzieć nam więcej o stabilności btrfs i planach ubuntu?
amc

Odpowiedzi:


6

BTRFS jest i będzie na razie w fazie rozwoju . To jest pokazane na stronie Btrfs FAQ :

Czy btrfs jest stabilny?

  • Krótka odpowiedź: może.
  • Długa odpowiedź: nikt w magiczny sposób nie naklei etykiety na kod btrfs i powie „tak, to jest teraz stabilne i wolne od błędów”. Różni ludzie mają różne koncepcje stabilności: użytkownik domowy, który chce zachować na nim swoje zgrane dyski CD, będzie miał inne wymagania dotyczące stabilności niż duża instytucja finansowa prowadząca na nim swój system handlu. Jeśli obawiasz się o stabilność w komercyjnym zastosowaniu produkcyjnym, powinieneś przetestować btrfs na systemie testowym pod obciążeniami produkcyjnymi, aby sprawdzić, czy zrobi to, co chcesz. W każdym razie powinieneś dołączyć do listy mailingowej (i spotkać się w IRC) i przeczytać raporty o problemach i postępować zgodnie z nimi, aby uzyskać dobry obraz rodzajów pojawiających się problemów i stopnia, w jakim mogą one być załatwionym. Cokolwiek robisz, zalecamy sprawdzanie,
  • Pragmatyczna odpowiedź: (2012-12-19) Wielu programistów i testerów używa btrfs jako podstawowego systemu plików do codziennego użytku lub z różnymi formami „prawdziwych” danych. Przy niezawodnym sprzęcie i aktualnych jądrach widzimy bardzo mało problemów, których nie można naprawić. Jak zawsze przechowuj kopie zapasowe, testuj je i przygotuj się na ich użycie.

Dotyczy to również implementacji BTRFS w Ubuntu.


Cześć Braiam, dobra odpowiedź - Tym, co zwróciło moją uwagę, była data pragmatycznej odpowiedzi - grudzień 2012 r. - przed wydaniem Ubuntu 13.10 ( fridge.ubuntu.com/2013/10/17/… ), ale myślę, że twoja odpowiedź jest ważny. Mam nadzieję, że BTRFS zostanie wkrótce uznany za główny nurt. Podoba mi się pojęcie samonaprawiającego się systemu plików, w którym inni zawodzą cicho. Wystąpił błąd na poziomie systemu plików i są one frustrujące - wracam do kopii zapasowych. I do rzeczy - upewnij się, że posiadanie prawidłowej, czystej kopii zapasowej jest zawsze dobrą praktyką, niezależnie od systemu plików.
barrypicker

@barrypicker, jeśli nie zmienił się od tego czasu, oznacza to, że zespół programistów nadal myśli tak samo.
Braiam

FWIW, wiem, że to anegdota, ale uruchomiłem btrfs od dłuższego czasu w konfiguracji RAID bez problemu.
Marco Ceppi


@Seth „Krótka odpowiedź: nie, nadal jest uważana za eksperymentalną”. więc nie.
Braiam

5

Nie jest jeszcze wystarczająco stabilny dla serwera w produkcji. Z własnego doświadczenia wynika, że ​​system plików czasami ulega uszkodzeniu, a proces ten sięga aż do ponownego uruchomienia systemu!

Musiałem wrócić do ext4 po tym, jak przez 4 tygodnie działały na nim 4 dyski SAS 1 TB.

Aktualizacja: Wygląda na to, że moje problemy z korupcją wynikają z problemu sprzętowego, ponieważ podobne błędy pojawiają się, gdy uruchamiam ext4.

Aktualizacja: Jest dość stabilny od jądra 3.17. Miałem wiele nieplanowanych wyłączeń w witrynie klienta, a system działa poprawnie bez żadnego uszkodzenia.


1

Używam btrfs na Kubuntu 14.04, odkąd przeniosłem się na Kubuntu 1404 alpha rok temu. Działa dla mnie bezbłędnie. Używam Linuksa od 1998 roku i do roku temu EXTx. Zostaję z btrfs.

FWIW, Facebook przeniósł swoje centra danych do btrfs w maju zeszłego roku i nadal jest nim entuzjastycznie nastawiony. Używają 3.19. Kubuntu 14.04 używa 3.12.


0

btrfs- jest „NIE super stabilny”, ale jego supercool wydaje się mieć problemy z wydajnością w systemie plików brtfs. Uruchamianie zajmuje więcej czasu w porównaniu do ext4. Zwłaszcza na niskim sprzęcie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.