Jak połączyć się z TTY / COM (/ dev / ttyUSB0)?


Odpowiedzi:


61

Użyj jednej z mniej znanych funkcji ekranu:

screen /dev/ttyUSB0

24
jeśli chcesz określić szybkość transmisji, dodaj ją za urządzeniem szeregowym. np. dla 57600 bodów:screen /dev/ttyUSB0 57600
Jeremy Kerr

6
Zauważ, że jeśli chcesz odłączyć się od terminala, a CTRL-D go nie wycina, użyj CTRL-A, a następnie k, aby zabić ekran. Musiałem użyć tego z TTY na ~ / Library / Containers / com.docker.docker / Data / com.docker.driver.amd64-linux / tty dostarczonym przez Docker dla komputerów Mac. CTRL-A, a następnie d również będzie działał, ale pozostawi uruchomioną sesję ekranu, która może, ale nie musi być tym, czego chcesz.
Vanessa Phipps,5

możesz także użyć ckermit. Powinien być w repozytorium. Po zainstalowaniu utwórz plik w swoim katalogu domowym o nazwie, .mykermrca następnie dodaj 5 następujących wierszy:

set line /dev/ttyUSB0   
set flow-control none  
set carrier-watch off  
set speed 115200  
connect 

parametry można dostosować w razie potrzeby.
Zapisz plik.
aby rozpocząć

sudo kermit 


3

Możesz użyć picocom, jest to minimalny program do emulacji głupich terminali. Podstawowe użycie jest mniej więcej takie (zmień 11520 na żądaną prędkość transmisji):

$ picocom -b 115200 /dev/ttyUSB0

Masz wszystkie opcje, które możesz chcieć od głupiego programu, takie jak bity stopu, parzystość, lokalne echo, powrót karetki / przesunięcie wiersza / cofanie / usuwanie / tabulacja, X / Y / Z-modem i integracja transferu ASCII itp. .

Zobacz man picocomi picocom --helpw celu uzyskania dalszych informacji.


1

Użyłem puTTY do połączenia z portami szeregowymi. Ale nie zapomnij dodać użytkownika do wybierania numeru: sudo adduser <username> dialoutnastępnie uruchom ponownie system. Korzystałem z puTTY tortrtr Connect do portów szeregowych. Ale nie zapomnij o reklamie użytkownika do wybrania numeru: sudo adduser <username> dialoutnastępnie uruchom ponownie system. T retrt retrrt weeree Następnie możesz użyć puTTY do połączeń szeregowych, takich jak /dev/ttyUSB0.


3
wystarczy wylogować się i ponownie zalogować.
Azsgy,

0

Za pomocą kabla Lucid i kabla Dynamode USB do RS232:

Plugged it in
ran kermit
set line /dev/ttyUSB0    <<-- mind the capitals/lowecase
connect
set speed 9600
...

i pomyślnie podłączony do portu RS232 na serwerze OpenVMS.


0

Potrzebowałem Mint 17.1, aby porozmawiać z moim Arduino, po krótkiej pogoni za mną, najlepszym sposobem było:

sudo gedit /etc/group

goto line ...

dialout:x:20:     

dodaj swoją „nazwę użytkownika”

dialout:x:20:username

Zapisz plik

albo użyj

Administracja - Użytkownicy i grupy - Zarządzaj grupami

goto wiersz „ dialout” sprawdź właściwości, aby upewnić się, że zaznaczona jest „nazwa użytkownika”, jeśli nie, należy dodać „nazwa użytkownika”.

To działało dla mnie i przez wygląd wielu postów inni mieli ten sam problem. Mam nadzieję, że to pomaga chłopcom.


16
-1 dla sudo gedit /etc/group. Nie rób Po prostu nie. Dowiedz się, jak dodać użytkownika do grupy za pomocą usermodlub adduserna przykład. Twój post jest raczej komentarzem niż odpowiedzią na pytanie, ponieważ tak naprawdę nie pokazuje, jak się połączyć.
gertvdijk
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.