Jak na stałe włączyć kalkulator w desce rozdzielczej w 13.10


8

W poprzednich wersjach Ubuntu korzystałem z zakresu kalkulatora z niektórych PPA. To było bardzo miłe, działało płynnie i ogólnie zachowywało się jak kalk.

13.10 ma własny kalkulator, z którego można korzystać, ale przestał działać po wyłączeniu wyników internetowych za pomocą narzędzia do dostosowywania jedności. Nawet gdy działał, był powolny, jakby używał kalkulatora tylko wtedy, gdy nigdzie nie znalazł niczego innego.

Nadal mogę korzystać z kalkulatora, pisząc

kalkulator: 1 + 1

lub włączenie go z menu filtrów wyników -menu.

Ale te opcje pokonują cel.

Jak włączyć domyślnie zawsze włączać zakres kalkulatora?


Jest to prawdopodobnie zainstalowany domyślnie unity-scope-calculator. Aby włączyć ją dla bieżącej sesji użytkownika, przejdź do „Filtruj wyniki ↓” i kliknij „Informacje” lub „Kalkulator”. Lepszym sposobem na wyłączenie wyników online, sprawdź ustawienia Bezpieczeństwo / Prywatność. Jest to: askubuntu.com/questions/202944/… , co oznacza, że ​​możesz nie być w stanie włączyć domyślnie funkcji calc ...
Wilf

4
Tylko mała sztuczka: możesz wpisać calc: 1 + 1 zamiast kalkulatora: ... pisanie jest szybsze i mogę to zaakceptować.
WhiteWind,

Możesz także przejść do slajdu aplikacji na Dash i wyłączyć wszystkie rozszerzenia na dole (i tak są one bezużyteczne) oprócz kalkulatora. W ten sposób zdalne obliczenia powrócą tak szybko, że staną się użyteczne. Jednak nadal musisz być online.
totymedli

Odpowiedzi:


3

Podczas wyszukiwania zakresu macierzystego istnieje wiele danych wejściowych, które wpływają na zakresy, do których będą wysyłane zapytania, w tym:

  1. Zakresy wybrane za pomocą filtrów (albo przez „Kategorie” zakresów, albo bezpośrednio jako „Źródła”).
  2. Jeśli wyszukiwane hasło zawiera słowo kluczowe (np. Twój przykład calculator:1+1).
  3. Zalecenia z serwera inteligentnego zakresu oparte na zapytaniu (np. Jeśli wyszukiwane hasło wygląda jak równanie, zaleca zapytanie o zakres kalkulatora).

Prawdopodobnie jest to trzeci, który zwykle włącza zakres, i to zalecenie nie pojawia się, jeśli wyłączyłeś wyniki online.

Nie sądzę, że istnieje alternatywny sposób zmuszenia go do niestety użycia.


3
Dziwne, że zakres kalkulatora miałby cokolwiek wspólnego z wyszukiwaniem wyników online. Chciałbym, żeby był tylko plik konfiguracyjny, w którym mógłbym to określić.
wizzor

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.