Jak zainstalować adapter WiFi USB-AC56 ASUS?


8

Próbuję zainstalować ten adapter ASUS USB-AC56 na Ubuntu 12.04, ale kiedy próbuję wyodrębnić plik Linux z dysku CD, mówi, że nie mam odpowiednich uprawnień do wypakowania. Próbowałem pobrać sterownik ze strony internetowej ASUS, ale nie mogę go zainstalować. Nie znam właściwej składni. Czy ktoś może mi pomóc?


Edytuj swoje pytanie, aby dodać szczegóły urządzenia bezprzewodowego z polecenia terminala: lsusb
chili555

Odpowiedzi:


10

Jeśli lsusb mówi, że urządzenie to 0b05: 17d2, to potrzebujesz sterownika 8812au. W przypadku tymczasowego przewodowego połączenia Ethernet otwórz terminal i wykonaj:

sudo apt-get install linux-headers-generic build-essential

Sprawdź tutaj: https://github.com/abperiasamy/rtl8812AU_8821AU_linux Po prawej stronie kliknij „Pobierz ZIP”. Zakładając, że pliki do pobrania znajdują się w folderze Pobrane, otwórz folder, kliknij plik zip prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Wyodrębnij tutaj”. Otwórz terminal i wykonaj:

cd ~/Downloads/rtl8812AU_8821AU_linux-master
make
sudo make install
sudo modprobe 8812au

„Robi” to z kilkoma ostrzeżeniami w moim systemie 13.10, ale bez błędów. Nie mogę dalej testować, ponieważ nie mam urządzenia. To raczej nowe urządzenie i będziemy bardzo zainteresowani Twoim raportem.

Za każdym razem, gdy Menedżer aktualizacji instaluje późniejszą wersję jądra, znaną również jako obraz linuksowy, po ponownym uruchomieniu należy ponownie skompilować sterownik:

cd ~/Downloads/rtl8812AU_8821AU_linux-master
make clean
make
sudo make install
sudo modprobe 8812au

Aby zebrać dalsze dane, otwórz terminal i uruchom:

lspci -nn > wifi.txt
lsusb >> wifi.txt

Znajdź plik wifi.txt w katalogu użytkownika i przenieś go na klucz USB lub podobny do działającego, podłączonego komputera. Idź tutaj: http://paste.ubuntu.com/ Skopiuj cały dokument tekstowy i wklej go w bloku tekstowym. Kliknij „Wklej!” Zostanie utworzony link, który możesz następnie skopiować, aby opublikować tutaj. Oto przykład: http://paste.ubuntu.com/6751980/ Następnie możemy zbadać wynik i doradzić dalej.

Jeśli masz problemy z połączeniem, spróbuj kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę Network Manager, wybierz Edytuj połączenia, wybierz Wireless, a następnie Wireless Security. Wprowadź nazwę swojej sieci i ostrożnie wprowadź hasło WPA. http://i.stack.imgur.com/4OoHG.png

Następnie wybierz ustawienia IPv4 i w polu BSSID wprowadź adres MAC punktu dostępu; potwierdź za pomocą:

sudo iwlist wlan0 scan

Zobacz ten przykład. http://i.stack.imgur.com/C8Z6w.png

Teraz możesz się połączyć?

W specyfikacjach producenta zauważam, że jest to w szczególności urządzenie USB3: https://www.asus.com/Networking/USBAC56/#specifications Czy jesteś podłączony do złącza USB3 na swoim komputerze? Czek:

lsusb -vv | grep bcdUSB

Zastanawiam się, czy Twoje urządzenie będzie działać poprawnie bez zaawansowanych funkcji USB 3.0 i czy jest kompatybilne wstecz.

Czy masz dostępne połączenie USB3?


Dzięki, chili555. Z jakiegoś powodu pobrał plik do folderu domowego, ale przeniosłem go do Pobranych i działał. Ale próbuję połączyć się z routerem sieciowym, ale nie będzie. Okno Wymagane uwierzytelnianie bezprzewodowe wraca po moje hasło. Klikam Połącz, ale nie będzie. Jakieś pomysły?
user230824

Cześć, chili555. Próbowałem zrestartować komputer i działa to teraz jak urok. Dziękuję bardzo. Nigdy nie myślałem, że mogę to rozwiązać. Używam Ubuntu od miesiąca i zawsze miałem problemy z instalacją sterowników. Jeszcze raz dzięki.
user230824

To takie frustrujące chili555. Po ponownym uruchomieniu byłem połączony. Sprawdziłem połączenia routera. Zobaczyłem go w kolumnie klienta, odwróciłem się i został odłączony. Pojawia się okno Wymagane uwierzytelnianie sieci bezprzewodowej. Wsparcie!
user230824

To jest nowsze urządzenie i nieznany sterownik, więc jesteśmy tutaj na terytorium eksperymentalnym. Czy są jakieś ustawienia dodane w Menedżerze sieci? Zwykle nie potrzebujesz żadnych. Czy zachowanie jest takie samo, gdy router bezprzewodowy jest wyłączony N?
chili555

1
Ta pasta wygląda o wiele lepiej! Pokazuje „prośbę o nowe sekrety”, tj. Klucz WPA. Nie działa w przypadku „nie powiodło się (powód„ brak tajemnic ”). Czy pojawił się balon z prośbą o klucz? Podałeś to? Przygotowuję edycję za kilka chwil.
chili555

1

Chociaż stare pytanie, jeden dodatkowy sterownik można znaleźć na stronie https://github.com/codeworkx/rtl8812au_asus . Aby zainstalować sterownik, musisz uruchomić makei sudo make install. Uważam, że ten sterownik działa lepiej niż jakikolwiek inny znaleziony w Internecie. Pamiętaj jednak, że instalacja dkms nie jest instalowana, dlatego będziesz musiał zainstalować sterownik ręcznie przy każdej aktualizacji jądra.

Należy pamiętać, że w przypadku wersji Ubuntu po 14.04 sterowniki muszą zostać podpisane, w przeciwnym razie Secure Boot nie pozwoli na ich załadowanie. Tak więc, nawet jeśli sterownik się skompiluje, nie zostanie załadowany. Jednym z rozwiązań jest wyłączenie Bezpiecznego rozruchu lub użycie mokutil --disable-validationpolecenia

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.