Jak korzystać z ikon tylko w aplikacjach z zestawu ikon Faenza?


11

Pobrałem zestaw ikon Faenza i zainstalowaniu „ciemny” wariant na moim pulpicie.

Jednak chcę tylko ikony aplikacji (te, które wchodzą w Unity Launcher), chcę, aby wszystkie pozostałe ikony pozostały na stanie. Oto zrzut ekranu ilustrujący:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Wierzę, że byłoby to dość zadanie. Gdybym mógł to zobaczyć, być może będziesz musiał skopiować różne foldery z jednego motywu ikony do drugiego, zachowując różne typy MIME i tym podobne. Przepraszam, że nie mogę wiele pomóc, trudno mi się otoczyć! Sam wciąż próbuję zastąpić moją ikonę Diodon.
Alan

2
Zobacz także moją odpowiedź na „Jak scalić dwa zestawy ikon?”
idbrii

Odpowiedzi:


10

Oto możliwa metoda wykonania tego:

  • Skopiuj folder zawierający ikony Faenza do ~/.icons
  • Edytuj plik index.theme za pomocą gedit, aby odziedziczyć z zestawu ikon mono ubuntu (dla panelu), ludzkość, nadać nową nazwę i komentarz oraz wskazywać tylko foldery / app:
[Icon Theme]
Name=Faenza Humanity
Inherits=ubuntu-mono-dark,humanity,hicolor
Comment=Custom Faenza + Humanity Theme for Jorge Castro
Directories=apps/16,apps/22,apps/24,apps/32,apps/48,apps/scalable

[apps/16]
Size=16
Context=Apps
Type=fixed

[apps/22]
Size=22
Context=Apps
Type=fixed

[apps/24]
Size=24
Context=Apps
Type=fixed

[apps/32]
Size=32
Context=Apps
Type=fixed

[apps/48]
Size=48
Context=Apps
Type=fixed

[apps/scalable]
Size=96
Context=Apps
Type=Scalable
MinSize=64
MaxSize=128
  • Teraz wybierz nowy motyw w gnome-appearance-properties.

0

Panel górny używa ikon w rozmiarze 22 (miejsca, aplikacje). Więcej szczegółów poniżej.

Pobierz zestaw ikon Faenza z gnome-look.org lub innej strony do lokalnego folderu. Wewnątrz zobaczysz kilka motywów: Faenza, Faenza Dark itp. Zasadniczo pierwszy to cały motyw, który zawiera wszystkie ikony aplikacji itp. I nie zależy od innych motywów, a pozostałe zależą od pierwszego (więc jeśli użyj na przykład Faenza Dark, musisz także zainstalować Faenza).

Rozpakuj Faenza. Możesz zmienić nazwę folderu na coś takiego jak Faenza Modified. Wewnątrz znajduje się plik index.theme. Ma wyjątkowo przejrzystą strukturę, która informuje system, gdzie może znaleźć ikony aplikacji, zasobnik systemowy itp .:

[Motyw ikon]

  • Nazwa = Faenza: możesz na przykład zmienić nazwę na Faenza Modified (nazwa pojawi się na liście Wygląd> Dostosuj> Ikony).
  • Inherits = ...: informuje system, których ikon użyć, jeśli nie zostaną znalezione w bieżącym systemie (w ten sposób na przykład Faenza Dark jest uzależniona od Faenza).
  • Katalogi = ...: lista wszystkich podfolderów.

[akcje / 16] [animacje / 16] itd.

Zawiera opis wszystkich podzbiorów ikon.

Zasadniczo możesz przeglądać podfoldery, decydować, które z nich chcesz wykluczyć, i usuwać je z wiersza Directories = ...

Teraz skompresuj nowy folder i przeciągnij go w oknie Wygląd (upewnij się, że zestaw ikon o tej samej nazwie nie jest zainstalowany, w przeciwnym razie usuń go). Zainstaluje zmodyfikowany motyw i zapyta, czy chcesz zastosować nowy zestaw ikon.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.