Aplet regulacji głośności zniknął


8

Właśnie zainstalowałem Xubuntu 13.10, bawiłem się nim, aby dostosować GUI. Jakoś zgubiłem aplet regulacji głośności z obszaru powiadomień. Jak mogę go odzyskać? Kliknąłem już wszystkie dostępne menu preferencji.

BTW: Dlaczego ten aplet jest częścią obszaru powiadomień?

Odpowiedzi:


10

Xfce4-mixer jest nakładką na ustawienia miksera dostarczane wraz ze środowiskiem graficznym Xfce4. Wykonuje te same zadania, co inne interfejsy miksera, ale jest zintegrowany z pulpitem Xfce4 jako wtyczka do głównego panelu Xfce4. Aby zainstalować xfce4-mixer z terminala w Ubuntu 12.04-14.04, uruchom:

sudo apt-get install xfce4-mixer  

Kliknij panel prawym przyciskiem myszy i wybierz Panel -> Dodaj nowe elementy . W oknie Dodaj nowe elementy dodaj aplet Mikser audio lub przeciągnij ikonę apletu Mikser audio z okna Dodaj nowe elementy do panelu.

W Xubuntu 13.10 Menedżer ustawień nie ma ikony Dźwięk, więc jeśli chcesz zmienić ustawienia dźwięku, musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę apletu Mikser audio w panelu i zmienić ustawienia dźwięku.


3
Działa dobrze. Nie rozumiem, dlaczego mikser xfc4 nie jest częścią podstawowego Xubuntu ...
ubuplex

Nie mogłem zrozumieć, jak to się nazywało, gdy zgubiłem go podczas aktualizacji z Fedory 22 do 24. Nie mogłem znaleźć sposobu zmiany urządzenia używanego przez aplet PluseAudio, podczas gdy to menu rozwijane było główną właściwością Miksera audio XFCE.
Kevin

2
W wersji 16.04+ mikser xfce4 został przerwany i nie został wymieniony, ale zamiast tego został zastąpiony przez inny pakiet o nazwie wtyczka xfce4-pulseaudio.
karel

0

Znalazłem go w menu Whisker pod multimediami jako Pulse Volume Control lub coś w tym rodzaju i kliknąłem prawym przyciskiem myszy i wybrałem „dodaj do panelu”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.