Czy istnieją plany dotyczące płynnego przewijania w całym systemie?


14

Ponieważ wydaje się, że Ubuntu przygotowuje strategiczne przygotowania do korzystania z tabletu, zastanawiałem się, jaki priorytet ma dla zespołu płynne przewijanie.

Przypadek użycia: codziennie czytam pliki PDF na netbooku. Nawet w trybie pełnoekranowym muszę przewijać co około 10-15 sekund. Bez płynnego przewijania muszę poświęcić około pół sekundy, aby „znaleźć” swoje miejsce. Chociaż wydaje się to niewielką niedogodnością, przyrosty sumują się dość szybko. W rezultacie zbyt często spoglądam z zazdrością na właścicieli pewnego znanego tabletu.

Powiązany błąd: https://bugs.launchpad.net/gtk/+bug/868510


Zastanawiam się też nad przyszłością tego. praktycznie każde oprogramowanie obsługuje to oprócz Linuksa. nowy pasek przewijania Ayatana w jedności w Ubuntu 11.10 alpha 3 mówi się, że obsługuje funkcję płynnego przewijania po kliknięciu strzałek kciuka, ale nadal nie ma płynnego przewijania dla normalnego przewijania kółkiem myszy / touchpada ... co oznacza, że ​​nie jest on tak zależny od Decyzje zespołu GNOME, kanoniczne, prawdopodobnie same mogłyby dokonać gładkiego zwoju dla Ubuntu, gdyby chcieli. ale jak długo musimy czekać?

Dodano błąd na starterze, ponieważ ja też zastanawiam się, czy to się kiedykolwiek wydarzy. Domyślam się, że jeszcze o tym nie pomyśleli;)
Ingo

Według Phoronix, płynne przewijanie wreszcie dotarło do X.Org 1.12. Może już czas coś z tym zrobić?
hellpe

Odpowiedzi:


9

Według http://brainstorm.ubuntu.com/idea/4849/ jest to dość „gorący” pomysł i prawdopodobnie plan działania, ale tak naprawdę zależy to od twórców GTK działających na wcześniejszych etapach, takich jak to, czy będą wdrażać / akceptować (a) łatki (łaty) dla funkcji.

Zgodnie z listą mailingową, którą przeczytałem, łatka została przesłana (od 2003 roku !!!), ale o ile wiem, nie tylko nie było odpowiedzi, ale też nie było postępu :)! Musiałbym przejrzeć Bugzillę GNOME / GTK +, ale nie jestem pewien, czy to jest w toku.

Mam nadzieję, że zostanie on jednak wdrożony w trakcie opracowywania GTK + 3.x, ponieważ ogólnie Linux Desktop zmierza w tym kierunku (tablety / dotyk / płynne odpowiedzi itp.).

Aktualizacja:

Wylądował w 12.04 (GNOME / GTK 3.4), ale możesz go używać tylko z niektórymi urządzeniami (afaik), takimi jak trackpady.


0

W czerwcu tego roku Phoronix poinformował, że płynne przewijanie jest celem X.org dla wersji 1.12, który ma pojawić się na początku 2012 roku. Szkoda, że ​​Ubuntu odejdzie od x.org i wprowadzi Waylanda wkrótce po tym celu (myślę, że Wayland jest wyświetlany na koniec 2012 r., prawda? Może się tam mylić).


0

Według http://brainstorm.ubuntu.com/idea/4849/ jest to dość „gorący” pomysł i prawdopodobnie plan działania, ale tak naprawdę zależy to od twórców GTK działających na wcześniejszych etapach, takich jak to, czy będą wdrażać / akceptować (a) łatki (łaty) dla funkcji.

Zgodnie z listą mailingową, którą przeczytałem, łatka została przesłana (od 2003 roku !!!), ale o ile wiem, nie tylko nie było odpowiedzi, ale też nie było postępu :)! Musiałbym> przejrzeć Bugzillę GNOME / GTK +, ale nie jestem pewien, czy to jest w toku.

Tak, wprowadzenie funkcji GTK + jest trochę somnambuliczne. Jeśli nikt nie naciska na zmiany od wewnątrz, zwykle nic się nie dzieje ...


2
To powinien być komentarz do poprzedniej odpowiedzi, a nie odpowiedź sama w sobie.
stragu,

0

Wypróbuj Ubuntu 12.04, płynne przewijanie już działa w listach niektórych aplikacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.