Jak zainstalować wiele czcionek TTF do użytku w całym systemie?


8

Miałem folder „WinFonts” w katalogu domowym, w tym wiele czcionek prawdziwych (.ttf), które chciałbym zainstalować, aby mogły być stosowane w wielu systemach Ubuntu i aplikacjach. Potrzebuję pomocy, która poprowadzi mnie do tego kroku?

Odpowiedzi:


9

Instalacja czcionek TTF w całym systemie nie jest trudna. Trzeba tylko stworzyć wnętrze katalogów /usr/share/fonts/truetype/, umieścić tutaj ze swoimi *.ttfczcionek, a następnie układ zmiana czcionki z pamięci podręcznej fc-cache -fv(z opcjami -fdla Sił ponownego generowania plików cache i -vdla Verbose ).

Krok po kroku:

  1. Utwórz własny katalog czcionek (nazwijmy go customfonts):

    sudo mkdir /usr/share/fonts/truetype/customfonts

  2. Skopiuj *.ttftam swoje czcionki:

    sudo cp ~/myfonts/*.ttf /usr/share/fonts/truetype/customfonts/

  3. Zaktualizuj pamięć podręczną czcionek systemowych:

    sudo fc-cache -fv

Jeśli chcesz dodać więcej czcionek później, po prostu skopiuj je do usr/share/fonts/truetype/customfonts/katalogu i zaktualizuj systemową pamięć podręczną czcionek, jak wyżej.


1
i nie zapomnij, że w rozszerzeniu rozróżniana jest również wielkość liter. Na przykład kopiuj TTFtakże pliki.
SirSaleh

1
Dobrze. Aby uniknąć tego rodzaju irytujących problemów ze sprawami, dobrym pomysłem może być trzymanie się konwencji konwencji dla tych plików, tj. Używanie tylko rozszerzeń małych liter.
gerlos

Dla ciebie nie potrzebowałem sudo - więc może spróbuj najpierw
ErichBSchulz

@ErichBSchulz dzieje się tak, ponieważ pamięć podręczna czcionek jest przechowywana zarówno w systemie (cal /var/cache/fontconfig/), jak i na użytkownika ( cal ~/.cache/fontconfig). Jeśli masz w systemie tylko jednego użytkownika, oba polecenia będą działać. Jeśli masz więcej użytkowników, możesz wygenerować pamięć podręczną raz dla wszystkich, używając sudo.
gerlos
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.