Jak odwracać kolory ekranu w Unity bez korzystania z CCSM


8

Powiedz, że chcę tymczasowo odwrócić kolory na ekranie, aby lepiej czytać w nocy. Nie chcę jednak instalować CompizConfig Settings Manager i używać jego wtyczki Invert. Jak mogę to zrobić?


Dlaczego nie chcesz zainstalować menedżera ustawień Compiz?
xangua

Jeśli użyjesz negatywnej wtyczki compiz, prawdopodobnie domyślne wiązanie do przełączania ekranu (super + m) jest już zajęte. W takim przypadku zmień na coś innego, super + b lub super + j są otwarte lub cokolwiek innego. CompizConfig Settings Manager to tylko sposób na włączanie, wyłączanie i dostosowywanie wtyczek compiz, nic więcej
Doug

@AngelSalinasHuerta, staram się zachować tę szczególną instalację tak waniliową, jak to możliwe; Rozumiem, że niedoświadczony użytkownik może dać mi dużo pracy, jeśli zdecyduje się zainteresować CCSM.
Waldir Leoncio,

Odpowiedzi:


12

Zainstaluj xcalibpakiet, np. W terminalu ( Ctrl+ Alt+ T):

sudo apt-get install xcalib

Przełącz na odwrócone kolory w terminalu, używając:

xcalib -i -a

I wróć za pomocą tego samego polecenia.

Dodaj polecenie ( xcalib -i -a) jako nowy skrót klawiaturowy (dobrym wyborem jest Ctrl+ Alt+ I) lub do uruchamiania aplikacji. (Edycja: konieczne może być ponowne uruchomienie, aby móc korzystać ze skrótu).

Używam tego regularnie na Ubuntu 12.04 (z Unity), ale także 10.04 działało, a także 13.10 działa teraz. Alternatywą jest magnifier -z 1 -fipakiet gnome-mag, ale nie jest już dostępny w Ubuntu 16.04.


Idealnie, właśnie tego szukałem!
Waldir Leoncio

Kiedy uruchamiam xcalib -i -a, przełącza ekran na około 5 sekund, a następnie automatycznie przełącza się z powrotem. Jestem na Ubuntu 14.04.
jasonaburton

Używałem go na Ubuntu 14.04 z Unity od dłuższego czasu i było w porządku. Z Lubuntu 15.04 jest również w porządku. Nie działa dobrze na wielu ekranach (tylko jeden ekran jest odwrócony), ale nigdy nie musiałem badać. Przepraszam, nie mogę ci pomóc.
wenzeslaus

xcalib -i -adziała dobrze dla mnie na Ubuntu 14.04, nawet z wieloma wyświetlaczami.
rafaelcosman

xcalib -i -a działa, ale tylko przez kilka sekund (wtedy ekran wraca do normy). Mam 16.04. Czy wiesz, co może być problemem?
Khashir

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.