Jak mogę rozpocząć transmisję automatycznie po otwarciu komputera?


8

Mój system działa na Ubuntu 12.04 i używam klienta bit-torrent transmisji, który został na nim zainstalowany. Działa dobrze, ale chciałbym, aby otworzył się, gdy tylko wejdę do systemu, zamiast go otwierać. To nie jest duży problem, ale jeśli zapomnę, torrenty nie zaczną się pobierać. Z góry dziękuję, jeśli ktoś może pomóc.

Odpowiedzi:


12

Masz mały program o nazwie „aplikacje startowe”. Jeśli to otworzysz (otwórz myślnik i wyszukaj start, a zobaczysz). Dodaj do tego Transmisję, a będziesz ustawiony.

Kiedy po raz pierwszy otwierasz program, kliknij dodaj i wyszukaj aplikację: znajduje się w / usr / bin, innymi słowy, główny system plików to usr, a następnie bin. Uderz pierwszy przedmiot jednym kliknięciem i naciśnij, Taby zeskoczyć do litery T. Będzie tam plik o nazwie „transmisja”, który chcesz dodać.


1
To działało dobrze, ale teraz program otwiera się na pełnym ekranie. Czy istnieje sposób, aby otworzyć go zminimalizowanego lub jeszcze lepiej na tacy. Chcę, aby działało tak, aby przesyłać i pobierać, ale jako program backround i tylko lanch ręcznie.
mdoxst

4
spróbuj dodać - zminimalizowane po wpisie, aby rozpocząć transmisję w menu startowym. Znalazłem to tutaj: trac.transmissionbt.com/ticket/1002
John Kirchner

Próbowałem usr / bin / transmission-gtk-zminimalizowane i usr / bin / transmission-gtk-m również z jednym - i dwoma - ale nic nie działa. Jest albo na fullscren, albo wcale. Próbowałem też powiązać go z Mątwy, ale otrzymuję ten sam wynik.
mdoxst

1
Przetestowałem to, działa. Polecenie to w rzeczywistości: / usr / bin / transmission-gtk --minimize. Pomiędzy k i --minimized musi być spacja. Zrestartowałem się i transmisja została uruchomiona i siedzi w prawym górnym rogu panelu wraz z ikoną Dropbox, zegarem i tym podobne rzeczy :) Używam 13.10 z pulpitem Unity.
John Kirchner,

Nie ma opcji „--minimize”, jest rzeczywiście „--minimized”. Możesz spróbować w oknie terminala.
streppel

16
  1. Otwórz Dash (domyślnie wciśnij klawisz Win / Super). Wprowadź aplikacje startowe, a następnie naciśnij Enter
  2. Kliknij Dodaj, wprowadź nazwę Transmisja, wprowadź polecenie transmission-gtk -m, kliknij Dodaj.

Zrobiłeś to.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.