Jak ręcznie uruchomić z wiersza polecenia grub po aktualizacji do-release?


13

Przeczytałem kilka innych pytań na ten temat i oba wskazywały na dokumentację społeczności Grub2 i instalowanie konfiguracji grub z dysku instalacyjnego. Miałem trochę problemów z dokumentacją, więc tu jestem. Może to być kompletny PEBKAC.

Mam dwóch gości siedzących na serwerze Ubuntu 10.04 zwirtualizowanym pod KVM, oba początkowo działały 10.04. Użyłem „do-release-upgrade” do aktualizacji do 10.10 bez żadnych problemów na obu urządzeniach, uruchomiłem ponownie, a następnie uruchomiłem „do-release-upgrade”, aby zaktualizować do wersji 11.04 na obu urządzeniach. W pośpiechu zignorowałem błędy dotyczące brakujących konfiguracji grub. Kiedy ponownie uruchomiłem gości, naturalnie pojawia się monit o grub. Wystąpienie błędu „bootowania” powoduje błąd: brak załadowanego jądra.

Oto wynik ls dla partycji root:

grub ls wyjście ls

Postępując zgodnie z instrukcją ręcznego rozruchu, nie mogę uzyskać prostych opcji, używając „SS928-root” lub „hda0,1” jako głównego systemu plików. W większości przypadków występuje błąd „nie znaleziono pliku”.

Wydanie „ls” na obu tych systemach plików pokazuje kilka opcji dla vmlinuz i initrd.img. Ci goście używają LVM, jeśli to pomaga.

EDYTOWAĆ

Dotarłem trochę dalej. Następująca sekwencja poleceń:

rozruch częściowo udany

Wyświetla następujący ekran (po przewinięciu dużej ilości tekstu):

BusyBox Shell


Twój post pomógł mi odzyskać rozruch po nieprzyjemnej „aktualizacji” systemu Windows 10. Linux zregenerował się nawet po hibernacji z nienaruszoną całą sesją. Dzięki!
MariusM

Odpowiedzi:


9

Po przejrzeniu postu Jdehaana sprawdziłem maszynę o podobnej konfiguracji. Wychodząc z pliku grub.cfg innej skrzynki, użyłem następujących poleceń, aby uruchomić to:

recordfail
insmod ext2
set root='(hd0,1)'
linux /vmlinuz-2.6.32-server root=/dev/mapper/SS928-root ro quiet
initrd /initrd.img-2.6.32.30-server
boot

Podejrzewam, że następnym krokiem jest zastanowienie się, jak teraz zastąpić grub.cfg na tym komputerze.


3

Miałem ten sam problem i mogłem go rozwiązać, określając

linux /boot/vmlinuz.... root=/dev/sda1

Więc / dev / sda1 (lub co będzie pasować w twoim systemie) zamiast SS ... Reszta twoich postów była podobna podczas moich prób.


1
Przypuszczam, że teoretycznie, ponieważ ta rzecz działa w LVM, którą powinien być / dev / mapper / SS928-root. To zdecydowanie nie działa w tym przypadku.
cmhobbs

2

Jeśli masz gdzieś działającą konfigurację grub, lsna poziomie katalogu głównego wyświetla partycje i configfile (boot device)/path/to/grub.configpozwala na uruchomienie konfiguracji grub.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.