USB-live nie zapisuje plików między sesjami


8

Stworzyłem pamięć USB z Ubuntu, używając zalecanego narzędzia „Startup Disk Creator” i obrazu dla Ubuntu 13.10. Bardzo prosty interfejs wygląda następująco:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W tym GUI nie może być wiele do nieporozumień. Zdecydowałem się utworzyć pamięć USB z wersją Ubuntu na żywo, która będzie zapisywać pliki i ustawienia między sesjami na dysku USB, prawda?

Po prostu nic nie oszczędza. Wchodzę, tworzę plik na pulpicie, uruchamiam ponownie i już go nie ma.

Całą procedurę wykonałem trzy razy, tj. Najpierw tworząc USB, a następnie testując, czy mogę zapisać.

Czy coś źle zrozumiałem?


Podniosłem to pytanie, ale teraz pięć lat później, używając Ubuntu 16, Make Startup Disk nie pozwala mi nawet wybrać „zarezerwowanej dodatkowej przestrzeni”. Pobrałem nawet ISO 13.10, ale to nie wystarczyło. Od tego czasu zmieniło się samo narzędzie.
Mads Skjern

Odpowiedzi:


13

Błąd 1159016 dotyczy zepsutego utrzymywania się na maszynach UEFI.

Media na żywo mają dwa mechanizmy rozruchowe, syslinux dla non-UEFI i grub dla maszyn UEFI.

Mechanizm trwałości jest po prostu słowem „trwały” w wierszu komend rozruchu jądra i podczas gdy rozruch syslinux działa z trwałością, słowo to zostało pominięte w grub.cfgpliku.

Możesz go dodać samodzielnie. Edytuj plik grub.cfg( usbpen/boot/grub/grub.cfg) i dodaj persistenttuż przed file=wierszami vmlinuz. I tak, twój pulpit będzie częścią rzeczy, które zostaną zapisane, gdy coś będzie działać.

Na przykład

menuentry "Try Ubuntu without installing" {
    set gfxpayload=keep
    linux   /casper/vmlinuz.efi persistent file=/cdrom/preseed/ubuntu.seed boot=casper quiet splash --
    initrd  /casper/initrd.lz
}  

Formaty ISO zmieniły się około 14.04, co utrudnia zmiany zgodnie z powyższymi sugestiami (edytowalnych systemów plików FAT nie można już używać na USB). Najlepszym obecnie sposobem na stworzenie trwałego USB jest użycie narzędzia mkusb ze strony pobierania mkusb . Instalator mkusb powinien skonfigurować wszystko dla Ciebie.


1
Pamiętaj, że grub.cfgzawsze tam jest, więc jeśli nie możesz go znaleźć, szukasz w złym miejscu, więc nie próbuj go tworzyć.
Mads Skjern

Czy można edytować plik z poziomu Live CD? Otrzymuję komunikaty o błędach, że jest to „system plików tylko do odczytu” podczas próby edycji /cdrom/boot/grub/grub.cfg(za pomocą sudo).
Mads Skjern

-1

Live USb to tak naprawdę nośnik instalacyjny. Ma standardową konfigurację.

Powinieneś go użyć do zainstalowania Ubuntu na innym dysku USB / HDD. Kiedy zdecydujesz się go wypróbować, zawsze będzie on otwierany jako nowy ubuntu ze standardowej konfiguracji.

Na zdjęciu, które widziałem, utworzyłeś live (nośnik instalacyjny) z pliku .iso do Kingston Data Traveler.

Teraz powinieneś (można) użyć go do stworzenia Ubuntu OS z opcją instalacji na nowym usb.


1
Proszę spojrzeć na GUI na dole ... Napisano: „Podczas uruchamiania z tego dysku dokumenty i ustawienia będą przechowywane w zarezerwowanej dodatkowej przestrzeni”
Mads Skjern

Ale ta dodatkowa przestrzeń to nie Desktop. Jest to druga partycja twojego USB, która może być używana jako normalna pamięć USB. Zapisz swoje pliki na drugiej partycji w. Będziesz mógł z nich korzystać później.
ubuntu_tr,

1
Myślę, że się mylisz :) Spróbujmy jednak o tym porozmawiać. 1) Podaj przykład ustawienia (takiego jak specjalny układ klawiatury), które mogę zapisać w jednej sesji, które będzie tam w następnej. 2) Jeśli suwak ma rozmiar innej partycji, to dlaczego po uruchomieniu partycji na pendrivie USB jest tylko jedna partycja? Powiedz mi, jak mogę zapisać tam jeden plik i uzyskać do niego dostęp w następnej sesji.
Mads Skjern,

Otwórz nautilus menedżera plików i najpierw zamontuj zarezerwowany obszar. To jest to. I możesz znaleźć aplikację
dyskową
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.