Powiadomienia-osd pojawiają się nietrafione w lewym górnym rogu


36

Problem

Niedawno zaktualizowałem wersję z 13.04 do 13.10 i nagle bąbelki powiadomień nie pojawiają się w zwykły sposób w prawym górnym rogu, ale pojawiają się jako biały tekst na niebieskim tle w lewym górnym rogu. To wygląda tak:

Powiadomienie o złej tematyce w lewym górnym rogu.

Nieudane próby naprawy

 • Próbowałem Ponowna instalacja unity, notify-osd, ubuntu-desktopusunięte notification-daemon, który został zainstalowany, nic z tego nie rozwiązuje ona.

 • W rzeczywistości uruchamianie ps aux | grep notify-osdpokazuje, że powiadomienie-osd nawet nie działa. Ale kiedy próbuję uruchomić go ręcznie przez uruchomienie /usr/lib/x86_64-linux-gnu/notify-osd, otrzymuję:

  ** (notify-osd:4618): WARNING **: Another instance has already registered org.freedesktop.Notifications
  
  ** (notify-osd:4618): WARNING **: Could not register instance
  
 • Jeśli dobrze rozumiem, instancja jest rejestrowana przez /usr/share/dbus-1/services/org.freedesktop.Notifications.serviceplik, który w tej chwili zawiera:

  [D-BUS Service]
  Name=org.freedesktop.Notifications
  Exec=/usr/lib/x86_64-linux-gnu/notify-osd
  

  Zmiana nazwy lub usunięcie tego pliku (i ponowne uruchomienie) nie ma żadnego wpływu (i nie jest automatycznie odtwarzany).

 • To nie jest duplikat Brak powiadomień z powiadomienia-osd w dniu 13.10 (a przy okazji wyczyściłem gnome-flashback-sessionrazem z notification-daemon)

Pytania)

Jak mogę to debugować? Jak mogę uzyskać powiadomienia, aby powróciły do ​​normy?

Jeśli potrzebne są dodatkowe informacje debugowania, chętnie je dodam (po prostu nie mogę ich znaleźć).


Czy próbowałeś go wyłączyć i włączyć ponownie (restartowanie)? Czy masz xfce-notifydzainstalowany demon powiadomień inny niż notify-osd? Co pokazuje ps aux | grep osdi / lub ps aux | grep notipokazuje?
dobey,

Ponowne uruchomienie nic nie zmienia. xfce-notifydnie jest zainstalowany (nie mam żadnego innego demona); ps aux | grep osdnic nie daje i ps aux | grep notipokazuje [fsnotify_mark], update-notifieri /usr/lib/cups/notifier/dbus.
Wehlutyk

1
Oprócz tego, co powiedział dobey, czy zainstalowałeś inne środowiska graficzne? Czy ostatnio aktualizowałeś? Spróbuj uruchomić apt-get autoremove. Co chce usunąć?
Seth

Mam i3wmzainstalowany (powinienem spróbować Płukanie + autoremoving że?). apt-get autoremovenie usunięto żadnych pakietów. Problem pojawił się zaraz po aktualizacji z 13.04 do 13.10. Edycja: przepraszam, źle zrozumiałem pytanie „aktualizacja”. (Aktualizuję + ponownie uruchamiam)
Wehlutyk

1
Problem polega na tym, że notify-osdnie notification-daemonrysuj w ten sposób powiadomień, pod żadnym warunkiem, afaik. Sugeruję zgłoszenie odpowiedniego błędu na Launchpad, ponieważ Ask Ubuntu nie jest miejscem do zgłaszania błędów lub debugowania ich.
dobey,

Odpowiedzi:


46

i3 używa demona powiadomień „dunst”, więc musisz go usunąć, aby ponownie włączyć Ubuntu notify-osd.

Wykonaj następujące czynności z terminala:

sudo apt-get purge dunst
killall dunst
notify-send "Hello"

3

Miałem ten sam problem z powodu i3. Czyszczenie wszystkich pakietów zainstalowanych za pomocą i3 pomogło mi:

sudo apt-get purge i3 i3-wm i3lock suckless-tools i3status dunst

Myślę (ale nie jestem pewien), że problem dunstdotyczył pakietu - zgodnie z jego opisem jest to również demon powiadomień.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.