Użyj tapety jako tła pulpitu zamiast tapety


8

Doszedłem do wniosku, że wszystkie moje potrzeby związane z Nautilus są spełnione w terminalu i ostatnim menedżerze plików . Odrzuca także potrzebę wielu instancji nautilusa, co powoduje bałagan, gdy zapominam, jak mam korzystać z różnych obszarów roboczych.

Następnym krokiem dla mojego uproszczenia byłoby pozbycie się możliwości otwarcia nautilusa. Pomyślałem również, że moja interakcja z komputerem jest skoncentrowana na plikach, dlatego warto pozostawić menedżera plików w tle aplikacji.

Czy są jakieś sposoby na skonfigurowanie terminala jako tła pulpitu, z którym mógłbym współdziałać?


Dlaczego więc nie użyć samego serwera Ubuntu?
jobin

Odpowiedzi:


5

To interesujący problem.

Jest to dość proste w KDE, wystarczy skonfigurować specjalne przypisanie okna (kliknij prawym przyciskiem myszy pasek tytułu), aby terminal był pełny ekran, pod wszystkimi innymi oknami, rysowany bez dekoracji okien i aby pominąć pasek zadań. Działa pięknie.

Pod Compiz możesz osiągnąć podobny efekt dzięki CCSM dzięki wtyczce Window Rules. Problemem jest rozróżnienie między terminalem, który możesz później załadować, a tym, który ładujesz przy starcie systemu. Warto zainstalować inną aplikację terminalową (Terminator to dobry wybór) i po prostu użyć jej na pulpicie. Następnie możesz powiedzieć CCSM, aby zmienił ustawienia okna we wszystkich instancjach Terminatora.

W obu przypadkach możesz opuścić pulpit bez zmian. Będzie tam, ale będzie zasłonięty przez terminal.


Innym sposobem, w jaki możesz to zrobić (korzystając z tych samych pomysłów, co powyżej, ale na różnych platformach) jest wmctrlustawienie podpowiedzi, a nie pozostawienie go Menedżerowi okien.

Poniższe trzy polecenia ustawią bieżące okno na cały pulpit.

wmctrl -r :ACTIVE: -b add,fullscreen
wmctrl -r :ACTIVE: -b add,below
wmctrl -r :ACTIVE: -b add,skip_taskbar

Możesz to zapisać w skrypcie lub wszystko to razem w uroczym, niechlujnym linijce. Irytujące, wmctrl może wykonywać tylko dwie zmiany podpowiedzi na raz, więc jest nieco bardziej rozdęty, niż mogłoby się to wydawać.

gnome-terminal -x sh -c "wmctrl -r :ACTIVE: -b add,fullscreen,below;wmctrl -r :ACTIVE: -b add,skip_taskbar;bash"

Inne emulatory terminali będą działać w ten sposób, ale mogą mieć inny argument za uruchomieniem czegoś (w porównaniu z -xtym gnome-terminali terminatorużyciem). konsoleużywa -ena przykład.


Podejście wmctrl wydaje się dobrym punktem wyjścia. Czy można ukryć zmodyfikowany terminal gnome przed paskiem zadań? Och, rozwiązane, przetestowane w niewłaściwy sposób :)
Jānis Erdmanis

2

Ciekawa prośba, myślę, że szczęśliwszym rozwiązaniem byłoby wyłączenie pulpitu niż użycie rozwijanego terminala, takiego jak Guake .

Wyłączanie pulpitu

Uniemożliwiaj Nautilusowi obsługę pulpitu za pomocą tego polecenia:

gsettings set org.gnome.desktop.background show-desktop-icons false

Korzystanie z Guake

Lepiej skorzystaj z rozwijanego terminalu, takiego jak Guake . Aktywuje się za pomocą skrótu, a następnie ukrywa się za pomocą jednego. Jest bardzo konfigurowalny, oferując między innymi opcje transperancji, opcje rozmiaru i opcje kolorów.

Jeśli nie lubisz Guake , jest o wiele więcej terminali, ale Guake jest moim wyborem.

Guake

Odniesienie:

  1. Jak wyłączyć nautilus z obsługi pulpitu?
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.