Dlaczego Ubuntu wciąż pyta o hasło Gmaila?


8

Po uaktualnieniu do wersji 13.10 otrzymuję monit o hasło Gmaila za każdym razem, gdy się loguję. Nic nie wskazuje, która usługa lub aplikacja potrzebuje tych informacji. Jeśli wprowadzę prawidłowe hasło, powiedzą mi, że jest niepoprawne. Moje konto Gmail nie używa uwierzytelniania dwuskładnikowego. Problem zaczął się dopiero po aktualizacji z 13.04 do 13.10.

Jak mogę zapobiec pojawianiu się tego monitu i / lub co robi monit?


2
Czy możesz przedstawić zrzut ekranu z tego samego scenariusza?
Saurav Kumar

1
Czy skonfigurowałeś klienta poczty e-mail do korzystania z Gmaila? Właśnie dlatego prosi o podanie hasła podczas ładowania. Jeśli jednak tego nie zrobiłeś, pokaż nam zrzut ekranu (i zaciemnij dane, których nie chcesz, abyśmy widzieli jak Twój e-mail), jak dokładnie to wygląda.
Thomas Ward

1
Ten sam problem dla mnie. Nie można uzyskać zrzutu ekranu. To nie działa, ale dostaję zdjęcie: ubuntuone.com/7FxDC3vztrNGGPtTJXvYMO To małe okno w lewym górnym rogu ekranu i musisz je zamknąć, aby korzystać z innych aplikacji. Chciałbym mieć konto online dla google: usunąłem je, ale po zalogowaniu mam ten sam monit.
arverne

Mój klient poczty e-mail (Thunderbird) łączy się z Gmailem, jednak jak powiedziałem w pytaniu, nie ma znaczenia, jeśli wprowadzę prawidłowe hasło, nadal otrzymuję odpowiedź, że jest niepoprawny. Link do zdjęcia w powyższym komentarzu pokazuje problem
208080,

Odpowiedzi:


8

Miałem do czynienia z tym samym problemem i pozbyłem się go, po prostu usuwając foldery evolutioni goa-1.0z mojego ~/.config.


6

Cóż, nie udało mi się dowiedzieć dokładnie, dlaczego pojawia się pytanie o hasło, ale udało mi się przestać. Zmieniłem nazwę ~/.configkatalogu i pozwoliłem procesowi wylogowania / logowania utworzyć nowy. Potem przez długi proces kopiowania wpisy ze starego .configdo mojego nowego, mam okazało się, że problem leży gdzieś w trzech katalogach evolution, desktop-coucha goa-1.0. Ponieważ monit przestał działać i nie używam ewolucji (i nie wiem, co to jest kanapa na biurko czy goa-1.0), zostawiłem to.

Mam nadzieję, że pozwoli to komuś innemu naprawić system i / lub wyjaśnić, co się dzieje.


„goa-1.0” to konta Gnome Online 1.0
Alex Dueppen

Musiałem dostosować niektóre ustawienia dostępu API na koncie Google, ponieważ loginy ewolucji zostały zablokowane przez Google.
franzlorenzon

0

Dziękuję, dziękuję wam, to jedyne rozwiązanie, które działało dla mnie - próbowałem innych ślepych zaułków: usuwając wszystkie foldery „keyring” z „~ / .config”; za pomocą „konika morskiego”, aby zmienić hasło „Login”, aby pasowało do mojego hasła Ubuntu. Żadne z nich nie działało, w szczególności nie można zmienić hasła „Login” w „koniku morskim” bez znajomości „starego” hasła i wygląda na to, że konik morski też nie wie, co to jest, ponieważ wypróbowałem wszystkie znane mi hasła.

Więc dla mnie odpowiedź brzmiała:

rm -rf ~/.config/goa-1.0

i podejrzewam, że katalog naruszający to „goa-1.0”, ponieważ po usunięciu „ewolucji” i ponownym uruchomieniu, nadal otrzymałem monit o hasło keyring / gmail, ale potem usunąłem je oba (ewolucja pojawiła się ponownie ) i voila monit zniknął.

Dzięki chłopaki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.