Graficzny edytor GRUB dla Ubuntu 13.10


8

Chciałem zapytać, jakie edytory graficzne GRUB są dostępne dla najnowszej wersji Ubuntu (13.10)? A jak zainstalować? Przeszukałem Centrum oprogramowania Ubuntu, ale nic tam nie mogę znaleźć.

Proszę podać bardzo jasne i podstawowe instrukcje.

Odpowiedzi:


15

Możesz użyć Grub Customizer. Grub Customizer PPA jest teraz dostępny dla Ubuntu 13.10. Aby zainstalować, wystarczy nacisnąć Ctrl+ Alt+ Tna klawiaturze, aby otworzyć Terminal. Kiedy się otworzy, uruchom poniższe polecenia:

sudo add-apt-repository ppa:adabbas/1stppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install grub-customizer

ważne jest, aby pamiętać, że kiedy instalowany jest nowy system, zwykle ponownie instaluje pliki grub, które są następnie tymi, które określają menu rozruchu. w takim przypadku Grub Customizer musi zostać zainstalowany w tym ostatnim systemie, podczas gdy zmiany dokonane za pomocą GC zainstalowanego na Linux / Ubuntu, które istniały przed najnowszą instalacją Linuksa, nie będą działać

Wygląda na przestarzały (testowany Ubuntu 17.04)E: Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/adabbas/1stppa/ubuntu/dists/zesty/main/binary-i386/Packages 404 Not Found
Jonathan

@JonathanLeaders Zaktualizowałem PPA do 17.04. Dzięki
Mitch

1

PPA zostało przeniesione od wersji Ubuntu 17.04:

sudo add-apt-repository ppa:danielrichter2007/grub-customizer
sudo apt-get update
sudo apt-get install grub-customizer

Następnie biegnij z

grub-customizer
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.