Układ klawiatury zmienia się na angielski przy każdym ponownym uruchomieniu


64

Właśnie zainstalowałem Ubuntu 13.10 i naprawdę mi się to podoba. Jestem z Danii i używam obsługiwanego duńskiego układu klawiatury (i wybrałem go jako domyślny w instalacji), ale przy każdym ponownym uruchomieniu Ubuntu przełącza się z powrotem na angielski układ klawiatury, chociaż mała ikona na panelu mówi, że jest w języku duńskim. Muszę za każdym razem klikać ikonę, aby zmienić ją z powrotem na duński. Próbowałem usunąć angielski układ klawiatury, ale to nie pomogło. Jakieś sugestie?


2
Ten sam problem z hebrajskim układem (Ubuntu 13.10 z Gnome3). Przełączam układy za pomocą kombinacji klawiszy, wskaźnik pokazuje „he” dla hebrajskiego, ale pojawiają się angielskie znaki. Kliknięcie selektora języka myszą zmienia język, ale mimo to nie działa cały czas. Tak naprawdę było lepiej niż w 13.04, kiedy wskaźnik języka w ogóle się nie pojawił, ale układ klawiatury się zmienił ...
HarelChcesz to zrobić dla Ubuntu 14.04: askubuntu.com/a/505362/11333
Natim

Te rzeczy są tutaj od ponad trzech lat i nadal nie rozwiązały tak dużego błędu?
João Pimentel Ferreira

Odpowiedzi:


31

Jestem Włochem i miałem taki sam problem jak ty wczoraj wieczorem. Przyszedłem również w tym wątku, ale nie znalazłem rozwiązania.

Domyślna klawiatura układu została wybrana jako włoska, ale przy każdym uruchomieniu „przełączała się z powrotem na układ klawiatury angielskiej, chociaż mała ikona na panelu mówi, że była po włosku. Muszę za każdym razem klikać ikonę, aby zmienić ją z powrotem na włoski. próbował usunąć angielski układ klawiatury, ale to nie pomogło ". To było frustrujące.

Rozwiązałem problem ze zmianą ustawień tekstu z tych:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

dla tych, które działają dobrze dla mnie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz mój domyślny układ klawiatury to włoski i domyślnie działa jako włoski, a nie angielski. Teraz nie muszę za każdym razem klikać ikony, aby zmienić ją z powrotem na włoski. Mam nadzieję, że ci to pomoże.


1
Cześć! Muszę dodać, że po tym sprytnym obejściu możesz przywrócić pierwotną wartość ustawienia i problem nie powtórzy się, przynajmniej na Ubuntu Desktop 15.04 64bit. Dzięki, Francesco Marmo i Dennis Rasmussen. / Angel
Angel

Czy muszę ponownie uruchomić komputer? Ponieważ to zrobiłem i to nie działa natychmiast.
João Pimentel Ferreira

3
Byłoby wspaniale wiedzieć, gdzie znalazłeś to okno. Co to jest to okno i gdzie mogę je znaleźć?
sbrattla,

15

(Zaktualizowano 28.05.2014, dzięki komentarzowi Bernarda Decocka).

W centrum oprogramowania Ubuntu zainstaluj „dconf Editor” ( dconf-editor) (jeśli jeszcze go nie masz). Otwórz, a następnie otwórz pulpit -> ibus -> ogólne. Teraz włącz właściwość „use-system-keyboard-layout”. (Chcesz, aby obok niego był znacznik wyboru).

Źródło: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/indicator-keyboard/+bug/1240198


2
Nie musisz odinstalowywać Ibus. Otwórz edytor dconf i otwórz folder desktop.ibus.general. Upewnij się, że właściwość „use-system-keyboard-layout” jest włączona. To rozwiąże konflikt między ibus a ustawieniami klawiatury.
Bernard Decock

3
Po prostu uruchom: dconf write / desktop / ibus / general / use-system-keyboard-layout true
Eduardo Santana

10

Tak to rozwiązałem (przynajmniej dla mnie - z 14.04):

W terminalu wpisz ibus-setup, okno preferencji IBus powinno zostać otwarte. Na karcie Zaawansowane zaznacz opcję Użyj układu klawiatury systemowej, jak na zrzucie ekranu poniżej.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
To rozwiązało problem na wielu komputerach, które go miały.
Natim,

1
Mój język został przywrócony na angielski za każdym razem, gdy przełączałem okna, ale ikona na pasku wciąż pokazywała poprzedni język. To rozwiązanie naprawiło to dla mnie.
ppp.

To zadziałało dla mnie 15.10
Theo Kouzelis

6

Miałem ten sam problem - z Ubuntu 13.10 i po kilku tygodniach używania mój układ klawiatury nagle zmieniał się z hiszpańskiego na angielski przy każdym logowaniu.

W celu obejścia tego problemu utworzyłem następujący skrypt, a następnie dodałem go do aplikacji startowych:

#! / bin / bash

setxkbmap es

Próbowałem dodać polecenie setxkbmap es bezpośrednio do aplikacji startowych, ale to nie działało, dlatego stworzyłem skrypt.


Jeśli rozwiązanie @Francesco Marmo nie działa, skonfiguruję to. Dzięki.
Natim

Dzięki! Działa to dla mnie w Skype Web beta pod Ubuntu 17.10 setxkbmap es && skypeforlinux
shakaran

4

Użyłem:

setxkbmap es

i w końcu! działało, teraz jestem w stanie używać ñ i tyldy áéíóú w prawym klawiszu na klawiaturze!


1
Korzystam z Dvorak, a następujące polecenie jest resetowane przy ponownym uruchomieniu: setxkbmap -model pc104 -layout us -variant dvorak
Sam King

Dodano to polecenie w ~ / .profile naprawiono problem.
HappyCactus

1

Najpierw otwórz Ustawienia wprowadzania tekstu , a następnie umieść język duński na szczycie listy źródeł wprowadzania:

Otwórz wpis tekstu

Wpis tekstu


3
Piszę Dvorak i mam Dvorak na górze, ale nadal uruchamia się w Qwerty.
Sam King,

1

Wpłynęło to również na mnie i jestem właścicielem klawiatury pt-br. Właściwie nie wiem jak rozwiązać problem, ale możliwym obejściem (zadziałało dla mnie) jest używanie setxkbmap, dopóki go nie naprawią:

http://zuttobenkyou.wordpress.com/2011/05/13/xorg-switching-keyboard-layouts-consistenly-and-reliably-from-userspace/

Mam nadzieję, że to pomoże.


2
Witamy w Ask Ubuntu! Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik.
Braiam
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.