Menedżer aktualizacji zdołał się zawiesić podczas aktualizacji (od 13.04 do 13.10)


8

Aktualizowałem swoje Ubuntu z 13.04 na 13.10. Wszystkie pakiety zostały pobrane i były instalowane, a okno menedżera aktualizacji nagle przygasło.

Uruchomiłem się ps -Ai widzę proces o nazwie saucyjednak jak mogę uruchomić mojego menedżera aktualizacji? Obawiam się, że ponieważ mój menedżer aktualizacji już (i prawdopodobnie) zainstalował niektóre pakiety, moja instalacja może pójść kaput i być może będę musiał rozpocząć wszystko od zera.

Proszę pomóż.

Odpowiedzi:


2

Jest to szczególnie poważny problem, który pojawił się również we wcześniejszej wersji, ponieważ blokuje naprawienie problemu przez początkującego użytkownika (brak możliwości aktualizacji). Zawieszenie powstrzymuje również użytkownika przed wylogowaniem, ryzykując niebezpieczne wyłączenie zasilania jako rozwiązanie. (Nigdy tego nie rób - musisz ręcznie wyeliminować fragmenty list oprogramowania z katalogu głównego, ponieważ narzędzie aktualizujące GUI już nigdy nie będzie działać.) Chociaż jest to nieco ryzykowne, możesz zejść do terminalu i użyć polecenia KILL [identyfikator procesu], aby odrzuć zawieszony proces (po użyciu ps -ux, aby pobrać identyfikator procesu), a następnie użyj apt-get update (i) upgrade w Terminalu do przyszłych aktualizacji, dopóki nie upewnisz się, że aktualizator GUI zostanie naprawiony.


1

niestety mam ten sam problem na dwóch komputerach. Pierwsze okno wygląda podejrzanie jak nowa instalacja.

Drugi był bardziej ostrożny, upuściłem się na konsolę i zabiłem aktualizatora. Potem pobiegł

sudo dpkg --configure -a

i

sudo apt-get update

Nie wiem, czy teraz można bezpiecznie zrestartować komputer.

Wydaje się, że aktualizacja zawiesza się w pobliżu lub przy aktualizacji jądra, podczas ponownego uruchamiania pojawia się błąd związany z problemem dostępu do systemu plików. Nie można tego naprawić za pomocą konsoli naprawczej.

Pozdrowienia.

Edycja: ponowne uruchomienie było bezpieczne.


0

Miałem ten sam problem w 12.04. miałem coś blokującego kilka plików / Przeszedłem i usunąłem wszystkie zablokowane pliki jeden po drugim za pomocą

sudo rm 

polecenie dla każdego zablokowanego pliku i uruchomione

sudo apt-get -a

po każdym i za każdym razem musiał usunąć zablokowany plik. ostatecznie przeszedłem przez około 8 zablokowanych plików i uruchomiłem w / grub, prosząc mnie o utworzenie brakującego pliku. powiedział tak. następnie restart i aktualizacja i wszystko jest fajne. ból w dupie. spójrz na moje pytanie dotyczące centrum oprogramowania 4 więcej informacji


1
link do twojego pytania?
NIMISHAN
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.