Gmail Webapps i 13.10 - Integracja menu Unity i Message Me


8

Właśnie zainstalowałem 13.10 i podczas korzystania z Firefoksa system poprosił mnie o zainstalowanie aplikacji internetowych dla stron takich jak Gmail, Facebook, Launchpad i tak dalej.

W pierwszej chwili instalacji ikona Unity wyświetlana w aplikacji Gmail pozostaje tylko ikoną otwierającą kolejne okno bezpośrednio w Gmailu. Wcześniej była integracja z Unity, ponieważ po kliknięciu ikony przekierowałem mnie do karty, w której Gmail został otwarty w Firefox.

Oprócz integracji Unity istnieje także integracja menu komunikatów. Dzięki aplikacji Facebook otrzymuję powiadomienia w menu Me w pobliżu zegarka za każdym razem, gdy ktoś wysyła wiadomość, ale w Gmailu jest ona pusta, nawet nie pojawia się w menu Me. Zdarza się to w przeglądarce Firefox i Chrome.

Jakieś wskazówki?


Możesz sprawdzić klienta poczty Geary, który ma łatwą konfigurację dla Gmaila i który ładnie integruje się z menu wiadomości. Ale to nie pomoże dla reszty.
ImaginaryRobots

1
Mam pełną świadomość klientów stacjonarnych. W takim razie wolę Thunderbirda. Ale raczej podoba mi się skrót do wersji internetowej :)
fohswe

Odpowiedzi:


2

Ten błąd został już wskazany w https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/unity-webapps-gmail/+bug/1245027/comments/11

Aby go rozwiązać, musisz zainstalować pakiet dostępny tutaj: https://launchpad.net/~justinmcp/+archive/webapps-ppa . Dokładniej:

  1. aby dodać ppa: justinmcp / webapps-ppa do źródeł oprogramowania w systemie, otwórz terminal i wprowadź:

    sudo add-apt-repository ppa:justinmcp/webapps-ppa
    
  2. aby pobrać najnowszą listę oprogramowania z każdego znanego archiwum, w tym PPA ppa: justinmcp / webapps-ppa, które właśnie dodałeś:

    sudo apt-get update
    

Działa dla mnie dobrze (Ubuntu 13.10 Saucy, 64-bit).

Zobacz także następujące pytania: Gmail nie jest widoczny w panelu Unity , aplikacje internetowe Ubuntu 13.10


Otrzymałem aktualizację do aplikacji GMail dzisiaj, w 13.10. Opis mówi, że mechanizm logowania został przeniesiony z Trusty. Po uruchomieniu aplikacji z Launchera zostałem poproszony o ponowne zalogowanie się na moje konto Google za pośrednictwem kont online, a teraz aplikacja wydaje się znowu działać (znów dostałem monit o integrację).
fohswe

Czy ktoś wie, czy poprawka WebApps wspomniana w tym PPA działa również z 14.04? Dzięki.
user153634

0

Może nie do końca to, czego szukasz. Ale możesz w Chromium i Chrome przejść do Narzędzia i utworzyć skrót do aplikacji na tej stronie. Te linki można dodać do programu uruchamiającego (ikony są przez większość czasu źle wyglądające). To nie otworzy żadnej dodatkowej karty, ale zupełnie nowy ekran bez paska adresu itp.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.