Brak ustawień dźwięku w oknie menedżera ustawień


37

Ostatniej nocy postanowiłem zaktualizować swój system do najnowszej wersji Xubuntu, 13.10. Proces poszedł dobrze, ale teraz mam do czynienia z tym dziwnym problemem. W oknie menedżera ustawień nie ma dostępnych ustawień dźwięku, a wskaźnik głośności wygląda tak, jak gdy dźwięk jest wyciszony, kliknięcie wskaźnika również jest zepsute. Wskaźnik wygląda następująco :

obraz

Próbowałem zrobić alsa force-reloadnastępnie restart komputera, ale nie pomogłem. Jakieś pomysły ?

le Po kilku kopaniach dowiedziałem się, że istnieje regulacja głośności, więc musi to być problem ze wskaźnikiem głośności .


O ile nie zostanie wprowadzona stała poprawka, a pakiet wskaźników i dźwięków zostanie ponownie wydany, będziesz musiał ponownie wykonać tę ręczną łatkę. W komunikacie o błędzie nr 69 (opisanym powyżej przez Elfy) znajduje się archiwum tar.gz zawierające automatykę do ponownego zastosowania tej poprawki. Ktoś ma problem z pakietem blueman? Ten sam raport o błędzie zawiera również łatkę. Mamy nadzieję, że oba te czynniki drażniące zostaną wkrótce rozwiązane na stałe przez bardzo zajętych właścicieli pakietów. Proszę o cierpliwość.
Richard Elkins

Błąd został naprawiony w najnowszej wersji Xubuntu. bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/indicator-sound-gtk2/+bug/…
Braiam

Odpowiedzi:


46

Informacje o wersji Xubuntu 13.10 zawierają ten problem jako jeden ze znanych problemów dla tej wersji. (Zobacz link do informacji o wydaniu poniżej.)
Https://wiki.ubuntu.com/SaucySalamander/ReleaseNotes/Xubuntu

Ten problem został rozwiązany w bieżącej wersji rozwojowej, a aktualizacja stabilnej wersji oczekuje obecnie na rozwiązanie tego problemu w 13.10

Wszelkie wcześniejsze obejścia zostały uznane za niebezpieczne dla stabilności systemu na spotkaniu zespołu Xubuntu w dniu 05.12.2013 . Od tego momentu zdecydowanie zaleca się użytkownikom, aby nie wdrażali ich w żaden sposób.

Zostało to wydane saucy-updatesi po aktualizacji systemu po instalacji nie jest już problemem.


3
dzięki, to załatwiło sprawę. wskaźnik wrócił :) Jestem jednak zaskoczony, że wydanie pozostało z tego rodzaju błędami.
misterjinx

1
nie zdziwiłbyś się, gdybyś wiedział, ile osób jest w zespole i ilu z nich naprawdę potrafi sobie poradzić z błędami - przyjdź i pomóż xubuntu.org/contribute
23 93 26 35 19 57 3 89

Działa to również bez restartu, wylogowanie i ponowne wystarczy
rubo77

5
Zamiast wylogować się, a następnie ponownie zalogować, możesz zabić indicator-sound-serviceproces, a następnie ponownie uruchomić panel, używającxfce4-panel -r
AJefferiss

1
Wiesz, że możesz kliknąć przycisk edycji i edytować odpowiedź - oto punkt AU :)
23 93 26 35 19 57 3 89
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.