Jak sprawić, by Unity pamiętał, które aplikacje są dostępne w programie uruchamiającym?


13

Po wylogowaniu, a następnie ponownym zalogowaniu, aplikacje pokazane w programie Unity launcher są aplikacjami domyślnymi, nie mogę dodać aplikacji ani ukryć aplikacji domyślnej. Jak sprawić, by Unity zapamiętał moje aplikacje?

Odpowiedzi:


11

Znalazłem odpowiedź: dconf-toolsi libdconf0nie zostały zainstalowane, więc jedność nie mogła zapamiętać ustawień.

Użyj Centrum oprogramowania lub, apt-getaby zainstalować:


To był problem, bez tych pakietów nie można zapisać ustawień.
Florian

UPS przepraszam! Tylko dconf-toolsjest opcjonalne. libdconf0jest częścią domyślnej instalacji i widzę objawy po usunięciu.
htorque

1
mając ten sam problem. Żadne z rozwiązań nie działa. wrócę do 11.04. Jedność doprowadza mnie do szaleństwa i jest do bani. arrgggggg
Vlad Balmos

3

Możesz mieć błąd. Po prostu klikam prawym przyciskiem myszy elementy w programie uruchamiającym, aby je przypiąć lub odpiąć.


działa naprawdę w przypadku gotowych aplikacji, takich jak terminal, shotwell itp. Problem można jednak odtworzyć, np. uruchamiając aplikację Eclipse z rozpakowanego pakietu tar (nie z instalacji pakietu deb). Ponadto staniesz przed problemem, że ikona aplikacji nie została znaleziona.
vak

musisz utworzyć plik pulpitu dla tej aplikacji. program uruchamiający unity zapamiętuje tylko pliki pulpitu, a nie aplikacje
Florian

Widzę. Byłoby to jednak naturalne i przyjazne dla użytkownika, gdyby w takim przypadku pliki te można było tworzyć w locie po wybraniu opcji „Zachowaj w programie uruchamiającym”.
vak

1
Tak, byłoby :) Zgłoś to jako błąd na bugs.launchpad.net/unity :)
Florian

3

Dla tych, którzy szukają rozwiązania, które sprawi, że Unity zapamięta ustawienia po aktualizacji GNOME3 i powróci do Unity , mam rozwiązanie, które wykorzystuje powyższe pytania i odpowiedzi na początek.

Jeśli zainstalowałeś dconf-toolsi libdconf0, możesz napotkać problem:

  • kiedy spróbujesz edytować ustawienia Launchera Unity za pomocą sudo dconf-editor, możesz znaleźć odpowiednie wartości na pulpicie> unity> launcher, ale wydaje się, że jest tylko do odczytu;

  • gdy próbujesz użyć usesetset, mówi

Komunikat GLib-GIO: Korzystanie z zaplecza GSettings „pamięci”. Twoje ustawienia nie zostaną zapisane ani udostępnione innym aplikacjom.

wtedy nie poddawaj się , jesteś tylko jeden krok od rozwiązania problemu!

To rozwiązanie jest całkiem zabawne; będziesz musiał ponownie dodać repozytorium zespołu gnome3 i stamtąd zainstalować pakiet:

sudo add-apt-repository ppa:gnome3-team/gnome3
sudo apt-get update
sudo apt-get install dconf-gsettings-backend

[Naprawdę nie wiem, dlaczego to działa, ale wydaje się, że instalowanie GNOME3 powoduje tak duże zamieszanie w backendach GSettings, że nie można tego naprawić tylko instalując dconf-tools i libdconf0.]

Możesz sprawdzić, czy ustawienia można zapisać, uruchamiając

gsettings writable com.canonical.Unity.Launcher favorites

Jeśli wszystko jest w porządku, to zwraca wartość true i po wylogowaniu / zalogowaniu Unity zapamięta ustawienia.


1
zwraca wartość true, ale dopiero po: „Wiadomość GLib-GIO: Korzystanie z zaplecza GSettings„ pamięci ”. Twoje ustawienia nie zostaną zapisane ani udostępnione innym aplikacjom.”
HongboZhu,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.