Jak zdefiniować główny monitor w XFCE?


8

Skonfigurowałem wiele monitorów w xfce dla tej odpowiedzi , ale mój drugi monitor został wybrany jako główny. Jak zmienić monitor, który jest główny?


W tym celu otworzyłem również błąd w starterze. Głosuj na to, jeśli dotyczy ciebie. bugs.launchpad.net/bugs/1596751
Gab

Od tamtej pory przeniosłem się do Sabayon z Cinnamon na DE, ale i tak głosowałem za tym, ponieważ jest to dość duża wada w solidnym oprogramowaniu
skwerlman

Odpowiedzi:


1

Czy próbowałeś zainstalować ARANDR? Jeśli to zainstalujesz, uruchom go podczas rootowania, możesz przeciągać ekrany gdziekolwiek chcesz. Stamtąd bezpieczna konfiguracja i bądź szczęśliwy.


Właśnie tak skończyłem.
skwerlman

1

Jeśli masz kartę graficzną opartą na Nvidii, możesz użyć ustawień serwera Nvidia X (jeśli jej nie masz, możesz zainstalować ją z menedżera pakietów synaptycznych, myślę, że nazywa się tam „nvidia-settings-304”)

W oknie X Display Display of Nvidia X Server Settings powinieneś zobaczyć wszystkie monitory, zmień rozdzielczość, ustaw ich Hz. ale ważne jest, aby wyświetlić pole wyboru z informacją „Ustaw ten ekran jako główny ekran X”. Nie jestem do końca pewien, czym dokładnie jest ekran X (nie jestem dokładnie „naukowcem od rakiet”, jeśli chodzi o komputery). Wiem jednak, że to z doświadczenia wynika w zasadzie to, co określa „główny monitor”. Więc w zasadzie to, co kiedykolwiek ustawiłeś monitor jako ekran X, jest właściwie „głównym” ekranem komputera i zwykle oznacza, na którym monitorze uruchomią się gry pełnoekranowe.

Ale ostrzegamy, że niektóre środowiska pulpitu, takie jak Unity, mają mniej niż pożądane konsekwencje przy ustawianiu ekranu X na pożądanym monitorze.

Po prostu z wcześniejszych doświadczeń, program uruchamiający Unity może znajdować się tylko na monitorze, który jest ustawiony jako główny ekran dla ekranu x. Inne środowiska / powłoki pulpitu również mogą cierpieć z powodu tego problemu, ponieważ ich „domyślne” panele i co nie przeskoczy na inny ekran, jeśli zmienisz, który ekran jest podstawowym ekranem X. Stwierdziłem jednak, że nie stanowi to większego problemu niż w przypadku Unity, ponieważ większość innych środowisk pulpitu jest bardziej elastyczna w dostosowywaniu i zwykle pozwala użytkownikom dodawać panele i inne elementy (lub może po prostu pozwolić na ich przenoszenie tak, jak to możliwe w Xfce ) na żądanej pozycji i ekranie lub usuń je, jeśli nie są tam, gdzie chcesz.0

Możesz zrobić to, co zrobiłem i po prostu przesunąć pasek na monitor, którego chcesz używać przez większość czasu. To prawda, że ​​to nie pomoże w ekranie logowania, ale ta dawka mi nie przeszkadza, ponieważ loguję się automatycznie, ponieważ jest w moim domu i jeśli dostaną się do fizycznego komputera, i tak są jego właścicielami.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.