Jak mogę wyczyścić moje hasło gpg z pamięci podręcznej?


28

Próbowałem:

 • metoda SIGHUP -> brak sukcesów
 • limit czasu pamięci podręcznej w gpg-agent.conf -> wygląda na to, że ten plik nie został odczytany, choć mam linię „use-agent” w gpg.conf

Co powinienem zrobić ?


Domyślnym agentem GPG w Ubuntu jest konik morski. AFAIK, konik morski nie czyta żadnego gpg-agent.confpliku. Więc chcę zapytać: jaki jest twój agent GPG? Czy na pewno jest poprawnie skonfigurowany? Gdzie wysyłasz SIGHUP?
Andrea Corbellini

@AndreaCorbellini Mam na myśli agenta haseł, którym jest gpg-agent i nie wiem, czy jest odpowiednio skonfigurowany, ponieważ nie wiem, co właściwie skonfigurowane dokładnie oznacza dla gpg-agent ... W końcu wysyłam SIGHUP przy użyciu „pkill -SIGHUP gpg-agent”
Thomas Produit 24.09.2013

2
Sugerowana poniżej odpowiedź gpg-connect-agentrzeczywiście wydaje się działać dla konika morskiego (przynajmniej dla mnie 14.04), nie tylko gpg-agent. Oznacza to, że bez wyłączenia gnome-keyringpowinieneś być w stanie używać go po wyjęciu z pudełka.
Greg

Odpowiedzi:


9

Zacznę od stwierdzenia, że ​​mam dokładnie ten sam problem ...


Twoje tajemnice GPG są prawdopodobnie obsługiwane przez Brelok Gnome, nawet jeśli gpg-agentjest uruchomiony. Ta odpowiedź zawiera szczegółowe informacje na temat dostępnych opcji.

Innym sposobem jest wyłączenie komponentu GPG Breloka Gnome, który gpg-agentjest używany:

 • Możesz to zrobić, usuwając *.desktopplik (lub zmieniając jego nazwę na inną niż ) /etc/xdg/autostart/gnome-keyring-gpg.desktop.
 • Możliwe, że masz już niezbędne ustawienia gpg-agentdo automatycznego uruchamiania. Przynajmniej dla mnie, z Ubuntu 13.04, to prawda. Jeśli jednak musisz, zapoznaj się z tym postem, aby uzyskać informacje na temat jego konfiguracji.
 • Po wylogowaniu i ponownym gpg-agenturuchomieniu powinien on po prostu działać i reaguje zarówno na ustawienia w, jak ~/.gnupg/gpg-agent.confi na SIGHUPsygnały.
 • Na koniec, rozsądne może być również wyłączenie komponentu SSH Gnome Keyring, ponieważ:
  • Prawdopodobnie nie chcesz też, aby klucze SSH były odblokowane na całą sesję, i możesz chcieć użyć / config ssh-agentlubgpg-agent
  • Możliwe, że twoja konfiguracja do gpg-agentautostartu zawiera już obsługę SSH (domyślna w Ubuntu 13.04 ma)

Mam problem z tym problemem. W systemie Ubuntu 18.04 gnome-keyring-gpg.desktopplik nie istnieje.
Linter,

39

dla tych, którzy naprawdę używają gpg-agent, możesz zapomnieć hasła za pomocą:

echo RELOADAGENT | gpg-connect-agent

2
Dziękuję Ci! To też działa dobrze gnome-keyring-daemon(14.04) - wszędzie szukałem prostego „zapomnienia”!
Greg

I dostać ERR 103 unknown command.
zondo

1
Bardzo dziękuję za to proste i skuteczne narzędzie „zapomnij”. Wszystkie metody omówione powyżej dotyczące zarządzania buforowaniem haseł gpg pomijają podstawową kwestię, że nigdy nie powinniśmy nigdy pozwolić na buforowanie haseł w pierwszej kolejności.
elmclose

To pomogło mi w systemie Windows. Dziękuję Ci.
Paul Williams

17

GPG : jednym poleceniem:

gpg-connect-agent reloadagent /bye

SSH : dla agenta ssh prawdopodobnie potrzebujesz tych dwóch:

ssh-add -D  #delete identities
ssh-agent -k #kill ssh-agent
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.