Jak mogę zrobić Onboard, wizualną klawiaturę, otwierającą się w Ubuntu podczas uruchamiania?


8

Pracuję z aplikacją za pomocą ekranu dotykowego. W tym celu potrzebuję Onboard (klawiatura ekranowa), aby otworzyć się od czasu uruchomienia Ubuntu ze stałą szerokością i wysokością. Muszę również uzyskać zarezerwowaną pozycję ekranu do umieszczenia na pokładzie (co oznacza, że ​​na pokładzie nie powinno znajdować się przed oknami aplikacji). Używam Ubuntu 12.04 LTS.

Pokładowy nie został zainstalowany w moim systemie. Zainstalowałem go, wpisując sudo apt-get install onboardterminal. To nie działa poprawnie. Teraz system wyświetla Pokładowy, gdy piszę onboardw terminalu. Pokładowy zamyka się sam, kiedy zamykam terminal.

Odpowiedzi:


3

Otwórz Gedit i wpisz:

#!/bin/bash
# you can change the size of the window below (1000x300)
onboard -s 1000x300

Teraz zapisz gdzieś ten plik jako filename.sh i otwórz okno terminala. Przejdź do tej lokalizacji pliku, używając:

cd /home/user/blah/blah/../filename.sh

Kiedy tam dotrzesz, wpisz

sudo chmod a+x 'filename.sh'

(są cytaty, aby uniknąć problemów ze znakami spacji). Teraz uczyniłeś go wykonywalnym skryptem bash. Otwórz „właściwości sesji gnome” z terminala i kliknij Dodaj .

Name: Onboard
Command: "Browse to the file location"
Comment: Onboard on startup

Kliknij dodaj i gotowe! Wyloguj się i zaloguj, aby sprawdzić, czy zadziałało.


Dzięki bracie, to działa. Ale pokazuje tylko w czasie logowania, dzięki czemu mogę wprowadzić moje hasło użytkownika za pomocą Onboard. Zgubiłem go, gdy zalogowałem się na swoje konto. czy mogę zrobić coś więcej?
sijovw

Czy opcja „Uruchom ukrytą wbudowaną” jest zaznaczona w preferencjach wbudowanych? To może być to; Ponieważ działa dla mnie całkiem dobrze.
Python Student,

Nie. Wziąłem Preferencje pokładowe. Ale w zakładce „ogólne” jedyną niezaznaczoną rzeczą jest „Rozpocznij ukrywanie na pokładzie”.
sijovw

Dzięki Python, zrobiłem to samo, co powiedziałeś i działa dobrze. Dziękuję bardzo.
sijovw

2

Aby automatycznie uruchomić na pokładzie, przejdź do Universal Access i wybierz Pisanie, a następnie włącz Klawiaturę ekranową.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.