Jak korzystać z niestandardowych skryptów uruchamiania MAAS?


8

Próbuję użyć niestandardowego skryptu uruchamiania MAAS do wykonywania niestandardowych operacji w klastrze MAAS. Kiedy działają te skrypty? Jak powinny się nazywać? Czy muszą być w określonym formacie, czy mogą być wykonywalnymi skryptami powłoki lub plikami binarnymi?

Odpowiedzi:


1

Co chcesz osiągnąć dzięki niestandardowym skryptom uruchamiającym MAAS? Z mojego dotychczasowego doświadczenia nie musiałem ładować niestandardowych skryptów i korzystałem z tych przykładów i plików w tych lokalizacjach instalując MAAS i juju

http://maas.ubuntu.com/docs/configure.html - ten link przeniesie Cię do lepszych przykładów, myślę, czego szukasz.

/usr/share/maas/preseeds/generic
/usr/share/maas/preseeds/preseed-master

Mam nadzieję że to pomoże,


Muszę je zmodyfikować, aby napędy były skonfigurowane tak, jak ich potrzebuję. Serwery mają 160 GB napędu na „/” i 1 TB napędu na „/ var” ...
John75077,

Chcę wam wszystkim podziękować za oznaczenie mnie w DÓŁ, ​​gdy coś nie jest jasne. Jeśli możesz poświęcić trochę czasu, aby to zrobić, to powiedz mi również DLACZEGO to było negatywne. Czy to powinno być tak oczywiste, po prostu pokaż mi, dlaczego. Staram się być profesjonalistą i oczekuję tego od innych.
John75077

Aby uzyskać pełniejszą odpowiedź na temat dostosowywania instalacji (w przeciwieństwie do uruchamiania), zobacz askubuntu.com/questions/636837/...
kiko

1

Proszę znaleźć kroki, aby to osiągnąć:

Krok 1: przygotuj skrypt powłoki zgodnie z wymaganiami Uwaga: Skrypty uruchomieniowe wbudowane w MAAS będą miały nazwy zaczynające się od „00-maas” lub „99-maas”, aby zapewnić, że będą uruchamiane odpowiednio jako pierwsze lub ostatnie.

Krok 2: Otwórz pulpit nawigacyjny MAAS ( http: // localhost: 5240 / MAAS / settings / ) i przejdź do zakładki „Ustawienia”.

Krok 3: Prześlij skrypt powłoki w sekcji skryptu uruchamiania.

Krok 4: Rozpocznij uruchomienie maszyny docelowej i uruchom ponownie maszynę docelową.

Poza tym po restful MaaS API również można wykonać to samo.

Lista skryptów do uruchamiania: GET /api/2.0/commissioning-scripts/

Utwórz nowy skrypt uruchamiania: POST /api/2.0/commissioning-scripts/

Patrz: https://docs.ubuntu.com/maas/2.1/en/api

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.