Jak sprawić, by Firefox używał najnowszej wersji Java, która jest już zainstalowana?


8

Najwyraźniej mam równolegle zainstalowane OpenJDK 6 JRE (openjdk-6-jre 6b27-1.12.6-1ubuntu0.12.04.2) i 7 JRE (openjdk-7-jre 7u25-2.3.10-1ubuntu0.12.04.2) - Nie wiem, dlaczego mam oba z nich, nie pamiętam, aby zainstalować je ręcznie.

Jednak czasami wtyczka Java Java przeglądarki Firefox jest nieaktualna i wydaje mi się, że jest oparta na środowisku JRE 6. W jaki sposób mogę sprawić, by Firefox używał nowszej wersji? Usunięcie środowiska JRE 6 wydaje się złym pomysłem; kiedy próbowałem to zrobić w Synaptic, wydawało mi się, że wiele programów nadal opiera się na starszym środowisku JRE, ponieważ usunięcie go spowodowałoby również usunięcie programów takich jeditjak.

Czy mieszam różne rzeczy? Nie jestem nawet pewien, w jaki sposób wtyczka FF zakłóca środowisko JRE OpenJDK.

EDYTOWAĆ:

Próbując jeszcze więcej, problem nadal występuje. Używając update-alternatives --config java, widzę, że domyślna wersja Java (ze statusem „tryb ręczny”) jest już ustawiona na Java 7 i java -versionzwraca „1.7.0_25”. Plik /usr/lib/jvm/java-7-openjdk-i386/jre/lib/i386/IcedTeaPlugin.soistnieje, ale mimo to Firefox pokazuje wtyczkę Java 6, gdy na nią patrzy about:plugins.

Podsumowując:

Jak sprawić, by Firefox używał wtyczki IcedTea należącej do domyślnej wersji Java?

Odpowiedzi:


16

Zainstaluj wersję 7 wtyczki icedtea z centrum oprogramowania lub za pomocą wiersza polecenia:

Otwórz terminal, naciskając Ctrl+ Alt+ Ti wprowadź:

sudo apt-get install icedtea-7-plugin

Usuń starszą icedtea:

sudo apt-get remove icedtea-6-plugin

Następnie uruchom ponownie Firefox i wpisz, about:pluginsaby sprawdzić wersję wtyczki Java. Lub przejdź do strony Java, aby sprawdzić wersję i sprawdzić, czy działa poprawnie.

Mam nadzieję że to pomoże


1
Wtyczka IcedTea-7 już tam jest, jak wskazałem w moim pytaniu.
lenz

1
Może pomóc usunięcie icedtea-6.
user68186

2
Dzięki, to faktycznie rozwiązało problem. Podczas gdy usuwanie JRE 6 nie było opcją (zastanawiałem się nad tym), wystarczyło usunąć tylko wtyczkę. Zrewidowałem odpowiedź jako zaakceptowaną, chociaż twój oryginalny post nie był zbyt pomocny, biorąc pod uwagę informacje w moim pytaniu. @Thomas W. jako pierwszy przedstawił rozwiązanie, ale ponieważ opublikował tylko komentarz i nie ma odpowiedzi, nie mogę mu wynagrodzić nagrody.
lenz

1

Większość tych stron używa javascript, aby sprawdzić, która wersja Java jest uruchomiona w przeglądarce, a ponieważ nie jest zgodna z wersją Oracle Java, skarżą się, że musisz zaktualizować Javę w swoim systemie. Zignorowałbym każdy z tych komunikatów, jeśli aplety Java działają poprawnie.

Aby sprawdzić, która wersja Java Firefox działa, po prostu wpisz na pasku adresu (pasku adresu) about:plugins, powinna wyświetlić wszystkie wtyczki, których używa Firefox.

Założę się, że Firefox używa najnowszego środowiska JRE, a strony internetowe skarżą się, że nie jest to ta sama wersja, co Oracle. Aktualizuj swój system i zignoruj ​​to.


Dzięki, zapomniałem wspomnieć, że to zrobiłem: zastosowana wtyczka IcedTea (o to w tym wszystkim chodzi, prawda?) /usr/lib/jvm/java-6-openjdk-i386/jre/lib/i386/IcedTeaPlugin.so, Więc myślę, że to nie jest najnowsza ... Nie mogłem dowiedzieć się, jak to zrobić zmień to jednak.
lenz

sudo update-alternatives --config javapowinien pozwolić ci ustawić domyślną wersję Java, bez względu na to, które są zainstalowane, możesz ją przetestować za pomocą, java --versiona icedtea użyje wersji określonej w pierwszym poleceniu, bez względu na to, ile faktycznie zainstalowanych skryptów Java.
Bruno Pereira,

1

Jeśli używasz Fedory , musisz zainstalować

sudo yum install icedtea-web

Następnie uruchom ponownie przeglądarkę.


0

Najprawdopodobniej musisz zainstalować odpowiedni pakiet wtyczek, aby móc korzystać z wersji Java:

sudo apt-get install icedtea-7-plugin

Ta wtyczka działa z głównymi przeglądarkami: Firefox, Chromium, Google Chrome i Epiphany. Musisz ponownie uruchomić przeglądarkę, aby zmiana wtyczki zaczęła obowiązywać.

Więcej informacji:

http://apt.ubuntu.com/p/icedtea-7-plugin

https://help.ubuntu.com/community/Java


dzięki, ale dpkg -s icedtea-7-plugindaje mi „Status: zainstaluj ok zainstalowany”, więc chyba nie tego potrzebuję.
lenz

2
Najnowsza „wersja” oprogramowania znajduje się w repozytoriach, co sprawia, że ​​myślisz, że istnieje późniejsza wersja wtyczki @lenz? Czy próbowałeś usunąć icedtea-6-plugin?
Thomas Ward

Wielkie dzięki @Thomas W., usunięcie wtyczki icedtea-6 załatwiło sprawę (bez całkowitego usunięcia Java 6, którego wciąż potrzebuję). Dlaczego nie podasz tego w odpowiedzi, abym mógł wynagrodzić Ci kredyt?
lenz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.