Dlaczego Déjà Dup nie może wykonać kopii zapasowej plików .cache / dconf i .gvfs?


14

Mam 24 godziny na użycie Déjà Dup. Wszystko wydaje się dobrze oprócz tego komunikatu o błędzie:

Kopia zapasowa zakończona

Nie można wykonać kopii zapasowej następujących plików. Upewnij się, że możesz je otworzyć.

/home/mjwittering/.cache/dconf

/home/mjwittering/.gvfs

Co mam zrobić, jeśli w ogóle?

Odpowiedzi:


13

Po znalezieniu tej strony udało mi się rozwiązać moje pytanie . Musisz zaktualizować właściciela i grupę dla każdego pliku, którego nie można wykonać kopii zapasowej. Użyłem tych poleceń, aby rozwiązać sytuację.

sudo chown mjwittering .cache/dconf .gvfs
sudo chgrp mjwittering .cache/dconf .gvfs

Następnie uruchom ponownie kopię zapasową, która powinna teraz zakończyć się powodzeniem.


2
Czy na pewno chcesz wykonać kopię zapasową zawartości katalogu .gvfs? To tylko punkt montowania dla systemów plików montowanych przez użytkownika (np. Podczas przeglądania udziału sieciowego za pomocą nautilus) - zazwyczaj pliki te są archiwizowane w systemie zdalnym, w którym faktycznie się znajdują - tworzenie kopii zapasowych lokalnie może powodować dużo niepotrzebnego ruchu sieciowego (i użycie dysku lokalnego)
steeldriver 17.09.13

2
Masz rację, prawdopodobnie nie muszę tworzyć kopii zapasowej zawartości obu ścieżek i mógłbym rozszerzyć domyślną listę ignorowanych w Déjà Dup. Tworzę kopię zapasową na dysku zewnętrznym i nie zamontowałem żadnych udziałów sieciowych w moim systemie, więc powinienem mieć jakiekolwiek problemy, ale jest to dość interesująca nieoczekiwana konsekwencja. Dzięki za radę.
mjwittering

1
Ja też miałem ten problem. Tyle że w moim systemie było to ~ / .cache / dconf + ~ / .dbus. Katalogi nie powinny być własnością roota, więc absolutnie, zmień to. Zostało to omówione na ubuntu-devel-dyskusji i oto odpowiedź, która to potwierdza, lists.ubuntu.com/archives/ubuntu-devel-discuss/2014-April/…
Konstigt

2
Aby odpowiedzieć na pytanie, należy je zignorować w ramach deja-dup zamiast chown'd / chgrp'd
eggonlegs

2
Próbowałem zignorować ~ / .dbus i nadal otrzymałem błąd. Przeważnie jest to niewielka, ale codzienna irytacja: zamiast cicho działać w tle, za każdym razem, gdy wykonuję kopię zapasową, Deja-Dup porusza się w programie uruchamiającym, czekając, aż „OK” i zamknę komunikat o błędzie. Zatem chown i chgrp to mile widziane rozwiązanie - pozwoli zaoszczędzić kilka sekund każdego dnia przez długi czas.
Khashir

0

Widziany w systemie 12.04, który ~ / .gvfs jest własnością mnie: ja i uprawnienia to dr-x ------.

Gdy więc przyznasz własność użytkownikowi i zgrupujesz się, uruchom:

chmod 500 ~/.gvfs

Brak komentarza do dodania na temat .cache / dconf


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.