Dlaczego usunięcie pliku z pamięci USB nie zwalnia miejsca?


38

Mam pendrive HP, który ma 16 GB miejsca. Jeśli dodam do niego plik, a następnie go usunę, wolne miejsce tego usuniętego pliku nie zostanie zastosowane. Jedyny sposób, w jaki znalazłem to miejsce jako ponownie dostępne, to usunięcie partycji i zrobienie tego od nowa!

Dlaczego to? Jakieś wskazówki?

Użyłem KDE Partition Manager do utworzenia partycji NTFS.

Odpowiedzi:


38

Zauważyłem, że nautilus zmienił zachowanie w ostatnim roku od faktycznego usuwania plików z nośników wymiennych do umieszczania ich w ukrytym katalogu o nazwie .Trashlub podobnym w katalogu najwyższego poziomu na nośniku.

Jest to świetne rozwiązanie dla „ups”, ale przyłapało mnie na zaskoczeniu, kiedy po raz pierwszy „usunąłem” 2 GB kciuka o pojemności 4 GB i nadal nie miałem dodatkowej przestrzeni.

Nie sprawdziłem, czy Empty Trash jest dostępny, czy działa, po prostu rm -rfkatalog przestępców.


5
Tak, jestem prawie pewien, że opróżnianie Kosza również działa. W poprzednich wersjach Ubuntu widziałem, że kiedy „Odmontujesz” lub „Bezpiecznie usuniesz” dysk, pojawi się monit z pytaniem, czy naprawdę chcesz usunąć pliki. Nie wiem jednak, co się z tym stało: - \ Rekorduję 10.04.
Naftuli Kay,


6

W Nautilus użyj opcji „Pokaż ukryte pliki” z menu „Widok”.

Powinieneś zobaczyć folder „.Trash”. Możesz teraz Shift + usunąć ten folder, zwalniając miejsce.


To zdecydowanie najłatwiejsze rozwiązanie. Działa również z Nemo.
Luís de Sousa,

0

Widziałem to kilka razy; Rozwiązałem to, wyjmując klucz USB. Następnie nautilus odchodzi i nie dopuszcza się zmian dokonanych w pamięci USB. dziwne, wiem, ale wydaje się, że zadziałało to dla mnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.