Jak pobierać filmy HTML5?


Odpowiedzi:


21

Zależy od strony. Firefox ma menu kontekstowe do zapisywania filmów HTML5, ale nie działają, jeśli strona korzysta z dostosowanego odtwarzacza. Na przykład, jeśli wejdziesz na stronę http://www.mozilla.com/en-US/firefox/video/ , będziesz mógł kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Zapisz wideo”.

Na YouTube to nie zadziała. W takim przypadku kliknij logo YouTube na pasku adresu, następnie kliknij „Więcej informacji” w mini wyskakującym okienku, a następnie kliknij kartę „Media” w dużym oknie dialogowym, a następnie znajdź wideo i wybierz je, a następnie kliknij „Zapisz jako „. Przed zapisaniem zmień rozszerzenie na webm. Alternatywnie możesz skopiować adres i załadować go do jakiegoś menedżera pobierania, takiego jak DownThemAll lub wget przez terminal.

Jednak w YouTube łatwiej jest korzystać z Video Download Helper .

pobieranie wideo HTML5


WHOA! Jak sprawiłeś, że przycisk Firefoksa jest pomarańczowy?
Oxwivi

@Oxwivi, używam tego dodatku (z wyłączoną kontrolą zgodności dla Firefoksa 5): addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/themed-button-for-linux
lovinglinux

Ach, byłam z tym powiązana, kiedy wcześniej zapytałam o przycisk Firefox na AU. Niepowiązane, ale skoro robisz rzeczy z Firefoksem, można spojrzeć na to ? Dzięki.
Oxwivi

@Oxwivi, właśnie opublikowałem tam rozwiązanie.
lovinglinux

1
Nie działa. Nic się nie dzieje, gdy próbuję „zapisać jako ...” na karcie mediów, skopiowanie adresu URL i próba użycia wget zwraca „HTTP 404”.
Tomislav Nakic-Alfirevic

1

Najprostszy sposób:

Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy ramkę wideo, która odtwarza wideo, i wybrać „Kopiuj adres URL wideo” (w zależności od używanej przeglądarki) i wkleić link w pasku adresu, a przeglądarka powinna poprosić o zapisanie pliku.

Bardziej preferowany sposób:

Jeśli lubisz pobierać filmy, które widzisz, czy to na YouTube (głównie Flash), czy na jakiejkolwiek innej stronie (w przypadku filmów HTML5), masz dwie opcje,

  1. Za pomocą menedżera pobierania i dodawania adresów wideo (filmy HTML 5 dadzą Ci bezpośrednie adresy URL).
  2. Korzystanie z czegoś takiego jak skrypt Greasemonkey, który doda przycisk „Pobierz” pod dowolnym filmem wyświetlanym na YouTube (Preferowane w przypadku filmów Flash, ponieważ nie będą miały bezpośrednich linków).

W przypadku menedżera pobierania dla Ubuntu polecam dodatek DownThemAll dla Firefox (domyślna przeglądarka internetowa dla Ubuntu.

Aby dodać przycisk „Pobierz” w YouTube, najpierw musisz zainstalować Greasemonkey w Firefoksie, a następnie użyć tego skryptu, aby dodać ten „niesamowity” przycisk w YouTube. Dobrze, że ten skrypt Greasemonkey jest dostępny również dla innych przeglądarek internetowych.

Aktualizacja

Skrypt Greasemonkey wspomniany w powyższym adresie URL nie działa, jednak obecnie używam tego dodatku Firefox, który działa dobrze i dodaj ładny przycisk pobierania poniżej ramki wideo.


Podczas korzystania z adresu URL pobranego przez „Kopiuj adres URL wideo” otrzymujesz teraz link do strony youtube, a nie do filmu. DownThemAll nie wspomina o pobieranych filmach ani youtube wśród swoich opisów funkcji. Strona skryptu Greasemonkey wyświetla się pusta.
Tomislav Nakic-Alfirevic

@ TomislavNakic-Alfirevic To jest 5-letni wątek, więc być może adres URL jest martwy, zaktualizowałem jednak moją odpowiedź, aby była pomocna.
Kushal

1

Dzięki JDownloader możesz pobrać prawie każdy rodzaj treści dostępnych w sieci. Jego aktualny system dodatków pozwala łatwo wybrać dostępną jakość i rodzaj pliku (tylko wideo-audio / audio).

Nie jest to najłatwiejszy sposób, ale jest to jeden z najskuteczniejszych.EDYCJA : Właśnie odkryłem youtube-dlpolecenie. Jego wersja GUI jest również dostępna za pośrednictwem PPA WebUpd8 , ale nie jest tak potężna jak jej backend. Jak powiedziałem wcześniej, jest jednym z najpotężniejszych narzędzi CLI do pobierania filmów z niemal dowolnego miejsca w sieci.


Można go zainstalować z PPA WebUpd8:

~$ sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8 ~$ sudo apt update ~$ sudo apt install youtube-dl


Lub jeśli nie chcesz dodawać PPA, zainstaluj najnowszą wersję:

~$ sudo curl https://yt-dl.org/latest/youtube-dl -o /usr/local/bin/youtube-dl ~$ sudo chmod a+rx /usr/local/bin/youtube-dl


Zaktualizuj pakiet bez apt:

youtube-dl -U


A jeśli chcesz zachować instrukcję w pliku tekstowym (zalecane), wpisz:

~$ man youtube-dl > "youtube-dl manpage.txt"
~$ youtube-dl --help > "youtube-dl quick help.txt"

Teraz przejdź do katalogu domowego (~) i podnieś je, aby móc pracować z referencją w jednej ręce i terminalem w drugiej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.