„Przepraszamy, w Ubuntu * wystąpił błąd wewnętrzny” / usr / bin / compiz


8

Zainstalowałem 13.04 jako maszynę wirtualną, używając VirtualBox firmy Oracle. Po zakończeniu instalacji informuje, że wymaga ponownego uruchomienia. Po ponownym uruchomieniu dostałem tę wiadomość:

Niestety Ubuntu 13.04 napotkał błąd wewnętrzny / usr / bin / compiz

Nie jestem pewien, co to znaczy i jak to rozwiązać.


Witamy w Ask Ubuntu! Potrzebujemy więcej informacji o sprzęcie, aby ci pomóc, czy możesz spojrzeć na to pytanie, a następnie edytować pytanie, dodając informacje. Czy sprawdziłeś także BIOS pod kątem ustawień związanych z wirtualizacją?
Seth

2
@Seth to VM!
guntbert

1
Po nowej instalacji z pewnością warto zaktualizować system operacyjny gościa, uruchamiając go sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade. To może zostać naprawione.
Takkat

1
To maszyna wirtualna, którą uruchamiam na VirtualBox 4.2.16. Ubuntu 13.04, które zainstalowałem, jest 32-bitowe. Komputer hosta to Win 7, 64-bitowy z 8 GB pamięci RAM i około 600 GB wolnego miejsca na dysku. To laptop HP z procesorem Intel Core i5. Korzystanie z NVIDIA GeForce GT 630m 1GB. Kiedy uruchamiam maszynę wirtualną (Ubuntu), dostaję stronę logowania. Po podaniu danych logowania pojawia się czarny ekran. W końcu pojawia się komunikat o błędzie. Kliknąłem Kontynuuj, a następnie wróciłem do czarnego ekranu. Tylko kursor myszy i nic więcej.
user190521,

1
@ user190521 Występuje dokładnie ten sam problem, który opisujesz. Muszę jeszcze znaleźć rozwiązanie.
nitrl

Odpowiedzi:


7

Oznacza to po prostu, że wystąpił problem z programem compiz, którym jest menedżer okien w Ubuntu. Jeśli nie występują żadne problemy, oznacza to, że poprawił się. Możesz jednak zgłaszać błędy, jeśli chcesz powiedzieć programistom, co się stało, aby mogli to naprawić.

Jeśli Twój pulpit działa poprawnie, nie musisz się tym martwić. Ale prawdopodobnie będziesz chciał zainstalować Virtual Box Guest Additions, który zapewni sterowniki do twojej grafiki i innych rzeczy.


1
+1 Zdecydowanie chcesz zainstalować dodatki dla gości, zwłaszcza jeśli masz problemy.
Richard

W casw masz problemy ze sterownikiem graficznym, nawet jeśli masz zainstalowane dodatki dla gości, pomyśl o użyciu vm ware player
Josh

0

Miałem ten sam problem. Rozwiązałem go, wybierając we właściwościach VirtualBox „Aktywuj przyspieszenie 2D”. Następnie pulpit działa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.